Get Adobe Flash player

Ekoferie na Barbarce 2014

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zaprasza w ferie zimowe dzieci na warsztaty edukacyjne. Ponadto w przypadku śnieżnej pogody zachęcamy do skorzystania z atrakcji planowanych na ten czas: kuligów, skiringu - jazdy na nartach za koniem z jeźdźcem, a także wypożyczalni nart biegowych, organizacji ognisk. Oferta warsztatów dla grup...wię™cej »

21-01-2014

Konkurs na plakat wraz z promocyjnym hasłem ukazujący atrakcje przyrodnicze i kulturowe obszarów objętych programem Natura 2000

Przypominamy, iż trwa konkurs na plakat wraz z hasłem promocyjnym dotyczącym obszarów Natura 2000 w województwie kujawsko-pomorskim. Jest on skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Gorąco zapraszamy do udziału! Więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.naszanatura2000.pl wię™cej »

14-01-2014

Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów bożonarodzeniowych

W niedzielne popołudnie 15 grudnia na Barbarce odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione". Na warsztaty do Dworku przybyła duża grupa osób zainteresowana wykonaniem prezentów. Dużym zainteresowaniem również cieszyły się ozdoby bożonarodzeniowe, które były wykonywane podczas warsztatów. Zdjęcia z warsztatów znajdują się w galerii. Aby zobaczyć...wię™cej »

31-12-2013

Szopka na Barbarce

Przy wejściu na polanę dolną na terenie osady pracownicy Stowarzyszenia "Tilia" postawili szopkę. Szopką jest wykonana z drewna. Zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Barbarkę do przyjścia przed szopkę. Wesołych Świątwię™cej »

18-12-2013

Podsumowanie konkursu Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą?

Klasy uczestniczące w konkursie ,,Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą?" brały również udział w konkursie organizowanym w ramach tego projektu. Uczniowie wykonywali makiety swoich miejscowości zastanawiając się jednocześnie nad możliwością ich ekologicznego zagospodarowania. W ramach konkursu powstało 12 makiet Górska, Grębocina i Złotorii. Mimo niewielkiej ilości czasu...wię™cej »

12-12-2013

Kończymy projekt Zadbaj o klimat - zmniejsz emisję CO2 z Berettą

Końcówka roku 2013 r. to druga edycja projektu Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą? Projekt ten adresowany był do Szkół Podstawowych z gmin Zławieś Wielka, Wielka Nieszawka, Lubicz. W ramach projektu realizowane były na terenie Osady Leśnej na Barbarce zajęcia dla uczniów z 12 klas. W trakcie zajęć uczestnicy dostali szereg praktycznych wskazówek odnoszących się do ograniczenia...wię™cej »

12-12-2013

Zapraszamy na warsztaty bożonarodzeniowe pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione"

Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zaprasza osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane do udziału w corocznych warsztatach własnoręcznego wykonywania ozdób i prezentów świątecznych pn. "Prezenty zrobione lepsze niż kupione" Oferta dla osób indywidualnych: Dla kogo: Dla każdego Kiedy:15 grudnia 2013 r. godz. 11.00-14.00 (Uwaga! Wcześniejszy termin tj 8.12 został...wię™cej »

04-12-2013

Zapraszamy do udziału w projekcie i szkoleniu dotyczącym ekonomii społecznej

Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza podmioty ekonomii społecznej (organizacje pozarządowe, spółdzielnie pracy, spółdzielnie socjalne, instytucje rynku pracy, pomocy i integracji społecznej) oraz osoby fizyczne w tym również bezrobotnych z terenu woj. kujawsko - pomorskiego z powiatów: chełmińskiego, aleksandrowskiego, toruńskiego, m. Toruń do...wię™cej »

02-12-2013

Uwaga! Został zmieniony termin warsztatów świątecznych

Został zmieniony termin warsztatów świątecznych pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione". Warsztaty odbędą się 15 grudnia w Szkole Leśnej na Barbarce. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane. Więcej informacji podamy bliżej terminu warsztatów.  wię™cej »

29-11-2013

W Barbórkę zapraszamy na Barbarkę na zajecia specjalnie "Historia Barbarki"

Z okazji święta patronki naszej Osady - św. Barbary - Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretty, zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia przygotowane specjalnie na tą okazję. Będa one miały charakter podchodów, w czasie których uczniowie poznają historię św. Barbary i Barbarki. Termin zajęć: 4 grudnia 2013 r. 12.00-13.00. W zajęciach mogą...wię™cej »

27-11-2013

4 grudnia - święto św. Barbary

4 grudnia, obchodzony przez górników jako Barbórka jest dniem, w którym wspominamy św. Barbarę.  Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć wszystkim sympatykom Barbarki, jak doszło do tego, iż nasza osada stała sie miejscem kultu św. Barbary. Osada Leśna Barbarka od średniowiecza znana jest jako miejsce kultu św. Barbary.  Św. Barbara, żyła w III w n.e  w Nikomedii, umarła ...wię™cej »

