Get Adobe Flash player

Lista osób nagrodzonych w konkursie ekologicznym dla szkół z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Kategoria wiekowa klasy I-III szkoły podstawowej1.    Jan Grochala, Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu2.    Daria Maciejewska, Szkoła Podstawowa w Kończewicach3.    Dawid Olszewski, Szkoła Podstawowa w Łysomicach4.    Kinga Kulwicka, Zespół Szkół w Starogrodzie5.    Samuel Mikulski, Szkoła Podstawowa nr 10 w...wię™cej »

04-06-2012

Zapraszamy uczniów ze szkół z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym

Szanowni nauczyciele, Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie?. W 2012 roku obchodzona jest 20 rocznica utworzenia Dyrektywy Siedliskowej tj. jednego z dwóch dokumentów prawnych określającego warunki utworzenia obszarów chronionych w ramach programu Natura 2000. Natura  2000 czyli  Europejska...wię™cej »

31-05-2012

Nie kibicuj niszczeniu lasów - kupuj odpowiedzialnie drewno i papier!

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z projektem Polskiej Zielonej Sieci pn " Nie kibicuj niszczeniu lasów - kupuj odpowiedzialnie drewno i papier!" i posłuchania spotu radiowego na stronie internetowej http://www.ekonsument.pl/spot_lasy/  Spot z grafiką pojawił się również na VIMEO i YOUTUBE:  https://vimeo.com/42757334 i http://youtu.be/_3VdkMJ-5Wk  Zanim...wię™cej »

28-05-2012

Zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia na zajęcia pn "Rośliny zielone oraz zioła"

Zapraszamy osoby będące w wieku emerytalnym (ukończone 60 lat)  zamieszkujące tereny województwa kujawsko - pomorskiego do wzięcia  udziału w projekcie pn "Pozytywna energia " i zajęciach pt. "Rośliny zielne oraz zioła?.   Zajęcia odbędą się 31 maja 2012 roku o godz. 10.00 na terenie Osady Leśnej Barbarka. Trwać będą 4 godziny zegarowe. Zbiórka uczestników na...wię™cej »

28-05-2012

IIedycja Eko Multimedialnego Konkursu pn "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie"

Przypominamy iż od od 5 marca do 7 września 2012 trwa II edycja Eko Multimedialnego Konkursu pn "Dobry dlas przyrody dobry dla siebie" do udziału, w którym zapraszamy wszystkie osoby fotografujące przyrodę powyżej 13 roku życia. W pierwszej edycji konkursu, skierowanej do mieszkańców 4 województw udział wzięło około 800 uczestników, którzy zgłosili około 1900 prac. W tym roku...wię™cej »

27-05-2012

Warsztaty dla nauczycieli biologii i przyrody

Informujemy iż w dniu 2 czerwca  2012 r. Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli we współpracy ze Szkołą Leśną na Barbarce organizuje warsztaty przedmiotowo - metodyczne z rozpoznawania roślin zielnych i tworzenia zielnika. Warsztaty rozpoczynają się o godz . 14.00  na pętli autobusowej przy ul. Pawiej. Organizatorzy proszą o ubiór terenowy i zabranie teczek...wię™cej »

27-05-2012

Zapraszamy na rajd rowerowy do Lasu Piwnickiego

Nadleśnictwo Toruń w ramach obchodów "Dni otwartych w Lasach Państwowych? zaprasza wspólnie ze Szkołę Leśną na Barbarce wszystkich chętnych na rajd rowerowy do Lasu Piwnickiego ścieżką dydaktyczną pn " Powrót do pierwotnego lasu. Barbarka - Las Piwnicki". Miejsce i termin - spotkanie przed Leśniczówką w Osadzie Leśnej  Barbarka, 2. 06. 2012  godz. 11.00, przewidywany...wię™cej »

27-05-2012

Wyniki konkursu Moja ekologiczna gmina

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia pragnie poinformować o wynikach konkursu ,,Moja ekologiczna gmina". Trwał on od 30 kwietnia 2012 r.  W konkursie wzięło 297 uczniów z 7 szkól. W wyniku ich pracy powstało 14 makiet. Za najlepszą uznana została makieta Szkoły w Małej Nieszawce. Uczniowie, którzy wykonali zwycięzką makietę otrzymają nagrody w postaci plecaków z solarem, Pozostali...wię™cej »

25-05-2012

Zapraszamy 3 czerwca na Barbarke na EKO PIKNIK z Berettą

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do Osady Leśnej Barbarka 3 czerwca w godzinach 14.00-18.00 na EKO PIKNIK z Berettą z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska i Dnia Dziecka.  W programie moc atrakcji:  - stanowiska edukacyjno-doświadczalne - konkursy ze sceny, -warsztaty wikliniarskie - warsztaty garncarskie - malowanie toreb płóciennych i ns plastrach drewna -...wię™cej »

25-05-2012

Szkoła Leśna na Barbarce na festynie rodzinnym Caritas Toruń

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce  podobnie jak w ubiegłych latach bierze aktywny udział w Festynie Rodzinnym pn "Bądźmy razem" organizowanym przez Caritas Toruń 26 maja 2012 na terenie Aeroklubu Pomorskiego. Zachęcamy gorąco wszystkie dzieci do odwiedzania stoiska Szkoły Leśnej na Barbarce i brania udziału w przygotowanych zabawach oraz quzie...wię™cej »

