Get Adobe Flash player

Zapraszamy na podsumwoanie konkursów fotograficznych pn "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie"

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta informuje, iż 7 października 2012 r. w Osadzie Leśnej Barbarka odbędzie się podsumowanie ogólnopolskiego Eko Multimedialnego Konkursu pn? Dobry dla przyrody dobry dla siebie? oraz towarzyszącemu mu konkursowi dla szkół województwa kujawsko- pomorskiego.TERMIN: 7  PAŹDZIERNIKA 2012 R....wię™cej »

03-10-2012

Zapraszamy na szkolenie z zakresu ekonomii społecznej pn " Skuteczny fundraising - kiedy możemy zaczynać?

W związku z realizacją projektu pn. "Promocja ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej? (POKL.07.02.02-04-010/10) realizowanego przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży serdecznie zapraszam na szkolenie:  -    Tytuł szkolenia: Skuteczny fundraising - kiedy możemy zaczynać? -  ...wię™cej »

27-09-2012

Zapraszamy szkoły ponagimnazjalne do udziału w europejskim konkursie oraz projekcie pn "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier"

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, do której należy Toruńskie Stowarzyszneie Ekologiczne Tilia ma zaszczyt powiadomić Państwa o rozpoczęciu 2. edycji działań edukacyjnych w ramach europejskiej kampanii realizowanej w Polsce pod nazwą "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier?, która została dofinansowana ze środków Komisji Europejskiej. Nasza organizacja jest partnerem tego projektu, a dzięki...wię™cej »

20-09-2012

Już wkrótce GRZYBOBRANIE NA POLANIE!!!

Jak corocznie w ostatnią niedzielę września zapraszamy Państwa na imprezę plenerową pn "Grzybobranie na polanie" i do udziału w konkursie na króla i królową grzybobrania. W tym roku Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia organizuje tą imprezę we współpracy z "Nowościami" Na imprezę zapraszamy do Osady Leśnej Barbarka 30 września 2012 r. w godzinach 14.00-18.00....wię™cej »

18-09-2012

Zapraszamy do udziału w III KUJAWSKO-POMORSKIM FORUM EKONOMII SPOŁECZNEJ

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a w jego imieniu Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu przy współudziale Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza na KONFERENCJĘ w ramach III KUJAWSKO-POMORSKIEGO FORUM EKONOMII SPOŁECZNEJ, która odbędzie się w dniu 21 września 2012 r. w Hotelu Filmar w Toruniu. Tematem przewodnim konferencji będzie przedstawienie możliwości rozwoju...wię™cej »

18-09-2012

Zapraszamy na Trasę na orientację na Barbarce

Zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Barbarkę do aktywnego ruchu na świeżym powietrzu i zabawy z mapą na pierwszej w Toruniu stałej trasie na orientację, która otwarta została pod patronatem "Nowości" 2 września 2012r. w czasie pikniku pn "Od drzewka do papieru". Folder do ścieżki z jej opisem można bezpłatnie pobrać w Leśniczówce na Barbarce. więcej o trasie na orientacjęwię™cej »

07-09-2012

Zapraszamy na wystawę poplenerową do Dworu Artusa

Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta, Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia, Toruńska Agenda Kuluralna oraz Związek Polskich Artystów Plastyków- Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński zapraszają na wystawę poplenerową IV Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego Malownicza Barbarka Kultura Natura 2012 do Dworu Artusa w...wię™cej »

29-08-2012

Weź udział w ekologicznym konkursie i pikniku pn "Od drzewka do papieru"

Wydaje Ci się, że wiesz wszystko na temat papieru? Zapraszamy do udziału w pikniku ekologicznym organizowanym przez "Nowości" we współpracy ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta piknik pn. ,,Od drzewka do papieru?. Odbędzie się on 2 września 2012  na terenie Osady Leśnej na Barbarce w godzinach 14.00 - 18.00. Przygotowujemy dla Państwa wiele...wię™cej »

16-08-2012

Już za 5 dni Pokazy Nieba na Barbarce!

Przypominamy, iż za 3 dni rozpocznie się Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2012r, w ramach którego 18 sierpnia (sobota) w godzinach 19.30-23.00 na Barbarce odbędzie się  piknik astronomiczny dla mieszkańców Torunia i okolic oraz turystów . Gdy zrobi się już wystarczająco ciemno zacznie się pokaz nieba przez teleskopy uczestników zlotu. Miłośnicy podzielą się swoimi doświadczeniami w...wię™cej »

13-08-2012

Ścieżka rowerowa z Torunia do Unisławia

Trwa budowa asfaltowej ścieżki rowerowej łączącej Toruń z Unisławiem, której długość będzie wynosić 22 km i budowa ma zakończyć się pod koniec 2012 roku. Nowy szlak jest kontynuacją ścieżki rowerowej, biegnącej wzdłuż Szosy Chełmińskiej i kończącej się nieopodal Barbarki na granicy miasta. Trasa prowadzi wzdłuż wylotówki z torunia- drogi wojewódzkiej nr 553, na wysokości...wię™cej »

