Get Adobe Flash player

Konkurs rysunkowy Komunikacji miejskiej MZK Toruń

Konkurs rysunkowy Komunikacja miejska MZK Sp. z o. o. ogłasza konkurs rysunkowy dotyczący funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu. Osoby biorące udział w konkursie wykonają dowolną techniką rysunek formatu A3. Więcej informacji na stronie internetowej   www.mzk-torun.pl. Poniżej regulamin konkursu: Regulamin konkursu - kliknij wię™cej »

02-09-2013

Tramwaj konny na Barbarce

Stajnia na Barbarce Stajnia zaprasza na przejażdżki tramwajem konnym. Więcej informacji na stronie internetowej stajni. Osobę, które chcą zamówić przejażdżkę tramwajem prosimy o  rezerwację telefoniczną po numer: 697623612, 603067764 lub o kontakt e-mail: lidkazalewa@gazeta.pl. wię™cej »

31-08-2013

Pokazy nieba na Barbarce

Obserwacje astronomiczne W piątkową noc, 23 sierpnia w Osadzie Leśnej na Barbarce podziwialiśmy piękne, letnie nieba. Wspaniała pogoda pozwoliła na obserwację Księżyca, pokrytego licznymi kraterami. Wszyscy miłośnicy astronomii, którzy przybyli na Barbarkę zobaczyli gromady gwiazdowe, zarówno młode, otwarte, jak i te o wiele starsze, kuliste. Podczas pokazów wykorzystane zostały dwie...wię™cej »

28-08-2013

Wydarzenie które zorganizowane zostaną przez Stowarzyszenie Tilia w najbliższym okresie:

1. Wyjazdy tzw. Tiliobusa - mobilnego stanowiska edukacyjnego w ramach projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego": a)      29 sierpnia- CH Plaza godz. 15.00-18.00 b)      31 sierpnia - Dożynki w Unisławiu, godz....wię™cej »

28-08-2013

31 sierpnia zapraszamy na stanowisko Tiliobusa na Dożynkach w Unisławiu

31 sierpnia 2013 r. od 14.00 Stowarzyszenie Tilia będzie brało udział w Dożynkach w Unisławiu. Na imprezę pojedziemy naszym Tiliobusem- specjalnie przystosowanym samochodem z mobilnym stanowiskiem ekologiczny. W czasie dożynek na naszym stanowisku zapewniamy konkursy, zabawy, edukację. Wyjazd Tiliobusa organizowany jest w ramach realizacji projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania...wię™cej »

28-08-2013

29 sierpnia Tiliobus przed CH Plaza- Zapraszamy!!!

Zapraszamy dzieci, młodzież  i dorosłych w najbliższy czwartek (29 sierpnia) do Centrum Handlowym Plaza w Toruniu. W godzinach 15.00-18.00 na placu przed głównym wejściem będzie można odwiedzić nasze mobilne stanowisko edukacyjne zwane Tiliobusem i wziąć udział w konkursach, zabawach edukacyjnych z nagrodami! Stoisko tzw. "Tiolobus", składa się z samochodu (busa) wyposażonego w sprzęt...wię™cej »

28-08-2013

Szkolenie e-learningowe dla nauczycieli

ZAPROSZENIE   na szkolenie e-learningowe dla nauczycieli: "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę!".   Polska Zielona Sieć zaprasza nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu internetowym typu e-learning pt. "Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę!". ...wię™cej »

27-08-2013

Kalendarz Google

Kalendarz Szkoły Leśnej na Barbarce Szkoła Leśna na Barbarce na stronie internetowej: http://www.szkola-lesna.torun.pl/index.php?id=1391 w kalendarzu prezentuje zadania związane z działalnością szkoły oraz działania Polskiej Zielonej Sieci.  Kalendarz powstał w ramach projektu "Standardy działania pozarządowych organizacji ekologicznych" Polskiej Zielonej Sieci,...wię™cej »

24-08-2013

23 sierpnia - Nocne Obserwacje Nieba na Barbarce

W imieniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zapraszamy na Nocne Obserwacje Nieba na Barbarce. W piątkową noc, 23 sierpnia w godzinach od 22 do 1 w nocy w Osadzie Leśnej na Barbarce będzie można  podziwiać uroki letniego nieba i zobaczyć całą rzeszę gwiazd, kolorowych, podwójnych i tych skupionych w gromady. Pod obserwacją znajdzie się Droga Mleczna oraz inne galaktyki....wię™cej »

