Get Adobe Flash player

....

Z wielkim bólem i żalem informujemy, iż 4 kwietnia odeszła nagle nasza serdeczna koleżanka Ewa Kozłowska. Ewa przez wiele lat była mieszkanką Barbarki, a kiedy w 2004 r. powstała Szkoła Leśna na Barbarce podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem "Tilia" i pracowała z nami do końca. W związku z tym, iż w poniedziałek będziemy uczestniczyć w jej pogrzebie (tj. w dniu tj. 8 kwietnia...wię™cej »

05-04-2019

Wzięliśmy udział w zainicjowanym przez uczniów projekcie ”Międzynarodowy Strajk Ekologiczny Młodzieży!

W imieniu Szkoły Leśnej na Barbarce i swoim własnym dziękuje bardzo Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu oraz całej społeczności uczniowskiej z VII Liceum Ogólnokształcącym z Torunia za zaproszenie do włączenia się do projektu pn. „Międzynarodowy Strajk Ekologiczny Młodzieży” , który zorganizowana została dziś w ramach ogólnoświatowej akcji młodzieży pn. Strajk Klimatyczny Młodzieży. Cieszę...wię™cej »

15-03-2019

Edukacja przez zmysły. BEZPŁATNE WARSZTATY!

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka w wieku 6-9 lat, które jest ciekawe świata, pragnie rozwijać swoje pasje na łonie natury i cieszy je kontakt z przyrodą zapraszamy na warsztaty na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce.Proponujemy:•    4 rodzaje warsztatów rozwijających zmysły:a)    Warsztat I – Kolor w przyrodzieb)    Warsztat II – Głosy...wię™cej »

13-02-2019

Zapraszamy do współpracy!

Jesteś miłośnikiem przyrody? Lubisz pracę z dziećmi w terenie i nowe wyzwania? Jesteś osobą zorganizowaną posiadającą wykształcenie pedagogicznie? Zapraszamy do współpracy ze Szkołą Leśną na Barbarce. Poszukujemy osób do prowadzenia zajęć i warsztatów, wyjazdów i wydarzeń weekendowych na umowę zlecenie. Jeśli jesteś zainteresowany zadzwoń do naszego biura 56 657 60 85 wew. 85 lub wyślij...wię™cej »

01-02-2019

Rozpoczynamy zapisy na bezpłatne warsztaty w sezonie wiosennym 2019 roku

Witamy wszystkich sympatyków Barbarki po feriach. Z przyjemnością informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w okresie od 1 marca do 31 maja 2019 r. Warsztaty są bezpłatne dla grup z palcówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Torunia. Przypominamy, że warsztaty organizowane w Szkole Leśnej na Barbarce mają charakter terenowy, jednakże w...wię™cej »

30-01-2019

Ekoferie na Barbarce 2019

Stowarzyszenie  „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza w ferie zimowe dzieci na warsztaty edukacyjne.  OFERTA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH 1) Drewniane półkolonie- kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, • 9 – godzinna opieka, od godz. 7.30 do godz. 17.00, od poniedziałku do piątku,• wyżywienie – 2 posiłki dziennie (II śniadanie, obiad), ...wię™cej »

09-01-2019

Projekt „Halo, halo Świat Cię woła. Warsztaty edukacji globalnej” - relacja

W ramach projektu pn. „Halo, halo Świat Cię woła. Warsztaty edukacji globalnej” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce w Toruniu zrealizowano warsztaty edukacyjne poświęcone problemom globalnym. W warsztatach udział wzięli uczniowie z 4 toruńskich SP:SP nr 2 im. Adama Mickiewicza, SP Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio, SP nr 35 im. Polskich Olimpijczyków oraz SP nr 13 im. św. Jana...wię™cej »

11-12-2018

Zapraszamy dzieci i młodzież na przedświąteczne warsztaty pn. "Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione"

Stowarzyszenie „Tilia” wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z Torunia do udziału w przedświątecznych warsztatach integracyjno-plastycznych pn. „Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione” Termin: 16 grudnia 2018 roku (niedziela) godz. 10.00-12.15 (dogodny dojazd i powrót autobusem MZK linia 31 bezpośrednio na Barbarkę) Miejsce: Osada Leśna Barbarka,...wię™cej »

07-12-2018

Zapraszamy do udziału w półkoloniach zimowych na Barbarce

Niedługo przerwa świąteczna w szkołach, a tuż po niej ferie zimowe dla naszych dzieci. Zastanawiacie jak ciekawie wypełnić dzieciom tak długi czas wolny. Mamy dla Was propozycję. Zapraszamy do udziału w półkoloniach zimowych w Szkole Leśnej na Barbarce. Przygotowaliśmy dwa turnusy jeden pod nazwą "Drewniane półkolonie" a drugi " Ekofrajda na Barbarce" .Szczegółowe informacje...wię™cej »

07-12-2018

Zapraszamy seniorów na bezpłatne warsztaty świąteczne pn „Cerrecowe święta”

W dniu 14 grudnia 2018 rokuw godz. 10.00 – 14.00w sali konferencyjnej w Dworku na Barbarceodbędą się warsztaty pn. „Cerrecowe święta”organizowane w ramach projektu pn.„Akademia Edukacyjno - Artystyczna Seniora” Seniorów zainteresowanych udziałem w warsztatachprosimy o zgłoszenia telefoniczne (056 657 60 89 lub 85)lub osobiste w biurze Szkoły Leśnej na Barbarcew godz. 9.00 – 15.00 od...wię™cej »

03-12-2018

Black week inaczej ?

