Get Adobe Flash player

Otwarcie pierwszego w Toruniu hostelu prowadzonego przez spółdzielnię socjalną 26.06.2015 r.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu wraz ze Spółdzielnią socjalną Kulturhauz zaprasza na oficjalne otwarcie pierwszego w Toruniu hostelu, prowadzonego przez spółdzielnię socjalną. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2015 roku (piątek) o godzinie 13: 00,   przy ulicy Sukienniczej 24. W programie spotkania przewidziana jest prezentacja założeń i działalności Spółdzielni Socjalnej...wię™cej »

23-06-2015

Oferta wakacyjna Szkoły Leśnej na Barbarce - Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane na warsztaty

W celu zapoznania się z ofertą wakacyjną Szkoły Leśnej na Barbarce kliknij tutaj wię™cej »

22-06-2015

Zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków serialu pt "Misja Natura" w TVP2

W drugim odcinku serialu Misja Natura trafimy na Półwysep Helski i wodyZatoki Puckiej. To niezwykłe miejsca. Z jednej strony znane każdemu zwakacyjnych pobytów, z drugiej o wysokich walorach przyrodniczych októrych już nie każdy z nas wie. Najcenniejsze miejsca i gatunki kryjąsię tam pod płytkimi wodami morskimi. Podwodne łąki będące wspaniałymitarliskami ryb, foki szare i morświny to rzadkie...wię™cej »

19-06-2015

Wesprzyj projekt rozbudowy i modernizacji placu zabaw na Barbarce w budżecie partycypacyjnym!

Wesprzyj projekt rozbudowy i modernizacji placu zabaw na Barbarce w budżecie partycypacyjnym!   Naszym celem będzie stworzenie edukacyjnego placu zabaw utrzymanego w charakterze leśnym. Dostawimy: - nowe elementy ozdobione motywami tematycznie odnoszącymi się do przyrody, roślin, zwierząt itp. - piramidę linową do wspinaczki, - bujak sprężynowy, - huśtawki typu gniazdo, - młynki...wię™cej »

19-06-2015

Zapraszamy grupy szkolne do udziału w Festynie Ekologicznym "Kujawsko-Pomorskie Jestem Eko"

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie "Tilia" na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego MIEJSCE: Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, ToruńBENEFICJENCI: grupy zorganizowane- uczniowie placówek oświatowych (przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów) działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,KIEDY:   9-11  września  2015 r. (środa-...wię™cej »

17-06-2015

Znamy laureatów konkursu na film pn"OZE dobre praktyki"

W głosowaniu internetowym w konkursie pn "OZE dobre praktyki" (strona internetowa projektu http://naszaenergia.kujawsko-pomorskie.pl/konkursy/filmy-oze-dobre-praktyki/) nadesłanych zostało 1040 głosów, z których ważnych było  662. Zgodnie z  zapisem w pkt 6 regulaminu głosowania internetowego  tj."Przez cały czas trwania głosowania internetowego internauta z jednego...wię™cej »

17-06-2015

Zapraszamy do udziału w Barbarkowym Rajdzie Rowerowym

Zapraszamy wszystkich miłośników czynnego odpoczynku do udziału w corocznym Barbarkowym Rajdzie Rowerowym w dniu 21 czerwca 2015 r. !!! REGULAMIN BARBARKOWEGO RAJDU ROWEROWEGO 2015 r.  1.      Organizator i biuro rajdu - Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85  2.      Termin i miejsce:...wię™cej »

15-06-2015

Szkolenie dla nauczycieli pn. "Różnorodnosć gatunkowa i ochrona ptaków na terenie woj. kujawsko-pomorskiego"

Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza nauczycieli do udziału w szkoleniu pn. "Różnorodność gatunkowa i ochrona ptaków na terenie woj. kujawsko-pomorskiego". więcej....wię™cej »

05-06-2015

Zapraszamy do oglądania nowego serialu przyrodniczego w TVP 2 pn. "Misja Natura"

Już wkrótce na ekranach naszych telewizorów będziemy mogli oglądać nowy serial przyrodniczy "Misja Natura" zrealizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu "Misja Natura" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Serial zrealizowany w nieco odmiennej...wię™cej »

