5 czerwca Światowy Dzień Ochrony Środowiska - weź udział w naszej akcji pn "Land Art dla Ziemi dla Klimatu"

Stowarzyszenie „Tilia” i Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w Akcji pn. "Land Art dla Ziemi dla klimatu” organizowanej z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.


Land Art to akcja łącząca artystów - ekologów- mieszkańców!" To zaproszenie do aktywnego spędzania czasu na łonie natury w ramach projektu "Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń 2020". Tą akcją chcemy rozbudzić w mieszkańcach wrażliwość na ochronę środowiska, jego cenne dary dla nas!

Kiedy: od 5 do 28 czerwca 2020 r.

Gdzie: Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń, akcja on-line -wydarzenie na facebooku Stowarzyszenie Tilia- kliknij tutaj

Dla kogo: Dla wszystkich

Kontakt: biuro Szkoły Leśnej na Barbarce , poniedziałek – piątek 8.00-16.00, tel. 56 657 60 85 wew. 85

Bezpłatnie!

Filmik promujący akcję
- https://www.youtube.com/watch?v=xCUJa7ZXXPg&feature=youtu.be


Co robimy:

1. Instalacje przestrzenne wykonane przez Artystów, którzy na terenie  w okresie 1 do 5 czerwca  na naszej Osady stworzyli  dzieła wpisujące się w nurt Land Artu - są one dostępne dla każdego – zapraszamy do zabawy w ich poszukiwanie na terenie Osady.
Autorami instalacji są:
Małgorzata Wojnowska – Sobecka – mieszkanka Torunia. Dyplom na WSP UMK w Toruniu, w pracowni rzeźby prof. Adolfa Szyszki. Najbliższa jest jej rzeźba ceramiczna, ale stosuje też inne materiały tj. kamień i metal. Zajmuje się także grafiką - jest laureatkę nagród w tej dziedzinie. Wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce, w Belgii i Turcji. Wiele prac zostało też zakupionych przez instytucje. Nauczyciel w Liceum Plastycznym.

Dariusz Przewięźlikowski
– mieszkaniec Torunia. Absolwent ASP w Gdańsku, dyplom  z ceramiki architektonicznej (1997). Wieloletni Kurator Międzynarodowych Sympozjum Malarskich. Uprawia rzeźbę oraz malarstwo. Wystawy indywidualne oraz grupowe w Polsce, Europie, Azji Australii i Afryce. Od 2012 r. Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Polska sztuka Użytkowa Okręg Toruński.

Jolanta Brejak
– absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w zakresie gobelinu w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w, dyplom z wyróżnieniem (1986). Od 30 lat zajmuje się pedagogika artystyczną - praca z dziećmi młodzieżą w Oświacie i Kulturze. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem scenografii teatralnych w wielu teatrach lalek w Polsce. Tworzy w zakresie Tkaniny Artystycznej, Malarstwa, Projektowania graficznego, Rzeźby i Instalacji Plenerowych. Prace swoje prezentowała na ponad 200 wystawach w kraju i zagranicą.

Jonatan Jurkowski – absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi - laureat I nagrody za najlepszy dyplom Licencjackiej – konkurs  Prime Stage 2019. Zajmuje się sztuką  papieru i tkaniną artystyczną.

Bartłomiej Schmidt - absolwent kierunku rzeźba WSP UMK w Toruniu. Praca dyplomowa nagrodzona medalem imienia Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny na Wydziale w roku akademickim 2018/2019. Tworzy w dyscyplinie sztuki plastyczne – rzeźba.

Franciszek Bołądź
– uczeń LO nr 1 w Toruniu, klasa plastyczna

2. Wyzwanie dla młodzieży - zaprosiliśmy do współpracy licealistów, fotografów, pasjonatów przyrody - wyzwaniem jest stworzenie własnej instalacji, "przedstawienie własnej historii" za pomocą darów natury LUB wykonanie zdjęcia naturalnemu Land Art, które stworzyła natura - jeśli Ty też chcesz dołączyć - napisz do nas - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krok pierwszy - zapoznaj się z regulaminem akcji
Krok drugi - wypełnij Karta zgłoszenia- kliknij tutaj
Krok trzeci - prześlij zdjęcie swojej pracy wraz z tytułem

3. Przygoda w lesie dla rodzin i mieszkańców Torunia
- stwórzcie rodzinny portret, naturalną mandalę, figurę lub dowolne inne dzieło z rzeczy, które znajdziecie w lesie wokół naszej Osady! To świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu :)
Krok pierwszy - zapoznajcie się z regulaminem
Krok drugi -  wypełnijcie Kartę zgłoszenia ( on-line lub osobiście w naszym biurze)
Krok trzeci - stwórzcie swoje dzieło - indywidualnie lub całą rodziną - nadajcie tytuł swojej pracy i prześlijcie nam zdjęcie ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – będziemy Wasze prace prezentować na naszych stronach :)
Czekamy na wasze prace do 15 czerwca 2020 r. 28 czerwca nastąpi podsumowanie całej akcji – przygotowujemy na ten dzień muzyczną niespodziankę - występ artysty na naszej scenie!

Załącznik:

Regulamin akcji - kliknij tutaj