Get Adobe Flash player

Zapraszamy na podsumowanie konkursu na komiks pn "Masz wybór segreguj odzyskuj- ODPADY OPKOAWNIOWE"

Zapraszamy  uczestników konkursu wraz z opiekunami na podsumowanie konkursu na komiks, które odbędzie się 6 czerwca 2016 r. (poniedziałek) o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej w budynku Dworek w Osadzie Leśnej na Barbarce. Laureaci konkursu otrzymają osobiste zaproszenie za pośrednictwem nauczycieli/opiekunów. W czasie podsumowania wręczone zostaną nagrody i dyplomy laureatom ...wię™cej »

16-05-2016

Zapytanie ofertowe dotyczące prowadzenia punktu cateringowego na Barbarce

Stowarzyszenie "Tilia? prosi o złożenie oferty dotyczącej prowadzenia sezonowego punktu gastronomicznego na Barbarce (polana górna, parking) z wyłączeniem  sprzedaży alkoholu, potraw typu Fast food oraz asortymentu znajdującego się w sklepiku w Leśniczówce, przede wszystkim pakowanych lodów. Przewidywany okres działalności punktu przewiduje się od maja do września. z możliwością...wię™cej »

11-05-2016

Bar w Osadzie Leśnej na Barbarce

Informujemy, iż bar, który działał w Osadzie Leśnej na Barbarce przy parkingu i polanie górnej został zamknięty. Obecnie stowarzyszenie "Tilia" poszukuje firmy chętnej do jego prowadzenia.wię™cej »

09-05-2016

Zapisy na bezpłatne warsztaty przyrodniczo-ekologiczne realizowane w terminie od września do grudnia 2016r.

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zapraszają grupy zorganizowane dzieci i młodzieży do skorzystania z bezpłatnych warsztatów przyrodniczo-ekologicznych realizowanych na terenie Osady Leśnej na Barbarce w ramach programu pn. "Akademia Przyrodników. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży woj. kujawsko-pomorskiego".Rekrutacja na warsztaty w terminach...wię™cej »

02-05-2016

Wyniki konkursu na komiks pn "Masz wybór segreguj, odzyskuj- odpady opakowaniowe"

Znamy już laureatów konkursu na komiks  realizowanego w ramach projektu pn "Masz wybór, segreguj, odzyskuj- odpady opakowaniowe" , finansowanego ze środków NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Toruniu- w celu zapoznania się z wynikami konkursu kliknij tutajwię™cej »

25-04-2016

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pn. "Kolor w przyrodzie"

Stowarzyszenie "Tilia" oraz  Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pn. "Kolor w przyrodzie", który będzie organizowany w okresie od 1 marca do 30 września 2016r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie dzieci i młodzież z terenu woj. kujawsko-pomorskiego. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Do pobrania:1.Regulamin konkursu2.Karta...wię™cej »

18-04-2016

Wolontariat dla studentów oraz absolwentów studiów wyższych w Stowarzyszeniu "Tilia"

Oferta dla studentów oraz absolwentów studiów wyższych , którzy chcą zająć się pozyskiwaniem uczestników programu Erasmus +, w tym korespondencją oraz nawiązywaniem nowych  kontaktów z potencjalnymi uczestnikami a także przygotowaniem wniosku w języku angielskim oraz organizowaniem finalnych wyjazdów w ramach wolontariatu...wię™cej »

18-04-2016

Zapraszamy do udziału w spotkaniu dotyczacym projektu pn "NA STRAŻY DRZEW Zarządzanie zielenią w miastach Polski"

Fundacja Ekorozwoju, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza 28.04.2016 na godz. 13.00-15.00 do sali konferencyjnej w Dworku (ul. Przysiecka13 w Toruniu) na spotkanie robocze, którego celem będzie: identyfikacja problemów i barier w realnej ochronie drzew w miastach, udzielenie odpowiedzi na pytanie jak unikać konfliktów związanych z wycinką drzew,...wię™cej »

18-04-2016

Zapisy na warsztaty pn "Pozytywna energia", organizowane w ramach XVI TFNIS

Informujemy,  iż Szkoła Leśna na Barbarce tak jak w ubiegłych latach organizuje warsztaty w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Tegoroczne warsztaty pn"Pozytywna energia" to zajęcia, których celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi źródłami energii, w tym źródłami energii odnawialnej oraz ich wpływem na środowisko. Część zajęć odbywać się będzie na zasadzie...wię™cej »

11-04-2016

Zapraszamy na rajd rowerowy organizowany w ramach III edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich pn. "Ptaki Rezerwatu Las Piwnicki"

Termin: 15 maja 2016r. (niedziela), Czas trwania: 10.00-14.00 (4 h) Odbiorcy: mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego,                   w tym dzieci od 6 roku życia z opiekunami, Uwaga! dzieci w trakcie rajdu znajdują się pod opieką rodziców, w rajdzie mogą uczestniczyć młodsze dzieci jednak ...wię™cej »