21-08-2013

Piknik Miodowe Lato

Zapraszamy na piknik Miodowe Lato Zarzeczewo Stowarzyszenie "Tilia"w ramach projektu Jestem eko finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas pikniku w Zarzeczewie w niedzielę 11 sierpnia udostępni...wię™cej »

08-08-2013

4 sierpnia zapraszamy na "Niedzielę dla Zdrowia" na Barbarce

Zapraszamy na Barbarkę wszystkie osoby ceniące aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu 4 sierpnia 2013 r. w godzinach 14.00-18.00  do udziału w akcji  pn "Sportowe lato 2013". Akcja ta  organizowana jest przez  Miasto Toruń oraz Nowości i prowadzona jest od 21 lipca  do 26 sierpnia w różnych miejscach na terenie naszego...wię™cej »

02-08-2013

Zapraszamy na www.naszanatura2000.pl

Informujemy, iż uruchomiony został portal internetowy projektu pn. "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego" - www.naszanatura2000.pl Na portalu zamieszczone zostały informacje o projekcie i jego działaniach oraz informacje na temat obszarów Natura 2000. Znajdziecie ...wię™cej »

23-07-2013

Obserwacje astronomiczne na Barbarce 19 lipca 2013 r.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na nocne obserwacje astronomiczne  W piątkową noc, 19 lipca w godzinach od 22 do 1  w Osadzie Leśnej na Barbarce będziemy podziwiać uroki letniego nieba.   Do obserwacji nieba niezbędną jest odpowiednia pogoda i bezchmurne niebo, jeśli te warunki w piątek nie będą spełnione, spotkanie nie dojdzie do skutku. Zachęcamy do śledzenia...wię™cej »

16-07-2013

ZAPROSZENIE do udziału w warsztacie

"Głos organizacji pozarządowych w programowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - województwo kujawsko - pomorskie? wię™cej »

27-05-2013

Ekopiknik z Berettą

Międzynarodowy Rok Współpracy w Dziedzinie Wodywię™cej »

25-05-2013

Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier - II edycja projektu w województwie kujawsko-pomorskim zakończona

Wspólnie z Polską Zieloną Siecią zakończyliśmy drugą edycję działań związanych z Edukacją Ekologiczną konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej w naszym województwie. W ramach projektu odwiedziliśmy wybrane szkoły i dzieliliśmy się wiedzą podczas merytorycznych i praktycznych spotkań.  Szkoły uczestniczące w projekcie aktywnie włączyły się do działań w swoich społecznościach...wię™cej »

22-05-2013

Już w niedzielę "Piknik Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu?

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu zapraszają na imprezę plenerową Cel: walka z bezdomnością zwierząt poprzez zachęcanie do adpocji Data: 19.05.2013 r. (niedziela) Godzina: 14-17.00 Miejsce: Osada Leśna na Barbarce Dofinansowanie: Gmina Miasta Toruń W programie: - koncert zespołu Q-rek Band - wizyta i prezentacja psów ze...wię™cej »

13-05-2013

UWAGA! Przypominamy, iż tylko do 18 maja trwa konkurs Nowości dla szkół podstawowych

Ekoszkoły, Ekoklasy, Ekonauczyciele! Uprzejmie przypominamy, że do 18 maja trwa jeszcze ekologiczna akcjaDziennika Nowości "Od Papieru do Drzewka", w którą również włączyłasię Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta. Na Klasę, która uzbiera największą ilość makulatury czekająatrakcyjne nagrody. Wychowawca tej klasy również zostanie nagrodzony! Nagrodami są:I MIEJSCE -...wię™cej »

10-05-2013

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu 11 maja 2013 po raz 23. na świecie i co najmniej siódmy raz w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Jak co roku w drugą sobotę maja tysiące osób w pozytywny sposób będzie manifestować solidarność z producentami z krajów globalnego Południa. W tym roku wydarzenia związane ze Sprawiedliwym Handlem odbędą się w kilkunastu miastach w...wię™cej »

09-05-2013

Piknik Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu

Zapraszamy na Piknik Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w ToruniuToruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu zapraszają mieszkańców Torunia i okolic 19 maja 2013 r. do Osady Leśnej Barbarka na piknik, na który przygotowane zostaną: prezentacja psów ze schroniska, stoiska edukacyjne,  Dog Trekking - mini zawody, prezentacja...wię™cej »

09-05-2013