Get Adobe Flash player

W terminie od 12 do 21 października zagłosuj w budżecie partycypacyjnym na zagospodarowanie Osady Leśnej na Barbarce

Jak co roku mieszkańcy Torunia mogą zdecydować na jakie działania przeznaczyć część pieniędzy budżetu miasta. Dzięki Państwa głosom oddanym w 2019 r. na Barbarce w ostatnim czasie zbudowana została mini tężnia solankowa, z której od wiosny będą mogły korzystać osoby odpoczywające w Osadzie. W tym roku zapraszamy do oddania swojego głosu na projekt nr W0428 Zagospodarowanie zieleni z elementami...wię™cej »

10-10-2019

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w corocznym jesiennym Barbarkowy Biegu Przełajowym

Regulamin Barbarkowego Biegu Przełajowego 20191.    Organizatorzy:  •    Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85•    Klub Maratoński UMK Toruń2.    Termin i miejsce: •    20 października 2019 r, start biegu godz. 11.00•    Osada...wię™cej »

09-10-2019

Dziękujemy za wspólne świętowanie naszego jubileuszu 15-lecia Szkoły Leśnej na Barbarce

Udało się!!!Pobiliśmy wspólnie w niedzielę Rekord Polski w przytulaniu drzew !!! Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej akcji i innych wydarzeniach organizowanych w tym dniu na Barbarce w ramach obchodów 15-lecia Szkoły Leśnej na Barbarce tj. Jubileuszowym biegu przełajowym i Marszu Nordic Walking oraz pikniku. Cieszymy się, że w tak licznym gronie mogliśmy wspólnie świętować...wię™cej »

01-10-2019

Regulamin Jubileuszowego Barbarkowego Biegu Przełajowego i Marszu Nordic Walking organizowanego w dniu 29.09.2019 r.

1.    Organizator biegu: Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 852.    Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Żyjmy zdrowo na sportowo” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.3.    Termin i miejsce: •    29 września 2019 r. (niedziela) ...wię™cej »

26-09-2019

Drzew Tulenie – bicie Rekordu Polski! Weź udział w naszej akcji! Przyjdź i przytul się do drzewa!

29 września 2019 roku Stowarzyszenie „Tilia” w ramach zielonej akcji Drzew Tulenie, organizuje oficjalną próbę ustanowienia pierwszego w kraju Rekordu Polski na najwięcej osób przytulających się do drzew jednocześnie. Ustanawianie rekordu odbędzie się w Osadzie Leśnej Barbarka  przy ul. Przysieckiej 13 w Toruniu. Start rekordowego wydarzenia zaplanowano na godzinę 15:00.Aby udało się...wię™cej »

23-09-2019

Zapraszamy 29.09.2019 r. na Barbarkę na obchody 15-lecia Szkoły Leśnej na Barbarce

Stowarzyszenie „Tilia”zapraszamieszkańców Torunia i okolic oraz turystówdo udziału w bezpłatnych wydarzeniach otwartychorganizowanych 29 września 2019 r. (niedziela)w Osadzie Leśnej Barbarka z okazji obchodów 15 - lecia Szkoły Leśnej na Barbarce:W programie: W godz. 11.00-13.00 Jubileuszowy Barbarkowy  Biegu Przełajowym i Marsz Nordic Walking dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ...wię™cej »

23-09-2019

29.09.2019 r. zapraszamy do udziału w Jubileuszowym Barbarkowym Biegu Przełajowym i Marszu Nordic Walking organizowanych w ramach obchodów 15-lecia Szkoły Leśnej na Barbarce

Kiedy: 29 września 2019 r. (niedziela),  start godzina 11.00Zapisy: w dniu biegu od godz. 9:30 do 11.00Wpisowe: BRAKGdzie: Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100 ToruńKategorie wiekowe w biegu z podziałem na płeć : •    dzieci do 6 lat •    dzieci od 7 do 10 lat •    młodzież 11-15 lat  •    młodzież (od 16 lat) i...wię™cej »

23-09-2019

Zapraszamy w wakacje na Barbarkę

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, które realizować będziemy w wakacje w Szkole Leśnej na Barbarce, w ramach następujących projektów: 1)    Projekt „Akademia Przyrodników. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży”, finansowanie Gmina Miasta Toruń  Letnia Akademia przyrodników- zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty na...wię™cej »

21-06-2019

Zapraszamy do udziału w XI Toruńskim Międzynarodowym Sympozjum Malarskim MALOWNICZA BARBARKA 2019

XI edycja Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego MALOWNICZA BARBARKA to czas spotkań artystów plastyków w Szkole Leśnej na Barbarce. Organizatorami sympozjum są Szkoła Leśna Na Barbarce, Stowarzyszenie Tilia, Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński, Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Toruńska Agenda Kulturalna.  Uczestnikami XI Toruńskiego...wię™cej »

18-06-2019

Bezpłatne Warsztaty Sensoryczne - trwają zapisy

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka w wieku 6-9 lat, które jest ciekawe świata, pragnie rozwijać swoje pasje na łonie natury i cieszy je kontakt z przyrodą zapraszamy na warsztaty na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce. Proponujemy: 4 rodzaje warsztatów rozwijających zmysły: a)      Warsztat I – Kolor w przyrodzie b)      Warsztat II –...wię™cej »

