Get Adobe Flash player

Zapraszamy na warsztaty „pn. "Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji” dotyczące ochrony powietrza

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie „Tilia” otrzymało dofinansowanie ze środków Gminy Miasto Toruń na realizację projektu pn. "Chrońmy powietrze – przeciwdziałajmy niskiej emisji”. Celem realizowanego projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych mieszkańców gminy, wskazanie działań mających na celu poprawę jakości powietrza oraz pokazanie korzyści zdrowotnych i społecznych...wię™cej »

08-06-2018

Zapisy na bezpłatne zajęcia w Szkole leśnej na Barbarce na okres od września do 9 listopada 2018 r.

Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają grupy zorganizowane dzieci i młodzieży z terenu woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w bezpłatnych warsztatach sfinansowanych przez WFOŚiGW w Toruniu oraz Gminę Miasta Toruń w ramach projektów pn. „Akademia Przyrodników. Edukacja dzieci i młodzieży”.Od 12 czerwca (wtorek) prowadzimy zapisy na warsztaty w terminach od września do 9...wię™cej »

08-06-2018

Letnia Akademia Przyrodników "Drzewa i krzewy" otwarta w długi weekend czerwcowy

Stowarzyszenie „Tilia’” oraz Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zapraszają dzieci i młodzież wraz z rodzicami w dniach 2 i 3 czerwca do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach Letniej Akademii Przyrodników, tym razem tematem są „Drzewa i krzewy” .    Na stanowisku zostaną przygotowane tradycyjnie podchody dotyczące drzew i krzewów rosnących na terenie Osady oraz stanowisko...wię™cej »

30-05-2018

Warsztaty przyrodniczo-rekreacyjne z okazji Dnia Dziecka i Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Stowarzyszenie „Tilia” i  Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają dzieci na warsztaty przyrodniczo-rekreacyjne z okazji Dnia Dziecka i Światowego Dnia Ochrony ŚrodowiskaKiedy: 3 czerwca 2018 r. godz. 14.00-17.00Miejsce: Polana dolna Osada Leśna BarbarkaBezpłatnie!W programie:•    warsztaty edukacyjne,•    warsztaty plastyczne•    terenowe gry...wię™cej »

30-05-2018

Zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Toruń

Uprzejmie informujemy, iż Nadleśniczy Nadleśnictwa Toruń w związku z wykonywaną akcją ratowniczą mającą na celu ochronę lasu przed szkodliwymi owadami leśnymi na terenie Nadleśnictwa Toruń wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu w dniach 26 maja – 15 czerwca 2018 r. Teren objęty zakazem wstępu zostanie oznakowany.  Podstawa prawna: Ustawa o lasach z dnia...wię™cej »

28-05-2018

Zapraszamy dzieci z rodzin wielodzietnych z Torunia do udziału w bezpłatnych półkoloniach letnich na Barbarce

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat do udziału w półkoloniach letnich organizowanych przez Stowarzyszenie "Tilia" na Barbarce w ramach projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Ekowakacje na Barbarce" Organizator: Stowarzyszenie „Tilia” Miejsce: Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń Dla kogo: dzieci w wieku szkoły podstawowej  (7 -13...wię™cej »

23-05-2018

Seminarium i spotkanie integracyjne z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego na Barbarce

Polski Klub Ekologiczny Okręg Pomorsko-Kujawskiw ToruniuorazPolskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruńzapraszają na seminarium i spotkanie integracyjne z okazjiŚwiatowego DniaOchrony Środowiska Naturalnegodnia 6 czerwca 2018 r., o godz. 16.00, w Szkole Leśnej na Barbarce w Toruniu, sala konferencyjna Dworek W programie:- Nowa Zelandia oczami znanego toruńskiego...wię™cej »

23-05-2018

Zwolnił nam się termin na zieloną szkołę 7-8 czerwca 2018 r. Zapraszamy gorąco!

Zwolnił nam się termin dla grupy 50 uczniów na dwudniowy pobyt w Szkole Leśnej na Barbarce w dniach 7-8 czerwca 2018 r. Koszt pobytu w przeliczeniu na jednego ucznia wygląda następująco: nocleg 40 zł, obiad 16 zł, śniadanie z suchym prowiantem 13 zł, ognisko 80 zł, zestaw ogniskowy 5 zł. Udział w zajęciach edukacyjnych dla uczniów z terenu woj kujawsko-pomorskiego jest bezpłatny w ramach projektu...wię™cej »

23-05-2018

Zapraszamy 26 i 27 maja na kolejne warsztaty z cyklu Letnia Akademia Przyrodników

Przypominamy, że w dniach 26-27 maja w godz. 10.00-16.00 odbywa się kolejne spotkanie na terenie Osady Leśnej Barbarka w ramach Letniej Akademii Przyrodników. Tym razem tematem przewodnim jest gromada płazy. Dla uczestników zaplanowano zabawy plastyczne, układanki, wylepianki oraz podchody terenowe. Warsztaty i podchody terenowe są oferowane bezpłatnie dla dzieci i młodzieży. Działania zostały...wię™cej »

