Get Adobe Flash player

Oferta szczegółowa warsztatów bożonarodzeniowych

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają grupy zorganizowane do udziału w przedświątecznych warsztatach wykonywania ozdób i prezentów ekologicznych. DLA KOGO - grupy zorganizowane bez ograniczeń wiekowych, minimum 15 osóbGDZIE - Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 ToruńKIEDY - termin warsztatów do uzgodnieniaZAPISY - Biuro Szkoły...wię™cej »

22-11-2012

Zapraszamy na coroczne warsztaty świąteczne pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione"

Co roku w ostatnią sobotę listopada w całej Europie obchodzony jest Dzień Bez Kupowania.. Wielu z nas zastanawia się po co to święto? Jedna piąta ludzkości, w tym Polacy konsumują ponad 80% dóbr produkowanych na świecie. Gdyby mieszkańcy całego świata konsumowali tyle co przeciętny Europejczyk, nie starczyłoby dóbr Ziemi. Pamiętajmy bowiem, że produkcja każdej rzeczy, którą kupujemy wymaga...wię™cej »

13-11-2012

Zapisy na zajęcia termin styczeń-czerwiec 2013

Informujemy, iż od 15 listopada 2012 r. rozpoczynamy zapisy na zajęcia przyrodniczo- edukacyjno, rekreacyjne i artystyczne Szkoły Leśnej na Barbarce na termin styczeń-czerwiec 2013. Ponieważ  nie wiemy jakie przyznane zostanie nam dofinasowanie na prowadzenie zajęć w 2013 r.  zajęcia w tej chwili zapisywane będą jako odpłatne, a w przypadku uzyskania dofinansowania będą one...wię™cej »

13-11-2012

Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym dot. podniesienia świadomości ekologicznej w zakresie gospodarowania zużytym sprzętem elektycznymi i elektronicznym

Informujemy, iż Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia w okresie od 1.10.2012 do 31.12.2013 r. realizuje projekt pn "Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego , warmińsko-mazurskiego , zachodniopomorskiego i pomorskiego, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...wię™cej »

09-11-2012

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Przełajowy w rocznicę straceń na Barbarce

Informujemy, iż coroczny jesienny Barbarkowy Bieg Przełajowy odbędzie się w 28 października 2012 r. w 73 rocznicę pierwszych roztrzeliwań Polaków przez Hitlerowców na Barbarce. Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00 i zakończy sie przed rozpoczeciem uroczystości wojskowych i mszy św. na Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka. Gorąco zachęcamy dzieci i dorosłych do udziału w biegu, którego celem jest...wię™cej »

24-10-2012

28 października -Uroczystość na Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka

Informujemy, iż uroczystości wojskowe i msza św  w rocznicę pierwszych roztrzeliwań na Barbarce  odbęda się 28 października 2012 r. o godzinie 13.00.wię™cej »

24-10-2012

Konkurs na komiks 2012 z cyklu "Historie leśne:

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologicznie "Tilia? zaprasza do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym na komiks. Konkurs w 2012 r. został zorganizowany pod hasłem "Mój dom-moja twierdza, czyli o tym gdzie mieszkają zwierzęta?. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z woj. kujawsko-pomorskiego w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III, IV-VI szkoły podstawowej, gimnazja i szkoły...wię™cej »

17-10-2012

Zapraszamy na wystawę prac wyróżnionych w EKO MULTIMEDIALNYM KONKURSIE na Barbarkę

Zapraszamy do ogladania prac wyróżnionych w II edycji EKO Multimedialnego Konkursu pn. "Dobry dla przyrody dobry, dla siebie " na wystawie plenerowej, która do końca października 2012 prezentowana będzie obok Lesniczówki w Osadzie Leśnej Barbarka.wię™cej »

11-10-2012

Zapraszamy na szkolenia z ekonomii społecznej "Współpraca podmiotów ekonomii społecznej z biznesem na gruncie CSR" i "Zarządzanie zasobami ludzkimi w Podmiotach Ekonomii Społecznej"

W związku z realizacją projektu pn. "Promocja ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej? (POKL.07.02.02-04-010/10) realizowanego przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży serdecznie zapraszam na szkolenia: 1. - Tytuł szkolenia: Współpraca  podmiotów ekonomii społecznej z biznesem na gruncie...wię™cej »