25-07-2012

Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2012

W dniach 16-19 sierpnia 2012 r. w Osadzie Leśnej Barbarka, położonej w pobliży Centrum Astronomii UMK w Piwnicach odbędzie sie Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2012. Zlot po raz pierwszy zorganizowany został w 2010 roku przez pasjonatów zgromadzenych wokół Internetowego Portalu Astronomicznego - AstroVisioN.pl i od tej pory odbywa się cyklicznie. Na uczestników TZMA2012 czekają liczne...wię™cej »

25-07-2012

Zapraszamy na Piknik Astronomiczny na Barbarce

Informujemy, iż w terminie 16-19 sierpnia 2012 na na Barbarce obywał się będzie Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2012. Tak jak corocznie w sobotę tj 18.08 w godzinach 19.30-23.00 w ramach zlotu organizowana jest impreza publiczna dla mieszkańców Torunia i okolic- plenerowa prelekcja, publiczny pokaz nieba oraz konkursy z upominkami. Więcej infoirmacji na...wię™cej »

16-07-2012

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia do Schroniska dla Zwierząt w Toruniu w okresie wakacyjnym

Wakacje to trudny okres dla zwierząt. Wiele z nich traci w tym czasie domy na skutek nieodpowiedzialności właścicieli, dla których stanowią przeszkodę podczas wakacyjnych wyjazdów i urlopów. Schroniska są przepełnione oraz pozbawione niebagatelnej pomocy w postaci darów zbieranych w czasie roku szkolnego przez uczniów szkół i przedszkoli. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat...wię™cej »

29-06-2012

Informacje dla osób zapisanych na półkolonie jeździeckie

Informujemy, iż informacje o półkoloniach jeździeckich prosimy szukać  na stronie Szkoły Leśnej na Barbarce  www.szkola-lesna.torun.pl w zakładce REKREACJA/ Stajnia na Barbarce/pólkolonie jeździeckie- kliknij tuajwię™cej »

28-06-2012

Oferta wakacyjna Szkoły Leśnej na Barbarce 2012

1. Oferta dla osób indywidualnychCzas : lipiec sierpień, poniedziałek - piątek, w cyklach tygodniowych (5 dniowych), uczestnicy mogą wybierać różne dni tygodnia w różnych tygodniach, godzina 10.00-13.00Ilość uczestników:  5- 20 osób, minimalna liczba osób konieczna do zrealizowania zajęć w ciągu dnia 5 osób Wiek uczestników : 6-13 latKoszt: 20 zł/dzień od osoby, cały cykl zajęć 5 dni 80...wię™cej »

27-06-2012

POWITANIE LATA NA BARBARCE

Zapraszamy na wycieczki rowerowe i ....na opowieści o wodzie Szkoła Leśna na Barbarce wpierana przez markę Beretta wraz z Toruńskim Stowarzyszeniem Ekologicznym Tilia oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Nowościami zaprasza 1 lipca 2012 r. (niedziela) na powitanie lata na Barbarce:1) Wycieczki rowerowe do Rezerwatu Las Piwnicki i do Wiatraka w Bierzgłowie w połączeniu z jego zwiedzaniem-...wię™cej »

27-06-2012

Zapraszamy do udziału w IV Toruńskim Sympozjum Malarskim Malownicza Barbarka 2012

Gorąco zapraszamy do udziału w wykładach i plenerze malarskim organizowanym w ramach IV Toruńskiego Sympozjum Malarskiego Malownicza Barbarka 2012. Plener malarski z udziałem mieszkańców Torunia i okolic odbędzie się 8 lipca na Barbarce-wstęp wolny, impreza otwarta Organizator:          Szkoła Leśna na BarbarceToruńskie Stowarzyszenie ...wię™cej »

21-06-2012

Wyniki konkursu na zielnik pn "Świat roślin zielnych"

Lista osób nagrodzonych w konkursie na zielnik pn "Świat roślin zielnych? Kategoria wiekowa klasy I-III szkoły podstawowejI miejsce:Maksymilian Król, Szkoła Podstawowa nr 6 w ToruniuII miejsce:Blanka Woźniak, Szkoła Podstawowa nr 6 w ToruniuIII miejsce:Weronika Grudzińska, Szkoła Podstawowa nr 6 w ToruniuWyróżnienia:Kinga Chrobocińska, Szkoła Podstawowa w PokrzydowieKarol Gortatowski, Zespół...wię™cej »

15-06-2012

Wakacyjna Rowerowa Masa Krytyczna na Barbarkę

Stowarzysznie Rowerowy Toruń oraz Szkoła Leśna na Barabrce zaprasza wszystkie rowerzystki i wszystkich rowerzystów  do udziału w Wakacyjnej Rowerowej Masie Krytycznej, która odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Rowerzyści startują o godzinie 15:00 z Rynku Nowomiejskiego i pojądą na Barbarkę gdzie zakończą  przejazd piknikiem. W związku z tym możecie zabrać ze sobą rożne smakołyki....wię™cej »

14-06-2012

Relacja z EKO PIKNIKU z Berettą

W dniu 3 czerwca w godzinach między 14.00 a 18.00 odbył się na Barbarce piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz Dnia Dziecka. Tematem przewodnim imprezy była energia oraz jej oszczędzanie, jako że rok 2012 został przez ONZ uznany za ,,Rok zrównoważonej energii dla wszystkich ludzi? Podczas pikniku osoby odwiedzające Barbarkę miały okazję skorzystać z wielu atrakcji. Przygotowane...wię™cej »

06-06-2012