Get Adobe Flash player

Zapraszamy w wakacje na Barbarkę

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, które realizować będziemy w wakacje w Szkole Leśnej na Barbarce, w ramach następujących projektów: 1)    Projekt „Akademia Przyrodników. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży”, finansowanie Gmina Miasta Toruń  Letnia Akademia przyrodników- zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty na...wię™cej »

21-06-2019

Zapraszamy do udziału w XI Toruńskim Międzynarodowym Sympozjum Malarskim MALOWNICZA BARBARKA 2019

XI edycja Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego MALOWNICZA BARBARKA to czas spotkań artystów plastyków w Szkole Leśnej na Barbarce. Organizatorami sympozjum są Szkoła Leśna Na Barbarce, Stowarzyszenie Tilia, Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński, Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Toruńska Agenda Kulturalna.  Uczestnikami XI Toruńskiego...wię™cej »

18-06-2019

Bezpłatne Warsztaty Sensoryczne - trwają zapisy

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka w wieku 6-9 lat, które jest ciekawe świata, pragnie rozwijać swoje pasje na łonie natury i cieszy je kontakt z przyrodą zapraszamy na warsztaty na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce. Proponujemy: 4 rodzaje warsztatów rozwijających zmysły: a)      Warsztat I – Kolor w przyrodzie b)      Warsztat II –...wię™cej »

04-06-2019

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Toruniu

W imieniu Prezydenta Miasta Torunia i organizatorów zapraszamy na Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska. My też tam będziemy  czekać na Was na naszym stanowisku dotyczącym  niskiej emisji ;-)W dniu 8 czerwca br. w godz. 11.00-15.00, na Plaży Miejskiej –Błoniach Nadwiślańskich w rejonie przystani jachtowej, ul.Popiełuszki w Toruniu, obchodzony będzie Światowy Dzień...wię™cej »

03-06-2019

Niska emisja - palący problem. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska edukacyjnego

W rodzinnej i jak najbardziej edukacyjnej atmosferze upłynęło nam spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Podgórz. Dziękujemy Szkole Podstawowej Montessori za pomoc w organizacji wydarzenia związanego z promocją ekologicznego stylu życia i przeciwdziałania niskiej emisji na terenie naszego miasta. Zapraszamy na kolejne otwarte spotkania wszystkich mieszkańców Torunia. Spotykamy się: 1 czerwca...wię™cej »

30-05-2019

Rozpoczynamy zapisy na bezpłatne warsztaty w okresie od września do grudnia 2019 r.

Uprzejmie informujemy, iż od 27 maja (poniedziałek) prowadzić będziemy zapisy na bezpłatne warsztaty przyrodniczo-ekologiczne w Szkole Leśnej na Barbarce na terminy od września do grudnia 2019r. Zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i młodzieży z terenu woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w warsztatach sfinansowanych przez WFOŚiGW w Toruniu w ramach projektu pn. „Warsztaty terenowe w Szkole...wię™cej »

20-05-2019

Zapraszamy mieszkańców Torunia do udziały w wydarzeniach pn.”Niska emisja-palący problem”

Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce zaprasza mieszkańców Torunia, w tym w szczególności mieszkańców dzielnic: Podgórz, Stare miasto i Bydgoskie Przedmieście na organizowane wydarzenie ekologiczno-edukacyjne pn.”Niska emisja-palący problem”. Na stanowisku zostaną przygotowane dla uczestników komplet plansz z zadaniami edukacyjnymi układanka/rozsypanka  literowa dla...wię™cej »

19-05-2019

Edukacja przez zmysły. BEZPŁATNE WARSZTATY

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka w wieku 6-9 lat, które jest ciekawe świata, pragnie rozwijać swoje pasje na łonie natury i cieszy je kontakt z przyrodą zapraszamy na warsztaty na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce.Proponujemy:•    4 rodzaje warsztatów rozwijających zmysły:a)    Warsztat I – Kolor w przyrodzieb)    Warsztat II – Głosy...wię™cej »

15-05-2019

EKOWAKACJE NA BARBARCE – ZAPRASZAMY DZIECI NA BEZPŁATNE PÓŁKOLONIE

Wakacje coraz bliżej… Jesteś rodzicem/opiekunem dziecka w wieku szkoły podstawowej? Chciałabyś/chciałbyś żeby Twoje dziecko spędziło wakacyjny czas aktywnie na świeżym powietrzu, w atrakcyjnym przyrodniczo miejscu, z dala od miejskiego zgiełku? Żeby poprzez zabawę rozwijało swoją wiedzę i zdolności manualne? Mieszkacie w Toruniu ? Czekamy na Was!   Zapraszamy do udziału w...wię™cej »

05-05-2019

....

Z wielkim bólem i żalem informujemy, iż 4 kwietnia odeszła nagle nasza serdeczna koleżanka Ewa Kozłowska. Ewa przez wiele lat była mieszkanką Barbarki, a kiedy w 2004 r. powstała Szkoła Leśna na Barbarce podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem "Tilia" i pracowała z nami do końca. W związku z tym, iż w poniedziałek będziemy uczestniczyć w jej pogrzebie (tj. w dniu tj. 8 kwietnia...wię™cej »

05-04-2019

Letnia Akademia Przyrodników zaprasza na spotkania z przyrodą

W tym roku w sezonie wiosenno-letnim również zapraszamy młodszych i starszych miłośników przyrody na spotkania w ramach Letniej Akademii Przyrodników. Spotykamy się na stanowisku nad stawem na terenie Osady Leśnej na Barbarce. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań wraz z tematyką. Dla uczestników zaplanowano zabawy plastyczne, układanki, wylepianki oraz podchody terenowe. Dla dzieci...wię™cej »

03-04-2019

Wzięliśmy udział w zainicjowanym przez uczniów projekcie ”Międzynarodowy Strajk Ekologiczny Młodzieży!