05-04-2016

Koniki z Barbarki przeprowadzają się do Różankowa

Informujemy, że koniki zamieszkujące do tej pory Stajnię na Barbarce, w związku z rozwojem ośrodka jeździeckiego przeniesione zostaną do Różankowa, gdzie powstaje duża stajnia. Dwa małe kucyki będą przyjeżdżały na barbarkę w weekendy, jeśli pogoda będzie sprzyjająca. Niewykorzystane karnety są ważne do końca maja i można je wykorzystać  w nowej stajni lub na Barbarce (lonże dla dzieci na...wię™cej »

01-04-2016

Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń - zgłoś się do nas po bezpłatne sadzonki

Szkoła Leśna na Barbarce , tak jak w poprzednich latach, we współpracy z Nadleśnictwem Toruń organizuje akcję "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń", w której zachęca mieszkańców Torunia i okolic do sadzenia drzewek w swoim otoczeniu.Do rozdania mamy łącznie ok 1500 bezpłatnych sadzonek drzewek leśnych tj. jarząb, lipa, dąb, modrzew, klon jawor. Do udziału w akcji zapraszamy szkoły oraz osoby...wię™cej »

30-03-2016

Zapraszamy placówki oświatowe do udziału w projekcie pn "Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w 2016 r. "

Zapraszamy placówki oświatowe do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu pn. " Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w 2016 r." (kwiecień-grudzień 2016 r.) Projekt finansowany jest ze środków Gminy Miasta Toruń   Do udziału w projekcie zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli z Gminy Miasta Toruń. ...wię™cej »

11-03-2016

Zapisy na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w terminie kwiecień - czerwiec 2016 r.

Zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i młodzieży z  terenu woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w projekcie pn "Akademia Przyrodników. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży na terenie woj. kujawsko-pomorskiego", finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Grupy zainteresowane  udziałem w bezpłatnych dwu lub trzygodzinnych...wię™cej »

11-03-2016

Pokaz rekonstrukcyjny z czasów wojny secesyjnej Barbarce

Zapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę, 6 marca 2016 r. , na godzinę 12.00, na pokaz rekonstrukcyjny z czasów wojny secesyjnej. Na terenie Barbarki pojawią się żołnierze z 14 Pułku z Luizjany i z 58 z Nowego Jorku oraz... generał Robert E. Lee!!! Pomożemy przenieść się Państwu w czasy tak wspaniale pokazane w niezapomnianym serialu "Północ-Południe". Oba wspomniane pułki były...wię™cej »

01-03-2016

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to święto państwowe, ustanowione w 2011 r. dla upamiętnienia prześladowanych i pomordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. 12 marca  2016 r. na terenie Osady Leśnej na Barbarce odbędzie się gra terenowa pn. "O Szablę Pułkownika Pileckiego", której uczestnikami będą uczniowie...wię™cej »

01-03-2016

Mobilne studio ekologiczne rusza w trasę w ramach projektu "Masz wybór, segreguj, odzyskuj - ODPADY OPAKOWANIOWE".

Informujemy, iż od marca 2016 r. rusza w trasę nasze mobilne studio edukacyjne w ramach projektu "Masz wybór, segreguj, odzyskuj - ODPADY OPAKOWANIOWE", finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.W ramach projektu zaplanowano zorganizowanie 18 akcji promocyjnych: 12 (5 godzinnych)...wię™cej »

19-02-2016

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Toruń i jego atrakcje

17 lutego 2016 r. w TVP 1 wyemitowany został program prezentujący Toruń i jego atrakcje. Bardzo nam miło, że mogliśmy w nim pokazać Szkołę Leśną na Barbarce. Mamy nadzieję, że program przyczyni się do wzrostu zainteresowania turystów naszym pięknym grodem Kopernika.  Jeśli nie widzieliście Państwo tego programu zachęcamy do obejrzenia go na kanale You Tube- kliknij tutaj Gorąco...wię™cej »

19-02-2016

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na komiks

Zapraszamy uczniów z terenu województw kujawsko-pomorskie, pomorskiego oraz warmińsko- mazurskiego do udziału w konkursie na komiks. Konkurs organizowany jest w ramach projekty pn. "Masz wybór segreguj, odzyskuj - ODPADY OPAKOWANIOWE", finansowanego ze środków NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Toruniu. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP- zadanie...wię™cej »

03-02-2016

Poszukujemy przyrodnika do prowadzenia zajęć dydaktycznych

Stowarzyszenie "Tilia" poszukuje pracownika do prowadzenia zajęć dydaktycznych (przyrodniczo-ekologicznych) w Szkole Leśnej na Barbarce. Wymagania: - wykształcenie wyższe, kierunki: biologia, ochrona przyrody, przyroda, geografia Oferujemy pracę na umowę zlecenie i zmienny grafik pracy uzgadniany z miesięcznym wyprzedzeniem. Osoby chętne prosimy  o kontakt z Biurem Szkoły...wię™cej »

28-01-2016