Zapraszamy grupy zorganizowane na warsztaty feryjne do Szkoły Leśnej na Barbarce

Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży na warsztaty przygotowane specjalnie na tegoroczne ferie

Termin: 5-15 styczeń 2020 r. w dni powszednie, do uzgodnienia indywidualnie z opiekunem  grupy

Zapisy: biuro Szkoły Leśnej na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń, poniedziałek - piątek 8.00-16.00; tel. 56 657 60 85 wew 85

Proponujemy do wyboru:
1.    Warsztaty pn. ,, Co piszczy w lesie zimą?” Warsztaty są dwuczęściowe – składają się z terenowych podchodów oraz wykonywania pracy plastycznej

Terenowe podchody:
Kto odnajdzie ukryte w gęstwinie barbarkowego lasu zagadki ma temat mieszkających w nich zwierzaków. Chyba ten, kto jest dobrym tropicielem i potrafi odnaleźć i rozpoznać ślady i tropy zwierząt. Leśnym tropicielom gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy i garść ciekawostek dotyczących sposobów w jaki zwierzęta spędzają zimę.
Dowiecie się:
- kto odlatuje do ciepłych krajów,
- kto gromadzi zapasy,
- kto zasypia na zimę,
- jak wyglądają zimowe kryjówki zwierząt,
- które zwierzęta wraz ze zmieniającymi się porami roku zmieniają swoje zwyczaje.
Praca plastyczna:
Podsumowaniem zajęć będzie wykonanie pracy plastycznej. Wybierzcie jedną z naszych trzech propozycji. Proponujemy Wam wykonanie:
- zwierzaków na małym plastrze drewna z filcowymi elementami
- puzzli z obrazkami zwierząt na kartonowym podkładzie z wyciętymi elementami
- przestrzennego leśnego obrazka na plastrze drewna
Warsztaty trwają 2 godziny lekcyjne. Koszt to 200 zł plus Vat od grupy. Odbywają się częściowo w terenie, częściowo w sali. Uczestnicy wszystkie potrzebne materiały do wykonania pracy plastycznej otrzymują na miejscu, a wykonaną pracę zabierają ze sobą. Uczestnicy wykonują tylko jedną z trzech proponowanych prac plastycznych.
Nasze warsztaty są organizowane zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
Grupy nie mają styczności ze sobą. Warsztaty organizujemy na terenie Osady leśnej na Barbarce, ul. Przysiecka 13. Możemy je również zorganizować w innym miejscu np. na terenie placówki oświatowej, w której odbywają się półkolonie. Dla grup uczestniczących w warsztatach na terenie Barbarki istnieje możliwość organizacji ogniska (koszt wg cennika dostępnego na www.szkola-lesna.torun.pl)

2.    Warsztaty pt. ,, Jak zwierzęta spędzają zimę”
Warsztaty mają formę spaceru z przewodnikiem po barbarkowym lesie. W trakcie spaceru uczestnicy warsztatów poznają sposoby przygotowania roślin i zwierząt do zimy oraz prowadzą zimowe obserwacje ptaków przez lornetkę.
Dowiecie się:
- jak rośliny radzą sobie z niskimi temperaturami,
- jak zwierzęta przygotowują się do zimy,
- które ptaki odlatują, a które zostają w kraju
- jak prawidłowo dokarmiać ptaki
Warsztaty trwają jedną godzinę lekcyjną. Koszt to 130 zł plus Vat od grupy. Odbywają się w terenie bezkontaktowo.