Get Adobe Flash player

Wakacyjna Rowerowa Masa Krytyczna na Barbarkę

Stowarzysznie Rowerowy Toruń oraz Szkoła Leśna na Barabrce zaprasza wszystkie rowerzystki i wszystkich rowerzystów  do udziału w Wakacyjnej Rowerowej Masie Krytycznej, która odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Rowerzyści startują o godzinie 15:00 z Rynku Nowomiejskiego i pojądą na Barbarkę gdzie zakończą  przejazd piknikiem. W związku z tym możecie zabrać ze sobą rożne smakołyki....wię™cej »

14-06-2012

Relacja z EKO PIKNIKU z Berettą

W dniu 3 czerwca w godzinach między 14.00 a 18.00 odbył się na Barbarce piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz Dnia Dziecka. Tematem przewodnim imprezy była energia oraz jej oszczędzanie, jako że rok 2012 został przez ONZ uznany za ,,Rok zrównoważonej energii dla wszystkich ludzi? Podczas pikniku osoby odwiedzające Barbarkę miały okazję skorzystać z wielu atrakcji. Przygotowane...wię™cej »

06-06-2012

Lista osób nagrodzonych w konkursie ekologicznym dla szkół z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Kategoria wiekowa klasy I-III szkoły podstawowej1.    Jan Grochala, Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu2.    Daria Maciejewska, Szkoła Podstawowa w Kończewicach3.    Dawid Olszewski, Szkoła Podstawowa w Łysomicach4.    Kinga Kulwicka, Zespół Szkół w Starogrodzie5.    Samuel Mikulski, Szkoła Podstawowa nr 10 w...wię™cej »

04-06-2012

Zapraszamy uczniów ze szkół z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym

Szanowni nauczyciele, Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie?. W 2012 roku obchodzona jest 20 rocznica utworzenia Dyrektywy Siedliskowej tj. jednego z dwóch dokumentów prawnych określającego warunki utworzenia obszarów chronionych w ramach programu Natura 2000. Natura  2000 czyli  Europejska...wię™cej »

31-05-2012

Nie kibicuj niszczeniu lasów - kupuj odpowiedzialnie drewno i papier!

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z projektem Polskiej Zielonej Sieci pn " Nie kibicuj niszczeniu lasów - kupuj odpowiedzialnie drewno i papier!" i posłuchania spotu radiowego na stronie internetowej http://www.ekonsument.pl/spot_lasy/  Spot z grafiką pojawił się również na VIMEO i YOUTUBE:  https://vimeo.com/42757334 i http://youtu.be/_3VdkMJ-5Wk  Zanim...wię™cej »

28-05-2012

Zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia na zajęcia pn "Rośliny zielone oraz zioła"

Zapraszamy osoby będące w wieku emerytalnym (ukończone 60 lat)  zamieszkujące tereny województwa kujawsko - pomorskiego do wzięcia  udziału w projekcie pn "Pozytywna energia " i zajęciach pt. "Rośliny zielne oraz zioła?.   Zajęcia odbędą się 31 maja 2012 roku o godz. 10.00 na terenie Osady Leśnej Barbarka. Trwać będą 4 godziny zegarowe. Zbiórka uczestników na...wię™cej »

28-05-2012

IIedycja Eko Multimedialnego Konkursu pn "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie"

Przypominamy iż od od 5 marca do 7 września 2012 trwa II edycja Eko Multimedialnego Konkursu pn "Dobry dlas przyrody dobry dla siebie" do udziału, w którym zapraszamy wszystkie osoby fotografujące przyrodę powyżej 13 roku życia. W pierwszej edycji konkursu, skierowanej do mieszkańców 4 województw udział wzięło około 800 uczestników, którzy zgłosili około 1900 prac. W tym roku...wię™cej »

27-05-2012

Warsztaty dla nauczycieli biologii i przyrody

Informujemy iż w dniu 2 czerwca  2012 r. Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli we współpracy ze Szkołą Leśną na Barbarce organizuje warsztaty przedmiotowo - metodyczne z rozpoznawania roślin zielnych i tworzenia zielnika. Warsztaty rozpoczynają się o godz . 14.00  na pętli autobusowej przy ul. Pawiej. Organizatorzy proszą o ubiór terenowy i zabranie teczek...wię™cej »

27-05-2012

Zapraszamy na rajd rowerowy do Lasu Piwnickiego

Nadleśnictwo Toruń w ramach obchodów "Dni otwartych w Lasach Państwowych? zaprasza wspólnie ze Szkołę Leśną na Barbarce wszystkich chętnych na rajd rowerowy do Lasu Piwnickiego ścieżką dydaktyczną pn " Powrót do pierwotnego lasu. Barbarka - Las Piwnicki". Miejsce i termin - spotkanie przed Leśniczówką w Osadzie Leśnej  Barbarka, 2. 06. 2012  godz. 11.00, przewidywany...wię™cej »

27-05-2012

Wyniki konkursu Moja ekologiczna gmina

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia pragnie poinformować o wynikach konkursu ,,Moja ekologiczna gmina". Trwał on od 30 kwietnia 2012 r.  W konkursie wzięło 297 uczniów z 7 szkól. W wyniku ich pracy powstało 14 makiet. Za najlepszą uznana została makieta Szkoły w Małej Nieszawce. Uczniowie, którzy wykonali zwycięzką makietę otrzymają nagrody w postaci plecaków z solarem, Pozostali...wię™cej »