26-11-2013

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat gazu z łupków?- odwiedź stronę internetową www.razemolubkach.pl

§  Czy w Polsce występuje i w jakich ilościach gaz łupkowy? §  Jak wygląda proces poszukiwawczy i wydobywczy? §  Kto jest odpowiedzialny za ochronę środowiska w tym procesie? §  Na te i inne pytania możesz znaleźć odpowiedź w Live Chat z Ekspertem. W serwisie www.razemolupkach.org odbywają się rozmowy na żywo z ekspertami w dziedzinach związanych z eksploatacją gazu...wię™cej »

20-11-2013

Zapraszamy na spotkania LKD organizowane w ramach projektu "Razem o łupkach"

W dniach 12-13.11.2013 r. odbyły się drugie spotkania Lokalnych Komitetów Dialogu w powiatach Rypińskim i Radziejowskim, realizowane w ramach projektu pn "Razem o łupkach" ( www.razemolupkach.pl) W trakcie spotkań uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji geologa zajmującego się tematyką gazu łupkowego - Pana Dr Michała Śmigielskiego.Na spotkaniach byli obecni koncesjonariusze -...wię™cej »

20-11-2013

Zapisy na bezpłatne zajęcia jednodniowe termin styczeń-czerwiec 2014

Informujemy, iż rozpoczynamy zapisy na bezpłatne zajęcia jednodniowe (1,5 godzinne) na okres styczeń- czerwiec 2014 r.,  realizowane w ramach projektu pn.  "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego". Projekt ten finansowany jest  współfinansowany ze środków Europejskiego...wię™cej »

15-11-2013

Zmiany w rozkładzie jazdy tramwaju konnego

Informujemy, iż ze względu na zmieniające się warunki pogodowe i mniejsze zainteresowanie odbiorców od listopada tramwaj konny nie będzie odbywał kursów do pętli autobusowej na Wrzosy oraz do Przysieka. Właściciele Stajni na Barbarce zapraszają na przejażdżki 12- osobową brydżką w okolicy Barbarki w weekendy lub na zamówienie. W celu dowiedzenia się o godziny przejażdżek brydżką prosimy o...wię™cej »

04-11-2013

Zapraszamy uczniów toruńskich szkół na bezpłatne turystyczne rajdy

Informuje, iż dysponujemy 3 wolnymi terminami na bezpłatne rajdy turystyczne na szlakach turystycznych otaczających Osadę Leśną Barbarka tj: - na szlaku "Barbarka- Fort VII. Krajobraz minionego stulecia" (ok 6 km) - na szlaku "Barbarka- Stawy Przysieckie. Mozaika przyrody" (ok 6 km) - na szlaku "Barbarka-Las Piwnicki. Powrót do pierwotnego lasu" (ok 9km) Rajdy trwają ok 3 godziny...wię™cej »

23-10-2013

Konkurs na plakat z hasłem promocyjnym dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego

Zapraszamy uczniów szkół działajacyh na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz dorosłych mieszkańców naszego województwa do udziałe w konkursie na plakat wraz z promocyjnym hasłem ukazujący atrakcje przyrodnicze i kulturowe obszarów objętych programem Natura 2000. Na prace czekamy do 10 marca 2014 r. Do wygrania m.in tablety i cyfrowe aparaty fotograficzne!!! Więcej...wię™cej »

22-10-2013

Wyniki Barbarkowego Biegu Przełajowego

20 października 2013 r odbył się w Osadzie Leśnej na Barbarce  po raz kolejny Barbarkowy Bieg Przełajowy, impreza sportowe z cyklu "Żyjmy zdrowo na sportowo". Pogoda nam dopisała i na mecie stanęło 88 zawodnikach w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcą biegu głównego na 10 km został Łukasz Zimmer z czasem 34:53, drugie miejsce zajął Bartłomiej Mechliński (35:41) a ...wię™cej »

21-10-2013

Zaproszenie dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na szkolenie pn. "Odnawialne źródła energii - Razem o łupkach".

Fundacja Rozwiązań Ekoenergetycznych, Stowarzyszenie "Tilia" oraz Warmińsko - Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z o.o. zapraszają nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko - pomorskiego na bezpłatne szkolenie pn. "Odnawialne źródła energii - Razem o łupkach". Szkolenia są jednym z wielu działań projektu pn. "Program aktywnej edukacji ekologicznej oraz...wię™cej »

17-10-2013

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Przełajowy 2013

Regulamin Barbarkowego Biegu Przełajowego 2013 r. 1.Organizatorzy: Stowarzyszenie Tilia wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta, ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85, Klub Maratoński UMK Toruń 2. Termin i miejsce: 20 października 2013 roku (niedziela), godz. 11.00, Osada Leśna Barbarka - start i meta przy Szkole Leśnej na Barbarce. 3. Cele...wię™cej »

16-10-2013