24-05-2012

Zapraszamy uczniów ze szkół wojwództwa kuj-pom do udziału w konkursie ekologicznym

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony 5 czerwca 1972 roku  podczas Ogólnego Zgromadzenia ONZ. Celem organizacji obchodów jest zaakcentowanie konieczności poszanowania środowiska naturalnego. W ramach projektu pn "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie. Konkursy", finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu,...wię™cej »

16-05-2012

Zapraszamy na szkolenia z ekonomii społecznej

W związku z realizacją projektu pn. "Promocja ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej? (POKL.07.02.02-04-010/10) realizowanego przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży serdecznie zapraszam na szkolenia: 1.  - Tytuł szkolenia: "Wymagania prawne w zakresie funkcjonowania instytucji ekonomii społecznej...wię™cej »

14-05-2012

12 maja 2012 - Międzynarodowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

Sprawiedliwy Handel - co to znaczy? Współczesny człowiek każdego dnia korzysta z różnorakich usług i staje się tym samym konsumentem.  Kupując dokonujemy wyboru spośród różnych towarów. Nasze decyzje zakupowe podejmowane są często pośpiesznie w sklepie czy supermarkecie i zapadają pod wpływem atrakcyjnej ceny, reklamy czy promocji.  Większość z nas dokonując wyboru określonej usługi...wię™cej »

11-05-2012

Zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Toruń informuje: "W związku z wykonywaną akcją ratowniczą mającą na celu ochronę lasu przed szkodliwymi owadami leśnymi na terenie Nadleśnictwa Toruń wprowadza się okresowy zakaz wstępu do lasu w dniach 9 - 12 maja 2012 r. Zakaz obowiązuje na terenie przeprowadzonego zabiegu ratowniczego w leśnictwach: Gutowo, Przysiek i Wrzosy.Podstawa prawna: Ustawa o lasach z dnia 28...wię™cej »

09-05-2012

Zapraszamy na majówkę, wycieczkę do Wiatraka w Bierzgłowie oraz rajd rowerowy na Barbarkę

Szkoła Leśna na Barbarce wpierana przez markę Beretta wraz z   Toruńskim Stowarzyszeniem Ekologicznym "Tilia" zaprasza mieszkańców Torunia  i okolic do odwiedzenia w pierwszym tygodniu maja Barbarki (ul. Przysiecka 13, Toruń) i skorzystania z przygotowanych na ten czas atrakcji1 MAJA (WTOREK) - Barbarka na sportowo za pół ceny-    Park Linowy Barbarka,...wię™cej »

25-04-2012

Zapraszamy do udziału w warsztatach i konkursie na zielnik pn "Świat roślin zielnych"

Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza klasy i indywidualnych uczniów do udziału w konkursie na zielnik oraz w warsztatach tworzenia zielników pn. "Świat roślin zielnych?, które realizowane są w ramach projektu pn. "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie. Konkursy?, finansowanego ze środków WFOŚ i GW w Toruniu.Konkurs i warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Do udziału...wię™cej »

25-04-2012

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ziemi i do udziału w akcji pn "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń na Dzień Ziemi"

W Światowym Dniu Ziemi 22 kwietnia 2012 Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta przy współpracy z Nadleśnictwem Toruń zaprasza mieszkańców Torunia i okolic na spotkanie edukacyjne połączone z akcją rozdawania drzewek pn "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń na Dzień Ziemi" Miejsce: Osada Leśna Barbarka Data: 22 kwietnia 2012 godz. 11.00-13.00 W programie:...wię™cej »

18-04-2012

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Ziemi na Barbarce

W Światowym Dniu Ziemi 22 kwietnia Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta przy współpracy z  Nadleśnictwem Toruń zaprasza mieszkanców Torunia i okolic na spotkania edukacyjne połączone z akcją rozdawania drzewek Miejsce: Osada Leśna Barbarka Data: 22 kwietnia 2012 godz. 11.00-13.00 W programie: - pogadanka z przedstawicielem Nadleśnictwa Toruń - o godzinie 12.00 wspólne...wię™cej »

18-04-2012

Wyniki badania świadomości ekologicznej przeprowadzonego w ramach projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Aktywna edukacja na obszarach chronionych"

W ramach realizacji projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Aktywna edukacja na obszarach chronionych?, sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Toruńskie Stowarzyszanie Ekologiczne Tilia zleciło Ośrodkowi Badań Społecznych "INDEKS? przeprowadzonie badania i analizy socjologicznych, których nadrzędnym celem było zdiagnozowanie świadomości...wię™cej »

18-04-2012

Relacja z Wiosennego Barbarkowego Biegu Przełajowego

W dniu 15 kwietnia 2012 w Osadzie Leśnej Barbarka odbył się bieg przełajowy, w którym mimo niekorzystnej pogody i deszczu udział wzięło ok 65 osób. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: - do lat 6 - 6 osób - od 7 do 13 lat- 16 osób - od 14 do17 lat- 1 osoba - powyżej 18 lat- 39 osób Do udziału w biegu zgłosiły sie również 4 osoby uprawiajace marsz Nordic Walking. Zwycięzcą...wię™cej »

18-04-2012