Get Adobe Flash player

Wizyty ekomobliu

Wizyty ekomobilu - specjalnie przystosowanego samochodu - mobilnego stoiska ekologicznego z pełnym wyposażeniem i oznakowaniem realizowane będą na terenie województwa kujawsko - pomorskiego od lipca 2013 roku. Działanie to prowadzone będzie w ramach projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjno-informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa...wię™cej »

29-04-2013

Chcesz zasadzić drzewko? - zgłoś się do nas po sadzonkę

Mamy do zaoferowania darmowe sadzonki drzew leśnych. Pozostały - buki, wierzby, jarzębina i czarny bez przekażemy osobom, które będą chciały je od nas pobrać. Zapraszamy do Szkoły Leśnej na Barbarce. wię™cej »

29-04-2013

Zapraszamy na majówkę, podchody, wycieczkę do wiatraka w Bierzgłowie oraz Barbarkowy Rajd Rowerowy

Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta wraz z Toruńskim Stowarzyszeniem Ekologicznym Tilia zaprasza mieszkańców Torunia i okolic do odwiedzenia w pierwszym tygodniu maja Barbarki (ul. Przysiecka 13, Toruń) i skorzystania z przygotowanych na ten czas atrakcji 1 MAJA (ŚRODA) - Barbarka na sportowo za pół ceny- zniżka 50% ceny- Park Linowy Barbarka, wypożyczalnia sprzętu sportowego...wię™cej »

26-04-2013

Zapraszamy na Barbarkowy Rajd Rowerowy

REGULAMIN BARBARKOWEGO RAJDU ROWEROWEGO 2013  Organizator i biuro rajdu - Szkoła Leśna na Barbarce, wspierana przez markę Beretta ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85 Termin i miejsce: rajd odbędzie się 4 maja 2013, godz. 11.00 na terenie Osady Leśnej Barbarka. Początek i koniec rajdu przy Szkole Leśnej na Barbarce Cele imprezy: popularyzacja turystyki...wię™cej »

25-04-2013

Dzień Ziemi na Barbarce

W dniu dzisiejszym, 22 kwietnia w Dzień Ziemi odbyła się na Barbarce konferencja prasowa dotycząca zastosowania alternatywnych  źródeł energii tj paneli słonecznych w Osadzie Leśnej Barbarka. W spotkaniu brali udział przedstawiciele RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A.- właściciele marki Beretta - oficjalny sponsor Szkoły Leśnej na Barbarce, władz Miasta Torunia oraz TSE...wię™cej »

22-04-2013

Wyjazd Toruńskiego Stowarzyszenia Ekologicznego "Tilii" na Słowację

Wolontariusze Toruńskiego Stowarzyszenia Ekologicznego "Tilii" w dniach od 14 do 19 kwietnia 2013 r. przebywali na Słowacji na międzynarodowym spotkaniu wolontariuszy. Wyjazd był związany z udziałem TSE Tilii w międzynarodowym projekcie GRUNDTVIG. W spotkaniu brali udział wolontariusze z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rosji, Grecji, Turcji a także byli Polacy....wię™cej »

19-04-2013

Zapraszamy 28 kwietnia na piknik rodzinny na Barbarce oraz do udziału w II edycji ekoakcji "Nowości"

Szkoła Leśna na Barbarce wpierana przez markę Beretta oraz "Nowości? zapraszają mieszkańców Torunia i okolic oraz turystów do udziału w pikniku rodzinnym. Data: 28 kwietnia (niedziela) godz. 14.00-18.00 Miejsce: Polana Dolna w Osadzie Leśnej Barbarka, ul. Przysiecka 13, Toruń Adresat: Dla każdego Piknik organizowany jest z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Piknik...wię™cej »

18-04-2013

Zaproszenie na spotkanie dotyczące współpracy Szkoły Leśnej na Barbarce z RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.Beretta

Na  przełomie 2012/ 2013 roku dokonano zmiany sposobu ogrzewania na bardziej ekonomiczny budynków przynależnych Szkole Leśnej na Barbarce W Toruniu - ośrodka edukacji przyrodniczo - ekologicznej i miejsce rekreacyjnego w Toruniu. Dokonano podłączenia instalacji gazowej do sieci zbiorczej. Przedsięwzięcie to pozwoli na zaoszczędzenie kosztów o 1/4 kosztów ponoszonych rocznie tj. o około...wię™cej »

15-04-2013

19 - 21 kwietnia 2013 roku wiosenna odsłona IV edycji "Toruń za pół ceny?