25-05-2012

Zapraszamy 3 czerwca na Barbarke na EKO PIKNIK z Berettą

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do Osady Leśnej Barbarka 3 czerwca w godzinach 14.00-18.00 na EKO PIKNIK z Berettą z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska i Dnia Dziecka.  W programie moc atrakcji:  - stanowiska edukacyjno-doświadczalne - konkursy ze sceny, -warsztaty wikliniarskie - warsztaty garncarskie - malowanie toreb płóciennych i ns plastrach drewna -...wię™cej »

25-05-2012

Szkoła Leśna na Barbarce na festynie rodzinnym Caritas Toruń

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce  podobnie jak w ubiegłych latach bierze aktywny udział w Festynie Rodzinnym pn "Bądźmy razem" organizowanym przez Caritas Toruń 26 maja 2012 na terenie Aeroklubu Pomorskiego. Zachęcamy gorąco wszystkie dzieci do odwiedzania stoiska Szkoły Leśnej na Barbarce i brania udziału w przygotowanych zabawach oraz quzie...wię™cej »

24-05-2012

Zapraszamy uczniów ze szkół wojwództwa kuj-pom do udziału w konkursie ekologicznym

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony 5 czerwca 1972 roku  podczas Ogólnego Zgromadzenia ONZ. Celem organizacji obchodów jest zaakcentowanie konieczności poszanowania środowiska naturalnego. W ramach projektu pn "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie. Konkursy", finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu,...wię™cej »

16-05-2012

Zapraszamy na szkolenia z ekonomii społecznej

W związku z realizacją projektu pn. "Promocja ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej? (POKL.07.02.02-04-010/10) realizowanego przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży serdecznie zapraszam na szkolenia: 1.  - Tytuł szkolenia: "Wymagania prawne w zakresie funkcjonowania instytucji ekonomii społecznej...wię™cej »

14-05-2012

12 maja 2012 - Międzynarodowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

Sprawiedliwy Handel - co to znaczy? Współczesny człowiek każdego dnia korzysta z różnorakich usług i staje się tym samym konsumentem.  Kupując dokonujemy wyboru spośród różnych towarów. Nasze decyzje zakupowe podejmowane są często pośpiesznie w sklepie czy supermarkecie i zapadają pod wpływem atrakcyjnej ceny, reklamy czy promocji.  Większość z nas dokonując wyboru określonej usługi...wię™cej »

11-05-2012

Zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Toruń informuje: "W związku z wykonywaną akcją ratowniczą mającą na celu ochronę lasu przed szkodliwymi owadami leśnymi na terenie Nadleśnictwa Toruń wprowadza się okresowy zakaz wstępu do lasu w dniach 9 - 12 maja 2012 r. Zakaz obowiązuje na terenie przeprowadzonego zabiegu ratowniczego w leśnictwach: Gutowo, Przysiek i Wrzosy.Podstawa prawna: Ustawa o lasach z dnia 28...wię™cej »

09-05-2012

Zapraszamy na majówkę, wycieczkę do Wiatraka w Bierzgłowie oraz rajd rowerowy na Barbarkę

Szkoła Leśna na Barbarce wpierana przez markę Beretta wraz z   Toruńskim Stowarzyszeniem Ekologicznym "Tilia" zaprasza mieszkańców Torunia  i okolic do odwiedzenia w pierwszym tygodniu maja Barbarki (ul. Przysiecka 13, Toruń) i skorzystania z przygotowanych na ten czas atrakcji1 MAJA (WTOREK) - Barbarka na sportowo za pół ceny-    Park Linowy Barbarka,...wię™cej »

25-04-2012

Zapraszamy do udziału w warsztatach i konkursie na zielnik pn "Świat roślin zielnych"

Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza klasy i indywidualnych uczniów do udziału w konkursie na zielnik oraz w warsztatach tworzenia zielników pn. "Świat roślin zielnych?, które realizowane są w ramach projektu pn. "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie. Konkursy?, finansowanego ze środków WFOŚ i GW w Toruniu.Konkurs i warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Do udziału...wię™cej »

25-04-2012

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ziemi i do udziału w akcji pn "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń na Dzień Ziemi"

W Światowym Dniu Ziemi 22 kwietnia 2012 Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta przy współpracy z Nadleśnictwem Toruń zaprasza mieszkańców Torunia i okolic na spotkanie edukacyjne połączone z akcją rozdawania drzewek pn "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń na Dzień Ziemi" Miejsce: Osada Leśna Barbarka Data: 22 kwietnia 2012 godz. 11.00-13.00 W programie:...wię™cej »

18-04-2012

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ziemi na Barbarce

W Światowym Dniu Ziemi 22 kwietnia Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta przy współpracy z  Nadleśnictwem Toruń zaprasza mieszkanców Torunia i okolic na spotkania edukacyjne połączone z akcją rozdawania drzewek Miejsce: Osada Leśna Barbarka Data: 22 kwietnia 2012 godz. 11.00-13.00 W programie: - pogadanka z przedstawicielem Nadleśnictwa Toruń - o godzinie 12.00 wspólne...wię™cej »

18-04-2012