23-05-2018

Zapisy na Akademię Edukacyjno - Artystyczną Seniora

W dniu 29 maja 2018 roku w godz. 10.00 – 14.00 w sali konferencyjnej w Dworku na Barbarce odbędą się warsztaty pn. „Nowe życie starej koszulki” organizowane w ramach projektu pn.„Akademia Edukacyjno - Artystyczna Seniora”Seniorów zainteresowanych udziałem w warsztatachprosimy o zgłoszenia telefoniczne (056 657 60 89 lub 85) lub osobiste w biurze Szkoły Leśnej na Barbarce w godz. 9.00 – 15.00 od...wię™cej »

26-04-2018

Przyrodniczy długi weekend na Barbarce

Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają młodych miłośników przyrody na niepowtarzalną podróż w świat płazów i ptaków w najbliższe dwa weekendy tj. w dniach 28-29 kwietnia (Płazy Polski) i 5-6 maja (Ptaki Polski). Spotykamy się nad stawem na Barbarce w godz. 10.00-16.00. Dla uczestników zaplanowano zabawy plastyczne, układanki, wylepianki oraz podchody terenowe. Spotkania...wię™cej »

26-04-2018

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Wszystkim najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, powodzenia, mnóstwo radości i dużo miłości, jajka smacznego i dyngusa mokrego.   Stowarzyszenie  "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarcewię™cej »

28-03-2018

Zapraszamy w Wielkanocny Poniedziałek na Barbarkę

Stowarzyszenie „Tilia” i Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają w Święta Wielkanocne do Osady Leśnej BarbarkaData spotkania: Lany Poniedziałek,2 kwietnia 2018 r. w godz. 14.00-16.00Miejsce: Budynek Leśniczówka Adresat: DLA KAŻDEGOW Lany Poniedziałek zapraszamy dzieci i dorosłych, którzy będą mieli ochotę na świąteczny spacer i odpoczynek na świeżym powietrzu na Barbarce, do udziały w naszych...wię™cej »

27-03-2018

Weź udział w konkursie na najpiękniejszą Marzenę i powitaj z nami wiosnę na Barbarce

Dziś pierwszy dzień wiosny. Pogoda bardziej wiosenna niż zimowa. A my stęsknieni czekamy na wiosnę i żeby ją przywołać zapraszamy dzieci z rodzicami  do udziału w naszym wydarzeniu.  W niedzielę 25 marca 2018 r. w godzinach od 14.00 do 16.00 w Osadzie Leśnej Barbarka przy Leśniczówce czekać będziemy na wszystkich chcących wziąć udział w naszej zabawie i konkursie związanym z...wię™cej »

21-03-2018

Bieg Wiosenny na otwarcie nowego sezonu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Barbarce

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia Zdrowo Zabiegani informujemy, iż 24 marca 2018r. na Barbarce odbędzie się już po raz trzeci Bieg Wiosenny, którym mamy nadzieję, na dobre przywołamy wiosnę.Bieg Wiosenny będzie także uroczystym otwarciem nowego sezonu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Jest to  cykl 12 biegów odbywających się od marca do listopada...wię™cej »

16-03-2018

KONKURS „EKOLOGICZNY EDUKATOR SZKOLNY – I Edycja 2018”

W imieniu Województwa Kujawsko–Pomorskiego i Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu zachęcamy uczniów do udziału uczestnictwa w I edycji konkursu w ramach kampanii edukacyjnej „Ekologiczny edukator szkolny – I Edycja 2018 r”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy będą inicjowali działania...wię™cej »

15-03-2018

Zapraszamy dzieci i młodzież w ferie na Barbarkę

Zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej dla dzieci i młodzieży  na ferie zimowe 2018 przez Szkołę Leśną na Barbarkę - znajdziecie ją Państwo tutaj http://szkola-lesna.torun.pl/edukacja/ekoferie-na-barbarce-2018.htmlwię™cej »

09-02-2018

Zapraszamy grupy z Torunia na darmowe zajęcia w marcu w Szkole Leśnej na Barbarce

Cały czas czekamy na rozstrzygnięcie konkursów, na które Stowarzyszenie  "Tilia" złożyło ofertę na prowadzenie warsztatów  w Szkole Leśnej na Barbarce dla dzieci i młodzieży. Ciągle nie wiemy jakie dotacje uda nam się otrzymać i musimy wstrzymywać się  z rozpoczęciem zapisów na darmowe warsztaty. Już za parę dni rozpoczną się ferie, a po feriach zostanie już tylko...wię™cej »

07-02-2018

Zapraszamy dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie plastycznym pn "Dp PSZOK tylko krok"- koniec naboru 15.01.2018 r.

W imieniu Agencji Reklamowej Gall realizujacej kampanię pn "Do PSZOK tylko krok" na zlecenie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu zapraszamy uczniów z palcówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie plastycznym, w którym na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Celem konkursu jest zwiększenie...wię™cej »

04-01-2018

Zapraszamy grupy z Torunia na warsztaty na Barbarce w styczniu i lutym 2018 r.

Z związku z faktem, iż nie mamy jeszcze  w tej chwili przyznanych dotacji na organizację zajęć na 2018 rok, a wyniki konkursów ogłoszonych przez Prezydenta Miasta Toruń oraz WFOŚiGW w Toruniu poznany pewnie dopiero w marcu, Stowarzyszenie "Tilia" zdecydowało, iż  w styczniu i lutym realizować będziemy bezpłatne zajęcia dla grup z terenu Gminy Miasta Toruń. Ponieważ...wię™cej »

02-01-2018