27 sierpnia zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty muzyczne pn "O czym szumią wierzby...'

Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają dzieci i młodzież od 10 lat w dniu 27 sierpnia od 11.00 do 14.00 na warsztaty muzyczne „O czym szumią wierzby…”.

W trakcie warsztatów wybierzemy się na spacer aby posłuchać dźwięków otaczającej nas przyrody a także poszukać ciszy w lesie. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają ćwiczenia, które pozwolą na tzw. oczyszczenie uszu aby przeprowadzić spacer dźwiękowy w celu usprawnienia i uwrażliwienia naszego zmysłu słuchu.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr telefonu 56 657 60 85, liczba miejsc ograniczona. W warsztatach mogą uczestniczyć dzieci od 10 r.ż. Warsztaty są bezpłatne.

Realizacja warsztatów została dofinansowana ze środków Gminy Miasta Toruń w ramach projektu pn. „Razem dla przyrody, dla klimatu, dla zdrowia”.

Prowadzący:
Rafał Kołacki – jego zainteresowania niemal od zawsze związane były z muzyką. Jako archeologa interesowała go głównie archeomuzykologia jako etnologa etnomuzykologia i muzyczne subkultury młodzieżowe. Jako praktyka przede wszystkim hard core/punk i muzyka etniczna (szczególnie rytualna) ale nie tylko. Jest związany z następującymi zespołami: HATI, Molok Mun, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana i DAO. Aktualnie nie porzucając starych fascynacji pasjonuje się badaniem dźwiękowej tkanki miejskiej. Jest pomysłodawcą i współtwórcą multimedialnego projektu Tonopolis -www.tonopolis.pl, który w sposób subiektywny miał scharakteryzować dźwiękowe otoczenie Torunia. Jest uczestnikiem edukacyjnego projektu Dźwiękospacery, w ramach którego prowadzi warsztaty z dziećmi i studentami, próbując uwrażliwiać ich na dźwięki sonosfery oraz świadome, głębokie nasłuchiwanie. Nagrywa, słucha, tworzy ale również analizuje teoretycznie zgromadzony materiał, chcąc w swoich badaniach poruszyć problem wzajemnego stosunku dźwięku (to jak słyszymy) do cech i ról społecznych jakie przyjmujemy. Interesuje go również komunikacyjna funkcja dźwięku, to jak, gdzie i kiedy dźwięki stają się komunikatami. Solowo wydał do tej pory trzy płyty: Tonopolis. Impression from the Town (2010), Panoptikon (2013) i Ninkyo Dantai (2014). Nagrywa muzykę do filmu (Panoptikon 2013), słuchowisk i bajek (Bajki dla odważnych 2013). Prowadzi niezależne wydawnictwo płytowe Noisen Records Od siedmiu lat jest także kuratorem międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival oraz cyklu wydarzeń dźwiękowych :audioskopia