W Polce wzorem Stanów zjednoczonych trwa tzw. Black week . Jak go spędzacie? Byliście już na zakupach czy może właśnie wybieracie się do jakiejś galerii? W wielu sklepach trwa okres wyprzedaży, który potrwa do Bożego Narodzenia. Sklepy kuszą nas promocjami, nastrojowa muzyka świąteczna i pięknym zapachem.  Wybieramy się na zakupy, by kupić  ubrania, książki kosmetyki , czy sprzęty...wię™cej »

25-11-2018

Wyniki konkursu plastycznego pn. „Chrońmy powietrze –przeciwdziałajmy niskiej emisji”

W okresie od września do listopada Szkoła Leśna na Barbarce oraz Stowarzyszenie „Tilia” przeprowadziły konkurs plastyczny dla dzieci z placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Torunia.Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców gminy Miasta Toruń w zakresie tematu „niskiej emisji”, wskazanie zagrożeń wynikających z „niskiej emisji” dla zdrowia ludzi i...wię™cej »

15-11-2018

Zapraszamy toruńskich uczniów do udziału w projekcie pn ""Halo, halo świat Cię woła. Warsztaty edukacji globalnej"

Stowarzyszenie "Tilia" serdecznie zaprasza uczniów z klas VI-VIII  i III klasy gimnazjum toruńskich szkół podstawowych do udziału w projekcie pn ""Halo, halo świat Cię woła. Warsztaty edukacji globalnej", realizowanego w dniach 19-30 listopada 2018 r. i współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.Do udziału...wię™cej »

15-11-2018

Zapraszamy toruńskich uczniów na bezpłatne warsztaty w listopadzie i grudniu

Szanowni Państwo, Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce z przyjemnością informują o możliwości skorzystania z bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w okresie od listopada do grudnia 2018 r. Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Torunia i organizowane są dla uczniów toruńskich placówek oświatowych. Przypominamy, że warsztaty organizowane w Szkole Leśnej na Barbarce...wię™cej »

06-11-2018

1 i 11 listopada 2018 r

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 1 i 11 listopada 2018r. sklepik i sala kominkowa w Leśniczówce będą nieczynne.wię™cej »

31-10-2018

Czyste powietrze – gorący temat na chłodne dni. Zapraszamy na warsztaty w Szkole Leśnej na Barbarce

Przypominamy, że Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce realizuje bezpłatne warsztaty dotyczące zanieczyszczeń powietrza. Nasze działania prowadzone są w ramach projektu  pn. „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” finansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń oraz środków własnych Stowarzyszenia „Tilia”.W ramach projektu zapraszamy grupy szkolne do udziału w ...wię™cej »

22-10-2018

Już niedługo 31 października i koniec nabór prac do konkursu plastycznego dotyczącego niskiej emisji. Zapraszamy do udziału!

Przypominamy, iż 31 października mija termin naboru prac do naszego konkursu plastycznego dotyczącego zanieczyszczeń powietrza i niskiej emisji. Konkurs ten skierowany jest do uczniów z placówek oświatowych działających na terenie Gminy Miasta Toruń  organizowany jest w ramach projektu pn "Chrońmy powietrze - przeciwdziałajmy niskiej emisji", który finansowany jest z środków...wię™cej »

22-10-2018

Zapraszamy do udziału w warsztatach edukacyjno-rekreacyjnych pn "Grzybobranie na polanie"

Szkoła Leśna na Barbarce oraz Stowarzyszenie „Tilia”zapraszają do udziałuw rodzinnym spotkaniu edukacyjno-rekreacyjnympn. „Grzybobranie na polanie” Kiedy: 30 września 2018 r. , godz. 14.00-17.00Gdzie: Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 ToruńDla kogo: Dla każdegoWstęp wolnyZapisy: brakW programie:•    oprawę muzyczną zapewnia zespół Toruniacy,•  ...wię™cej »

25-09-2018

Zapraszamy do wypełnienia on-line ankiety dotyczącej naszej działalności w Szkole Leśnej na Barbarce

Stowarzyszenie Tilia przygotowało ankietę dla osób korzystających z terenu i oferty Barbarki. Ankieta jest anonimowa. Bardzo prosimy o jej uzupełnienie. Państwa opinia posłuży do sformułowania diagnozy potrzeb na użytek Szkoły Leśnej na Barbarce. Ankietę należy wypełnić do 31 października 2018 r. https://goo.gl/forms/awN0IfxF1UQWiHox2wię™cej »

11-09-2018

Zapraszamy dzieci i młodzież z Torunia do udziału w warsztatach i konkursie plastycznych dotyczącym zanieczyszczenia powietrza

Szanowni Państwo, Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce z przyjemnością informują o realizacji projektu pn. „Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” finansowanych ze środków Gminy Miasta Toruń oraz środków własnych Stowarzyszenia „Tilia”.W ramach projektu serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na plakat pn. „Chrońmy powietrze -  przeciwdziałajmy...wię™cej »

03-09-2018