Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji pn "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2020"

Od wielu lat  wiosną  w ramach obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia) wraz z Nadleśnictwem Toruń zachęcamy do sadzenia nowych drzew  na własnym terenie. W ramach akcji „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń na Dzień Ziemi” bezpłatne przekazujemy mieszkańcom Torunia i okolic ok 1500 sadzonek drzewek leśnych.

W tym roku zaplanowaliśmy, że akcje zorganizujemy w ramach projektu pn.  „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

W celu zaangażowania jeszcze większej grupy odbiorców, oprócz akcji na Barbarce, do udziału w  akacji i sadzenia drzewek na swoim terenie zaprosiliśmy toruńskie placówki oświatowe.

W jeden z kwietniowych weekendów chcieliśmy spotkać się z Państwem na Barbarce, przekazać zainteresowanym sadzonki, sadzić drzewka na Barbarce  i przeprowadzić dla Was warsztaty edukacyjne i gry edukacyjne dotyczące roli drzew w naszym życiu.

Niestety koronowirus pokrzyżował nam plany …..

Nie możemy się wspólnie spotkać,  ale nie poddajemy się i działamy dalej.
Co robimy?


  • dla dzieci i młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy Quiz na Facebooku udostępniony został QUIZ pt."Sekretne życie drzew" - w ramach zabawy wśród osób, które prawidłowo go rozwiążą rozlosowane zostaną pamiątkowe  magnesy oraz dyplomy!- żeby przejść do quizu kliknij tutaj CZEKAMY NA ROZWIĄZANIA DO 30.04.2020! regulamin quizu- kliknij tutaj
  • mieszkańcom Torunia, którzy zgłoszą się do nas przekażemy sadzonki drzew (buki, sosny, świerki, róże, lipy, brzozy 0 prosimy o kontakt w sprawie odbioru sadzonek pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)  ILOŚĆ SADZONEK OGRANICZONA!
  •  do wspólnego dbania o środowisko dla przyszłych pokoleń zaprosiliśmy też toruńskie szkoły - które odbierają od nas sadzonki drzew, sadzą je na swoim terenie i organizują  zajęcia zdalne o roli drzew  dla swoich uczniów.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o roli drzew zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas prezentacja multimedialną i ulotka edukacyjną:

Prezentacja multimedialna – kliknij tutaj

Ulotka edukacyjna -  kliknij tutaj

 Zapraszamy gorąco do udziału w naszej akcji .