Powitanie Wiosny na Barbarce - przełożone na poźniejszy termin

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i poddając się zaleceniom władz państwowych oraz służb sanitarnych dotyczącym zawieszenia organizowania wydarzeń i spotkań dla mieszkańców Dyrekcja Szkoły Leśnej na Barbarce podjęła decyzję o przeniesieniu wydarzenia pn "Powitanie wiosny na Barbarce" na termin podany w późniejszym okresie.

 

Wyczekujesz z utęsknieniem na wiosnę?

Lubisz spędzać aktywnie czas wolny?

Chciałabyś/chciałbyś odpocząć w atrakcyjnym terenie?

Interesują Cię warsztaty dla dzieci i rodziców?

Zapraszamy Cię do udziału w naszym wydarzeniu pn. „ Powitanie Wiosny na Barbarce”

Gdzie:  Osada Leśna Barbarka , ul. Przysiecka 13, teren wokół Leśniczówki

Kiedy: 22 marca 2020 r. ( niedziela) godz. 11.00-14.00

Dla kogo: Dla każdego

Co oferujemy:

  • akcję edukacyjną pn. „Chrońmy płazy” – Wszystkie płazy w Polsce objęte są ochroną gatunkową, a początek wiosny na Barbarce to czas wzmożonej wiosennej migracji płazów do stawu w celu złożenia skrzeku. Jeśli więc chciałabyś/chciałbyś bliżej zapoznać się z naszymi ropuchami i żabami, dowiedzieć się jak o nie dbać i wziąć udział w aktywnej ochronie tych zwierząt zapraszamy na nasze stanowisko, które zlokalizowane będzie na polance przy stawie, a przy niekorzystnej pogodzie w Sali Kominkowej w Leśniczówce
  • rodzinne podchody pn. „W poszukiwaniu wiosny” – wokół Osady rozwieszone zostaną zadania i zagadki do rozwiązania. Chętne osoby, dzieci z rodzicami, po zgłoszeniu się do pracownika Szkoły Leśnej na Barbarce otrzymają karty do uzupełnia, podkładki i wskazówki jak odszukać zadania. Będą wędrować samodzielnie przez las i rozwiązywać zadania. Po ich wykonaniu zgłoszą się ponownie do pracownika Szkoły Leśnej na Barbarce i będą mogli sprawdzić poprawność wykonania zadań.
  • bieg przełajowy wprowadzający do cyklu pn. „Cross Barbarka 2020” – W 2020 r. realizować będziemy na Barbarce cykl czterech biegów przełajowych dla dzieci i dorosłych w okresie do kwietnia do października, którego wyniki podsumowane zostaną w listopadzie. Każdy z tych biegów rozgrywany będzie co miesiąc w czterech kategoriach wiekowych i na czterech dystansach. Trasa biegu głównego liczyć będzie ok. 5 km i przebiegać leśnymi dróżkami. Z okazji powitania wiosny chcemy zachęcić wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do uczestnictwa w cyklu, zapoznać z trasą tego biegu i w związku z tym zapraszamy do wspólnego rekreacyjnego jej pokonania.
  • warsztaty plastyczne „Wiosenne kwiaty” – wszystkich małych i dużych miłośników „robótek ręcznych” zapraszamy do Kawiarenki Naprawczej „Stajnia”, gdzie wykonać będziecie mogli wiosenny kwiat z materiałów ekologicznych tj. bawełna, drewno, papier, który zabierzecie do domu.
  • ogólnodostępne ognisko na polanie dolnej UWAGA! Prowiant we własnym zakresie