W imieniu Szkoły Leśnej na Barbarce i swoim własnym dziękuje bardzo Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu oraz całej społeczności uczniowskiej z VII Liceum Ogólnokształcącym z Torunia za zaproszenie do włączenia się do projektu pn. „Międzynarodowy Strajk Ekologiczny Młodzieży” , który zorganizowana została dziś w ramach ogólnoświatowej akcji młodzieży pn. Strajk Klimatyczny Młodzieży. Cieszę...wię™cej »

15-03-2019

Dołącz do naszego zespołu! Poszukujemy pracowników na stanowisko sprzedawcy, recepcjonisty i do obsługi Bazy Noclegowej

Szkoła Leśna na Barbarce poszukuje chętnych osób, w tym również studentek i studentów, do pracy w nadchodzącym sezonie na stanowisko •    sprzedawcy •    recepcjonisty •    pracownik do obsługi Bazy Noclegowej Szkoła Leśna na Barbarce prowadzona jest przez Stowarzyszenie „Tilia”. Stowarzyszenie  jest organizacją pozarządową powstałą w 1995 roku...wię™cej »

07-03-2019

Edukacja przez zmysły. BEZPŁATNE WARSZTATY!

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka w wieku 6-9 lat, które jest ciekawe świata, pragnie rozwijać swoje pasje na łonie natury i cieszy je kontakt z przyrodą zapraszamy na warsztaty na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce.Proponujemy:•    4 rodzaje warsztatów rozwijających zmysły:a)    Warsztat I – Kolor w przyrodzieb)    Warsztat II – Głosy...wię™cej »

13-02-2019

Zapraszamy do współpracy!

Jesteś miłośnikiem przyrody? Lubisz pracę z dziećmi w terenie i nowe wyzwania? Jesteś osobą zorganizowaną posiadającą wykształcenie pedagogicznie? Zapraszamy do współpracy ze Szkołą Leśną na Barbarce. Poszukujemy osób do prowadzenia zajęć i warsztatów, wyjazdów i wydarzeń weekendowych na umowę zlecenie. Jeśli jesteś zainteresowany zadzwoń do naszego biura 56 657 60 85 wew. 85 lub wyślij...wię™cej »

01-02-2019

Rozpoczynamy zapisy na bezpłatne warsztaty w sezonie wiosennym 2019 roku

Witamy wszystkich sympatyków Barbarki po feriach. Z przyjemnością informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w okresie od 1 marca do 31 maja 2019 r. Warsztaty są bezpłatne dla grup z palcówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Torunia. Przypominamy, że warsztaty organizowane w Szkole Leśnej na Barbarce mają charakter terenowy, jednakże w...wię™cej »

30-01-2019

Ekoferie na Barbarce 2019

Stowarzyszenie  „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza w ferie zimowe dzieci na warsztaty edukacyjne.  OFERTA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH 1) Drewniane półkolonie- kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, • 9 – godzinna opieka, od godz. 7.30 do godz. 17.00, od poniedziałku do piątku,• wyżywienie – 2 posiłki dziennie (II śniadanie, obiad), ...wię™cej »

09-01-2019

Projekt „Halo, halo Świat Cię woła. Warsztaty edukacji globalnej” - relacja

W ramach projektu pn. „Halo, halo Świat Cię woła. Warsztaty edukacji globalnej” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce w Toruniu zrealizowano warsztaty edukacyjne poświęcone problemom globalnym. W warsztatach udział wzięli uczniowie z 4 toruńskich SP:SP nr 2 im. Adama Mickiewicza, SP Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio, SP nr 35 im. Polskich Olimpijczyków oraz SP nr 13 im. św. Jana...wię™cej »

11-12-2018

Zapraszamy dzieci i młodzież na przedświąteczne warsztaty pn. "Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione"

Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z Torunia do udziału w przedświątecznych warsztatach integracyjno-plastycznych pn. „Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione” Termin: 16 grudnia 2018 roku (niedziela) godz. 10.00-12.15 (dogodny dojazd i powrót autobusem MZK linia 31 bezpośrednio na Barbarkę) Miejsce: Osada Leśna Barbarka,...wię™cej »

07-12-2018

Zapraszamy do udziału w półkoloniach zimowych na Barbarce

Niedługo przerwa świąteczna w szkołach, a tuż po niej ferie zimowe dla naszych dzieci. Zastanawiacie jak ciekawie wypełnić dzieciom tak długi czas wolny. Mamy dla Was propozycję. Zapraszamy do udziału w półkoloniach zimowych w Szkole Leśnej na Barbarce. Przygotowaliśmy dwa turnusy jeden pod nazwą "Drewniane półkolonie" a drugi " Ekofrajda na Barbarce" .Szczegółowe informacje...wię™cej »

07-12-2018