02-06-2015

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatch przyrodniczych

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska i Dnia Dziecka zapraszamy  do udziału w warsztatach przyrodniczych pn "Chcę być przyrodnikiem" Kiedy: 7 czerwca 2015 r. godz. 14.00-16.00 Gdzie: Polana dolna,  Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń Dla kogo: dzieci w wieku 5-12 lat Zapisy: brak Bezpłatnie!!! W programie: warsztaty, podchody i zabawy...wię™cej »

02-06-2015

Weź udział w głosowaniu internetowym i typuj zwycięzcę konkursu "OZE dobre praktyki"

Zachęcamy wszystkich gorąco do obejrzenia filmów wyróżnionych przez jury w konkursie "OZE dobre praktyki" i typowania zwycięzcy poprzez głosowanie internetowe. Każdy głos ma znaczenie!!! Nie zwlekaj, wejdź na stronę projektu  i oddaj swój głos-kliknij tutaj. Konkurs realizowany jest  w ramach projektu pn. "Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów...wię™cej »

01-06-2015

Kolejne warsztaty ornitologiczne za nami. Zapraszamy na następne spotkania.

W dniu 24 maja 2015r. Stowarzyszenie "Tilia" zorganizowało drugie otwarte warsztaty ornitologiczne pn.  PTAKI  REZERWATU LAS PIWNICKI . więcej wię™cej »

29-05-2015

Fascynujący Dzień Roślin na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

            W piątek 22 maja na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK obchodzony był  " Fascynujący Dzień Roślin" To międzynarodowa impreza obchodzona jest jednocześnie na wielu uniwersytetach i instytucjach zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Nie mogło nas tam zabraknąć! Prócz atrakcji i wykładów przygotowanych przez...wię™cej »

26-05-2015

Zapisy na bezpłatne zajęcia jednodniowe na okres wrzesień-grudzień 2015

Informujemy, iż rozpoczynamy zapisy na jednodniowe zajęcia edukacyjne w Szkole Leśnej na Barbarce na okres od  września do grudnia 2015. Zajęcia skierowane są do uczniów z placówek oświatowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  Zajęcia są dwugodzinne, bezpłatne dotowane w ramach...wię™cej »

25-05-2015

Trzeci Piknik Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt już za nami!

17 maja 2015 r. na terenie Osady Leśnej na Barbarce zorganizowany został Piknik Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt. Co prawda w zeszłym roku pogoda była dla nas bardziej łaskawa, lecz pomimo straszącej deszczem aury, tegoroczny piknik był równie przyjemny i wesoły. Odwiedziło nas sporo osób, w tym dużo znajomych twarzy i pyszczków byłych podopiecznych. W godzinach miedzy 12.00 a 16.00 na Barbarce...wię™cej »

20-05-2015

Festiwal OZE na Barbarce już za 3 dni

Czy wiesz co oznacza skrót OZE? Zastanawiałeś się jak wykorzystywać odnawialne źródła energii na co dzień? Chciałbyś obniżyć swoje wydatki i zainstalować urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii w Twoim domu? Chciałbyś uzyskać dofinansowanie na założenie instalacji wykorzystującej OZE w Twoim domu, firmie, ale nie wiesz skąd pozyskać fundusze? Na te i inne pytania dotyczące...wię™cej »

12-05-2015

Zapraszamy na piknik Przyjaciół Schroniska

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu oraz Stowarzyszenie Tilia zapraszają wszystkich miłośników zwierząt na Piknik Przyjaciół Schroniska.   Termin: 17 maja 2015 r. Godziny: 12.00-16.00 Miejsce: Osada Leśna na Barbarce   W tym dniu na podtoruńskiej Barbarce zagoszczą psy z toruńskiego schroniska. Piknik będzie więc okazją do adopcji czworonożnego przyjaciela, ale także do...wię™cej »

08-05-2015

Barbarka na sportowo za pół ceny!

CHCESZ AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS W DŁUGI WEEKEND? MAMY DLA CIEBIE ATRAKCYJNĄ PROPOZYCJĘ ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI BARBARKA NA SPORTOWO ZA PÓŁ CENY!!! Kiedy? 1 maja 2015 r. Dla kogo? Dla wszystkich W naszej akcji uczestniczą: 1)                  Wypożyczalnia sprzętu sportowego - rowery, piłki -...wię™cej »

30-04-2015