Po raz kolejny w dniach 19 - 21 kwietnia 2013 roku w Toruniu organizowana jest akcja promocyjna "Toruń za pół ceny?. Jak co roku i tym razem Szkoła Leśna na Barbarce przystąpiła do akcji udostępniając wybrane atrakcje za połowę ceny. Akcja skierowana jest zarówno do mieszkańców naszego miasta jak i turystów przebywających w Toruniu. Serdecznie zapraszamy!  Załączniki cennik Bazy...wię™cej »

11-04-2013

13 Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Zapraszamy do udziału w 13 Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki, Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach od 19 do 23 kwietnia 2013 roku. Szkoła Leśna na Barbarce w tym roku ponownie bierze udział w festiwalu i organizuje 20 i 22 kwietnia 2013 roku na zasadzie podchodów spacer po lesie pn. "Klucz do ptaków". Zadaniem uczestników jest odnalezienie ukrytych w lesie wizerunków ptaków....wię™cej »

09-04-2013

Zapraszamy na akcję promocyjną dot. elektroodpadów 18 kwietnia 2013 r. na Rynku Nowomiejskim w Toruniu

Szanowni mieszkańcy w dniu 18 kwietnia 2013 roku w godz. 10.00 - 15.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu  w ramach działań projektu pn. ?Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego" zorganizowany zostanie punkt...wię™cej »

03-04-2013

Wyniki konkursu dotyczącego elektroodpadów

Roztrzygniety został konkurs na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych, zoorganizowany w ramach projektu pn "Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i...wię™cej »

22-03-2013

Wielkanoc na Barbarce

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia oraz Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza dorosłych i dzieci na Wielkanoc na Barbarce w Lany PoniedziałekData spotkania: 1 kwietnia 2013 r. w godzinach 12.00-15.00Miejsce: Leśniczówka w Osadzie Leśnej Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100 ToruńAdresat: DLA KAŻDEGO W programie :a) Wykonywanie wielkanocnych koszyczków z rafii, a także...wię™cej »

15-03-2013

15 marca - Światowy Dzień Konsumenta

Bądź odpowiedzialnym konsumentem! Współczesny człowiek każdego dnia korzysta z różnorakich usług np. operatora komórkowego, dostawcy prądu elektrycznego, banku, Internetu, kina, bądź nabywa jakiś przedmiot i używa ich na własne potrzeby. Staje się tym samym konsumentem. Kupując dokonujemy wyboru spośród różnych towarów. Nasze decyzje zakupowe podejmowane są często pośpiesznie w sklepie czy...wię™cej »

12-03-2013

UWAGA! PRZESUNIĘTY ZOSTAŁ TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW KONKURSU DOTYCZĄCEGO ELEKTROODADÓW

Informujemy, iż  termin ogłoszenia wyników konkursu na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych przesunięty został o tydzień . Wyniki ogłoszone zostaną na stronie projektu www.elektroodpady.edu.pl  w dniu 22 marca 2013 r. W poszczególnych kategoriach wiekowych do konkursu zgłosiło się: klasy...wię™cej »

11-03-2013

Zapraszamy klasy do udziału w akcji "Barbarki sprzątanie na wiosny powitanie"

Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza 21 marca 2013 r.  klasy do udziału w corocznej akcji pn. " Barbarki sprzatnie na wiosny powitanie".   W zamian za  pomoc w sprzątaniu lasu  Barbarki po okresie zimowym zapraszamy klasy na darmowe ognisko (prowiant we własnym zakresie).  Zapisy w biurze Szkoły Leśnej na Barbarce  tel. (56) 657 60 85...wię™cej »

06-03-2013

Wypożyczalnia nart zakończyła działalność

Z dniem dzisiejszym - 25 lutego - wypożyczalnia nart zakończyła działalność. Wszystkim osobom korzystającym z nart dziękujemy i zapraszamy w przyszłym sezonie zimowym do korzystania z nart biegowych.   wię™cej »

25-02-2013

Wspomóż naszą działaność przekaż 1% podatku dla Szkoły Leśnej na Barbarce

Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników Barbarki do przekazania 1 %podatku na rzecz Toruńskiego Stowarzyszenie Ekologicznego "Tilia" i wsparcia naszej działaności i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie wszystkim darczyńcom.  Kliknij na pierwszy baner na naszej stronie głównej i pobierz darmowy program do rozliczania podatku za 2012 on-line! Na czym polega przekazanie 1%...wię™cej »

21-02-2013

UWAGA! Już za tydzień tj. 28 lutego mija termin nadsyłania prac do konkursu dla uczniów dot. elektroodpadów

Przypominamy iż 28 lutego mija termin nadsyłania prac do do udziału w konkursie na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych. Konkurs ten organizowany jest w ramach projektu pn "Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów na terenie województwa...wię™cej »

21-02-2013

Szkolenie dla nauczycieli dotyczące elektroodpadów - Bydgoszcz 22 lutego 2013 r.

Informujemy, iż zakończyliśmy nabór uczestników na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli , realizowane w ramach projektu  pn. "Kampania promocyjno -informacyjna oraz aktywna edukacja dot. zagospodarowania elektroodpadów na terenie województw kujawsko-pomorskiego,   warmińsko-mazurskiego,zachodniopomorskiego i pomorskiego? finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony...wię™cej »

21-02-2013