04-06-2019

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Toruniu

W imieniu Prezydenta Miasta Torunia i organizatorów zapraszamy na Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska. My też tam będziemy  czekać na Was na naszym stanowisku dotyczącym  niskiej emisji ;-)W dniu 8 czerwca br. w godz. 11.00-15.00, na Plaży Miejskiej –Błoniach Nadwiślańskich w rejonie przystani jachtowej, ul.Popiełuszki w Toruniu, obchodzony będzie Światowy Dzień...wię™cej »

03-06-2019

Niska emisja - palący problem. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska edukacyjnego

W rodzinnej i jak najbardziej edukacyjnej atmosferze upłynęło nam spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Podgórz. Dziękujemy Szkole Podstawowej Montessori za pomoc w organizacji wydarzenia związanego z promocją ekologicznego stylu życia i przeciwdziałania niskiej emisji na terenie naszego miasta. Zapraszamy na kolejne otwarte spotkania wszystkich mieszkańców Torunia. Spotykamy się: 1 czerwca...wię™cej »

30-05-2019

Rozpoczynamy zapisy na bezpłatne warsztaty w okresie od września do grudnia 2019 r.

Uprzejmie informujemy, iż od 27 maja (poniedziałek) prowadzić będziemy zapisy na bezpłatne warsztaty przyrodniczo-ekologiczne w Szkole Leśnej na Barbarce na terminy od września do grudnia 2019r. Zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i młodzieży z terenu woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w warsztatach sfinansowanych przez WFOŚiGW w Toruniu w ramach projektu pn. „Warsztaty terenowe w Szkole...wię™cej »

20-05-2019

Zapraszamy mieszkańców Torunia do udziały w wydarzeniach pn.”Niska emisja-palący problem”

Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce zaprasza mieszkańców Torunia, w tym w szczególności mieszkańców dzielnic: Podgórz, Stare miasto i Bydgoskie Przedmieście na organizowane wydarzenie ekologiczno-edukacyjne pn.”Niska emisja-palący problem”. Na stanowisku zostaną przygotowane dla uczestników komplet plansz z zadaniami edukacyjnymi układanka/rozsypanka  literowa dla...wię™cej »

19-05-2019

Edukacja przez zmysły. BEZPŁATNE WARSZTATY

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka w wieku 6-9 lat, które jest ciekawe świata, pragnie rozwijać swoje pasje na łonie natury i cieszy je kontakt z przyrodą zapraszamy na warsztaty na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce.Proponujemy:•    4 rodzaje warsztatów rozwijających zmysły:a)    Warsztat I – Kolor w przyrodzieb)    Warsztat II – Głosy...wię™cej »

15-05-2019

EKOWAKACJE NA BARBARCE – ZAPRASZAMY DZIECI NA BEZPŁATNE PÓŁKOLONIE

Wakacje coraz bliżej… Jesteś rodzicem/opiekunem dziecka w wieku szkoły podstawowej? Chciałabyś/chciałbyś żeby Twoje dziecko spędziło wakacyjny czas aktywnie na świeżym powietrzu, w atrakcyjnym przyrodniczo miejscu, z dala od miejskiego zgiełku? Żeby poprzez zabawę rozwijało swoją wiedzę i zdolności manualne? Mieszkacie w Toruniu ? Czekamy na Was!   Zapraszamy do udziału w...wię™cej »

05-05-2019

....

Z wielkim bólem i żalem informujemy, iż 4 kwietnia odeszła nagle nasza serdeczna koleżanka Ewa Kozłowska. Ewa przez wiele lat była mieszkanką Barbarki, a kiedy w 2004 r. powstała Szkoła Leśna na Barbarce podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem "Tilia" i pracowała z nami do końca. W związku z tym, iż w poniedziałek będziemy uczestniczyć w jej pogrzebie (tj. w dniu tj. 8 kwietnia...wię™cej »

05-04-2019

Letnia Akademia Przyrodników zaprasza na spotkania z przyrodą

W tym roku w sezonie wiosenno-letnim również zapraszamy młodszych i starszych miłośników przyrody na spotkania w ramach Letniej Akademii Przyrodników. Spotykamy się na stanowisku nad stawem na terenie Osady Leśnej na Barbarce. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań wraz z tematyką. Dla uczestników zaplanowano zabawy plastyczne, układanki, wylepianki oraz podchody terenowe. Dla dzieci...wię™cej »

03-04-2019

Wzięliśmy udział w zainicjowanym przez uczniów projekcie ”Międzynarodowy Strajk Ekologiczny Młodzieży!

W imieniu Szkoły Leśnej na Barbarce i swoim własnym dziękuje bardzo Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu oraz całej społeczności uczniowskiej z VII Liceum Ogólnokształcącym z Torunia za zaproszenie do włączenia się do projektu pn. „Międzynarodowy Strajk Ekologiczny Młodzieży” , który zorganizowana została dziś w ramach ogólnoświatowej akcji młodzieży pn. Strajk Klimatyczny Młodzieży. Cieszę...wię™cej »

15-03-2019

Dołącz do naszego zespołu! Poszukujemy pracowników na stanowisko sprzedawcy, recepcjonisty i do obsługi Bazy Noclegowej

Szkoła Leśna na Barbarce poszukuje chętnych osób, w tym również studentek i studentów, do pracy w nadchodzącym sezonie na stanowisko •    sprzedawcy •    recepcjonisty •    pracownik do obsługi Bazy Noclegowej Szkoła Leśna na Barbarce prowadzona jest przez Stowarzyszenie „Tilia”. Stowarzyszenie  jest organizacją pozarządową powstałą w 1995 roku...wię™cej »

07-03-2019