19 TFNiS na Barbarce. Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty pn "Na tropie barbarkowych zwierząt!"

Stowarzyszenie "Tilia" i Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają dzieci na warsztaty w Szkole Leśnej na Barbarce organizowane w ramach 19 Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

kategoria: Impreza dla dzieci w wieku szkoły podstawowej
dziedzina: ekologia
Termin: 
czwartek, 25 kwietnia, od 09:00 do 11:00 – dwie grupy zorganizowane, brak wolnych miejsc
piątek, 26 kwietnia, od 09:00 do 11:00 – dwie grupy zorganizowane, brak wolnych miejsc
sobota, 27 kwietnia, od 10:00 do 12:00 - osoby indywidualne, dzieci z rodzicami

Zapisy: Zgłoszenia przyjmuje dr n. med. Katarzyna van Marke de Lumen,
tel.: 56 657 60 85 wew. 85, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Warsztaty pt. „Na tropie barbarkowych zwierząt” to zajęcia, których celem jest przybliżenie dzieciom zwyczajów i zachowań zwierząt leśnych zamieszkujących polskie lasy. Część zajęć odbywać się będzie na zasadzie podchodów. Na terenie Osady Leśnej na Barbarce i w okolicznym lesie poukrywane zostaną zadania i zagadki do rozwiązania dla uczestników. Uczestnicy pod opieką prowadzącego podążać będą za zostawionymi w lesie tropami i śladami w poszukiwaniu „ukrytego zwierzęcia”. W drugiej części zajęć uczestnicy wykonają pracę z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych – tj. figurkę ulubionego zwierzaka i medalion z odciskiem jego nogi. Przebieg zajęć urozmaicony zostanie konkursami i zabawami z nagrodami.