Get Adobe Flash player

Zapraszamy na krakowskie Dni Ziemi

W imieniu krakowskiego zespołu PZS (Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, do której też należy tez nasze Stowarzyszenie "Tilia") zajmującego się kampanią Czyste Powietrze dla Krakowa i szczecińskiego zespołu PZS zajmującego się kampanią Neonawyki serdecznie zapraszamy  na Wystawę Ekologiczną organizowaną w ramach krakowskich Dni Ziemi.Organizatorzy Dni Ziemi zapewniają wiele...wię™cej »

23-04-2014

Zapraszamy szkoły do udziału w pikniku Natura 2000

Stowarzyszenie "Tilia" w ramach projektu pn  "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego" organizuje 11 maja 2014 r. w godzinach 14.00-18.00 na terenie Osady Leśnej Barbarka piknik NATURA 2000 podsumowujący kampanię informacyjno-promocyjną.     W ramach pikniku w godzinach...wię™cej »

23-04-2014

Zapraszamy do Wiatraka w Bierzgłowie

Bierzgłowo- Gmina Łubianka "Gdzieżeś ty bywał czarny baranie, czarny baranie ? We młynie, we młynie mościwy panie, We młynie, we młynie mościwy panie." Tę piosenkę znają Wasze babcie i dziadkowie, znają zapewne rodzice, a teraz Wy ją poznacie. Melodia zaprowadzi Was do pięknego młyna w Bierzgłowie. Ten stary młyn typu koźlak ma już 150 lat, a wygląda jak nowy. Jak to jest możliwe? Takie...wię™cej »

23-04-2014

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

Święto to największe święto ekologiczne, obchodzone na świecie od 1970 r. Pomysł ustanowienia Dnia Ziemi (Eart Day) powstał w Stanach Zjednoczonych i tam obchodzone było ono pierwszy, jednakże obecnie w jego obchodach biorą udział setki milionów ludzi z ponad 192 krajów. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii a także wzrost świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń środowiska związanych...wię™cej »

22-04-2014

Wszystkiego najlepszego z okazji Wielkiejnocy

Jak co roku wczesną wiosną,pachną zawilce, złocie rosnąMy na piękną, zieloną Barbarkę zapraszamyNajlepsze życzenia wszystkim składamyNiech Wielkanoc będzie cicha, spokojna radosnaA w Waszych sercach niech zagości wiosna                 ...wię™cej »

18-04-2014

Zapraszamy w sobote 26 kwietnia dzieci z rodzicami do udziału w zajeciach organizowanych w ramach XIV TFNiS 2014

Szkoła Leśna na Barbarce tak jak w poprzednich latach organizuje zajęcia w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.  W dniu 26 kwietnia 2014 r. (sobota) w godzinach 10.00-12.00 zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami na zajęcia pt. "Żaby i ropuchy szukają pomocy". Zajęcia odbywać się będą na zasadzie podchodów. Zadaniem uczestników jest...wię™cej »

16-04-2014

Podziel się swoimi wspomnieniami!

Stowarzyszenie "Tilia" w ramach Szkoły Leśnej na Barbarce informuje o realizacji projektu edukacyjnego: Leśniczówka w rezerwacie "Las Piwnicki". W ramach działań projektowych zaplanowano realizację filmu edukacyjnego dotyczącego historii i przyrody obszaru rezerwatu.Jeśli chcecie się Państwo podzielić wspomnieniami, posiadacie zdjęcia lub filmy, które moglibyśmy wykorzystać w realizacji...wię™cej »

16-04-2014

Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej

Międzynarodowe Forum Ekonomii SpołecznejInformujemy, iż w dniach 6-10 kwietnia 2014 r. odbyło się w Toruniu "Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej" W Forum uczestniczyły organizacje z Polski, Słowacji, Niemiec i Anglii1. Tilia Association2. European Center of Youth Cooperation3. IFAK Organisation4. Keric Center5. Global Footsteps Współorganizatorem Międzynarodowego Forum Ekonomii...wię™cej »

15-04-2014

Relacja z debaty pn " "Głos organizacji pozarządowych w programowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - woj. kujawsko - pomorskie"

W dniu 27 marca 2014 roku Stowarzyszenie Tilia wspólnie ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zorganizowało  debatę pt.  "Głos organizacji pozarządowych w programowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - woj. kujawsko - pomorskie".Debata odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego w godzinach 11:00 - 14:00.Celem przeprowadzonej...wię™cej »

03-04-2014

Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń - zgłoś się do nas po bezpłatne sadzonki

Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta, tak jak w poprzednich latach, we współpracy z Nadleśnictwem Toruń organizuje akcję "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń", w której zachęca mieszkańców Torunia i okolic do sadzenia drzewek w swoim otoczeniu. Do rozdania mamy łącznie 1200 bezpłatnych sadzonek drzewek leśnych: róży fałdzistolistnej, lipy, jarzębu, buka, bzu koralowego,...wię™cej »

01-04-2014

ZAPROSZENIE na terenowy wyjazd edukacyjny w Bory Tucholskie

Stowarzyszenie "Tilia" w ramach działalności Szkoły Leśnej na Barbarce serdecznie zaprasza mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego na                                     TERENOWY WYJAZD EDUKACYJNY              ...wię™cej »

01-04-2014

Komunikat specjalny Polskiej Akcji Humanitarnej na Dzień Wody 2014

22 marca obchodzimy Dzień Wody. Uczcij ten dzień razem z PAH, przystępując do kampanii edukacyjnej Studnia dla Południa! Z okazji Dnia Wody zapraszamy Państwa do włączenia się do kampanii edukacyjnej "Studnia dla Południa". Po przystąpieniu do tej kampanii, Państwa Szkoła otrzyma wskazówki i materiały do przeprowadzenia działań edukacyjnych, które zwiększą wiedzę uczniów na temat dostępu do...wię™cej »

18-03-2014

Zapraszamy do udziału w debacie pn "Głos organizacji pozarządowych w programowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - woj. kujawsko - pomorskie"

Przypominamy, iż Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Stowarzyszenie Tilia serdecznie zapraszają do udziału w debacie pt.  "Głos organizacji pozarządowych w programowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - woj. kujawsko - pomorskie" która odbędzie się w dniu 27.03.2013 w Urzędzie Marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego, Pl. Teatralny 2,...wię™cej »

18-03-2014

Zapraszamy do udziału w warsztatach jednodniowych organizowanych w ramach projekcie pn " Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów dywersyfikujących źródła i sposoby ich wykorzystania jako element ochrony środowiska przyrodniczego w w

Szanowni Nauczyciele! Informujemy, iż rozpoczynamy organizację bezpłatnych warsztatów jednodniowych dla dzieci i młodzieży w ramach projektu pn "Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów dywersyfikujących źródła i sposoby ich wykorzystania jako element ochrony środowiska przyrodniczego w województwie kujawsko-pomorskim". Projekt finansowany jest ze środków...wię™cej »

14-03-2014

UWAGA! Zmiany w terminarzu konkursu na plakat

Informujemy, iż zmianie uległ terminarz konkursu na plakat ukazujący atrakcje przyrodnicze i kulturowe obszarów objętych programem Natura 2000 - projekt "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego" - www.naszanatura2000.pl Zmiana ta spowodowana jest licznymi prośbami od nauczycieli oraz ...wię™cej »

13-03-2014

Park Linowy Barbarka zaprasza do aktywnego wypoczynku

W związku z atrakcyjną pogodą Park Linowy Barbarka rozpoczyna sezon.Zapraszamy do zabawy w parku linowym, do przemieszczania się wyznaczonymi trasami miedzy drzewami. Jeśli dobra pogoda się utrzyma zarządca parku planuje, że marcu park linowy będzie czynny w każdy weekend, natomiast od kwietnia codziennie zgodnie z harmonogramem.Osoby i grupy, które chcą skorzystać z parku linowego w marcu są...wię™cej »

13-03-2014

Chcesz założyć spółdzielnię socjalną?- zgłoś się do OWES w Toruniu

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu ogłosił z dniem 28.02.2014r.  rozpoczęcie rekrutacji  osób chcących założyć spółdzielnię socjalną, która trwa 23.03.2014r.  Nabór formularzy rekrutacyjnych prowadzi       Biuro Projektu OWES w Toruniu        Placu Św. Katarzyny 9,   ...wię™cej »

12-03-2014

Debata "Głos organizacji pozarządowych w propagowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - woj. kujawsko-pomorskie"

Zapraszamy do debaty 27 marca 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim - Plac Teatralny 2, Toruń (Patio na parterze)wię™cej »

12-03-2014

Tiliobus rusza w trasę

W raz z nadchodzącą wiosną w marcu nasze mobilne stanowisko edukacyjne rusza w trasę w każdy poniedziałek i piątek. Będziemy odwiedzać placówki szkolne oraz brać udział w imprezach plenerowych na terenie naszego województwa. W najbliższy poniedziałek tj. 3 marca odwiedzimy ZPO w Tucznie i tamtejsi uczniowie będą mogli dowiedzieć się czym są obszary Natura 2000 i jak je chronić ...wię™cej »

28-02-2014