11-10-2012

Pażdziernik - Miesiącem Dobroci dla Zwierząt

Nadeszła jesień i miesiąc październik - z jednej strony jest to najpiękniejsza pora roku, z drugiej strony zapowiedź mroźnej i ciężkiej zimy, będącej najtrudniejszą porą roku dla bezpańskich zwierząt. Październik zwyczajowo uznawany jest za Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Czwartego października, w dzień imienin św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów, a także miłośnika zwierząt, obchodzony jest...wię™cej »

09-10-2012

Wyniki VIII Edycji Konkursu Fotograficznego dla Szkół Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wyniki VIII Edycji Konkursu Fotograficznego dla Szkół Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie" - kliknij tutajwię™cej »

08-10-2012

Zapraszamy na podsumwoanie konkursów fotograficznych pn "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie"

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta informuje, iż 7 października 2012 r. w Osadzie Leśnej Barbarka odbędzie się podsumowanie ogólnopolskiego Eko Multimedialnego Konkursu pn? Dobry dla przyrody dobry dla siebie? oraz towarzyszącemu mu konkursowi dla szkół województwa kujawsko- pomorskiego.TERMIN: 7  PAŹDZIERNIKA 2012 R....wię™cej »

03-10-2012

Zapraszamy na szkolenie z zakresu ekonomii społecznej pn " Skuteczny fundraising - kiedy możemy zaczynać?

W związku z realizacją projektu pn. "Promocja ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej? (POKL.07.02.02-04-010/10) realizowanego przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży serdecznie zapraszam na szkolenie:  -    Tytuł szkolenia: Skuteczny fundraising - kiedy możemy zaczynać? -  ...wię™cej »

27-09-2012

Zapraszamy szkoły ponagimnazjalne do udziału w europejskim konkursie oraz projekcie pn "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier"

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, do której należy Toruńskie Stowarzyszneie Ekologiczne Tilia ma zaszczyt powiadomić Państwa o rozpoczęciu 2. edycji działań edukacyjnych w ramach europejskiej kampanii realizowanej w Polsce pod nazwą "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier?, która została dofinansowana ze środków Komisji Europejskiej. Nasza organizacja jest partnerem tego projektu, a dzięki...wię™cej »

20-09-2012

Już wkrótce GRZYBOBRANIE NA POLANIE!!!

Jak corocznie w ostatnią niedzielę września zapraszamy Państwa na imprezę plenerową pn "Grzybobranie na polanie" i do udziału w konkursie na króla i królową grzybobrania. W tym roku Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia organizuje tą imprezę we współpracy z "Nowościami" Na imprezę zapraszamy do Osady Leśnej Barbarka 30 września 2012 r. w godzinach 14.00-18.00....wię™cej »

18-09-2012

Zapraszamy do udziału w III KUJAWSKO-POMORSKIM FORUM EKONOMII SPOŁECZNEJ

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a w jego imieniu Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu przy współudziale Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza na KONFERENCJĘ w ramach III KUJAWSKO-POMORSKIEGO FORUM EKONOMII SPOŁECZNEJ, która odbędzie się w dniu 21 września 2012 r. w Hotelu Filmar w Toruniu. Tematem przewodnim konferencji będzie przedstawienie możliwości rozwoju...wię™cej »

18-09-2012

Zapraszamy na Trasę na orientację na Barbarce

Zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Barbarkę do aktywnego ruchu na świeżym powietrzu i zabawy z mapą na pierwszej w Toruniu stałej trasie na orientację, która otwarta została pod patronatem "Nowości" 2 września 2012r. w czasie pikniku pn "Od drzewka do papieru". Folder do ścieżki z jej opisem można bezpłatnie pobrać w Leśniczówce na Barbarce. więcej o trasie na orientacjęwię™cej »

07-09-2012

Zapraszamy na wystawę poplenerową do Dworu Artusa

Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta, Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia, Toruńska Agenda Kuluralna oraz Związek Polskich Artystów Plastyków- Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński zapraszają na wystawę poplenerową IV Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego Malownicza Barbarka Kultura Natura 2012 do Dworu Artusa w...wię™cej »

29-08-2012

Weź udział w ekologicznym konkursie i pikniku pn "Od drzewka do papieru"

Wydaje Ci się, że wiesz wszystko na temat papieru? Zapraszamy do udziału w pikniku ekologicznym organizowanym przez "Nowości" we współpracy ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta piknik pn. ,,Od drzewka do papieru?. Odbędzie się on 2 września 2012  na terenie Osady Leśnej na Barbarce w godzinach 14.00 - 18.00. Przygotowujemy dla Państwa wiele...wię™cej »

16-08-2012