„MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ“ Akcja sprzątania świata na Barbarce

Od 27 lat w Polsce w trzeci weekend września organizowana jest akcja pn. „Sprzątanie świata”.

Nasze Stowarzyszenie „Tilia” i Szkoła Leśna na Barbarce tradycyjnie przyłączają się do tego działania! Zachęcamy mieszkańców do włączenia  się do sprzątanie lasu wokół Barbarki, tak by zwierzętom dobrze się w nim mieszkało, a ludziom przyjemnie odpoczywało ;-) A za aktywny udział w akcji przygotowaliśmy niespodzianki ;-) Jak je zdobyć i połączyć przyjemne z pożytecznym:

1)    W niedzielę ( 19.09)  godz. 14.00-17.00 w czasie pikniku „Pożegnanie lata” zgłoś się do stanowiska Szkoły Leśnej na Barbarce na polanie dolnej po worek i rękawiczki.
2)    Wybierz się na spacer dowolnie wybraną ścieżką leśną i zbierz odpady pozostawione w lesie przez nieodpowiedzialnych spacerowiczów.
3)    Zgłoś się do nas z powrotem, a za pełen worek zebranych w lesie odpadów otrzymasz bilet do naszego Barbarkowego Parku Linowego o wartości 30 zł!!!

Koordynatorem Akcji Sprzątanie Świata  w Polsce jest   Fundacja Nasza Ziemia. Akcja ta jest  częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii, w którym uczestniczy blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Pamiętajcie tak jak mówią organizatorzy:

„W  akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.”


Pomóż nam więc chronić naturę, przyłącz się do akcji i dowiedź się więcej na temat znaczenia recyklingu i naszych działań promujących idę segregacji i odzysku surowców– kliknij tutaj

https://www.kawiarenkanaprawczastajnia.org/