Get Adobe Flash player

Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat wraz z promocyjnym hasłem ukazujący atrakcje przyrodnicze i kulturowe obszarów objętych programem Natura 2000 - termin nadsyłania prac upływa 10 marca

Zapraszamy uczniów szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego oraz dorosłych mieszkańców naszego województwa do udziału w konkursie na plakat wraz z promocyjnym hasłem ukazujący atrakcje przyrodnicze i kulturowe obszarów objętych programem Natura 2000.Na prace czekamy do 10 marca 2014 r.Do wygrania m.in tablety i cyfrowe aparaty fotograficzne!!!Więcej informacji  www.naszanatura2000.plwię™cej »

13-02-2014

Zapraszamy nauczycieli szkół gimnazjalncyh i ponadgimnazjalnych na szkolenie pn "Razem o łupkach"

Fundacja Rozwiązań Ekoenergetycznych, Stowarzyszenie "Tilia" oraz Warmińsko - Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z o.o. zapraszają nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko - pomorskiego na bezpłatne szkolenie pn. "Razem o łupkach". Szkolenia są jednym z wielu działań projektu pn. "Program aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampania informacyjna w zakresie...wię™cej »

07-02-2014

Zapraszamy podmioty ekonomii społecznej i osoby fizyczne na szkolenie w ramach projektu pn "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu"

 Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza podmioty ekonomii społecznej (organizacje pozarządowe, spółdzielnie pracy, spółdzielnie socjalne, instytucje rynku pracy, pomocy i integracji społecznej) oraz osoby fizyczne w tym również bezrobotnych z terenu woj. kujawsko - pomorskiego z powiatów: chełmińskiego, aleksandrowskiego, toruńskiego, m. Toruń do...wię™cej »

07-02-2014

Wypożyczalnia nart na Barbarce zawiesza działalność

Z dniem jutrzejszym - 7 lutego - wypożyczalnia nart zawiesza działalność. W sytuacji nastąpienia opadów śniegu i odpowiednich warunków do jazdy na nartach, wypożyczalnia udostępni narty dla osób odwiedzających Osadę Leśną na Barbarce - powiadomimy na stronie internetowej Szkoły Leśnej na Barbarce. Wszystkim osobom korzystającym z nart dziękujemy.   wię™cej »

06-02-2014

Sprawozdanie z projektu "Zadbaj o klimat - zmniejsz emisję CO2 z Berettą"

Projekt był realizowany od listopada 2013 r. do stycznia 2014 r. Udział w projekcie brały szkoły: - SP w Górsku - 5 grup, - SP w Złotorii - 2 grupy, - SP w Grębocinie - 5grup.Celem projektu było upowszechnienie wiedzy na temat racjonalnej gospodarki energetycznej, wykorzystania alternatywnych źródeł energii oraz zmian klimatycznych i sposobów zapobiegania. Działania w ramach...wię™cej »

04-02-2014

Darmowy kulig i ognisko na zakończenie ferii

O ile warunki śniegowe dopiszą zapraszamy w ostatni dzień ferii tj. 16 lutego 2014 r. (niedziela) o godz. 14.00 dzieci i rodziców na darmowy kulig i ognisko. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie "Tilia" i Szkołę Leśną na Barbarce oraz Stajnię na Barbarce. Data: 16 lutego 2014 r. niedziela Miejsce: Osada Leśna na Barbarce Start kuligu: godz 14.00 Ognisko: 14.00-16.00...wię™cej »

02-02-2014

Wyniki Barbarkowego Biegu Narciarskiego 2014

W dniu dzisiejszym tj. 2 lutego 2014 r. w Osadzie Leśnej Barbarka odbyła się kolejna impreza sportowa z cyklu "Żyjmy zdrowo na sportowo" - Barbarkowy Bieg Narciarski. Do rywalizacji stanęło 31 osób. Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie "Tilia" wraz ze Szkołę Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta przy współpracy z firmą SIKOR-SKI, prowadzącą wypożyczalnie...wię™cej »

02-02-2014

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Narciarski 2 lutego 2014

Organizatorem biegu są Stowarzyszenie "Tilia" wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta przy współpracy z firmą SIKOR- Konkurencje: bieg krótki (ok. 4 km) dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 1999-2006; uczestnicy do lat 10 mogą wystartować jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna (na nartach); bieg ten będzie miał charakter rekreacyjny, ...wię™cej »

30-01-2014

Zimowa oferta Stajni na Barbarce

Stajnia na Barbarce oferuje zimowe atrakcje dla grup oraz osób indywidualnych. Grupy:                                                     -...wię™cej »

24-01-2014

Ekoferie na Barbarce 2014

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zaprasza w ferie zimowe dzieci na warsztaty edukacyjne. Ponadto w przypadku śnieżnej pogody zachęcamy do skorzystania z atrakcji planowanych na ten czas: kuligów, skiringu - jazdy na nartach za koniem z jeźdźcem, a także wypożyczalni nart biegowych, organizacji ognisk. Oferta warsztatów dla grup...wię™cej »

21-01-2014

Konkurs na plakat wraz z promocyjnym hasłem ukazujący atrakcje przyrodnicze i kulturowe obszarów objętych programem Natura 2000

Przypominamy, iż trwa konkurs na plakat wraz z hasłem promocyjnym dotyczącym obszarów Natura 2000 w województwie kujawsko-pomorskim. Jest on skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Gorąco zapraszamy do udziału! Więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.naszanatura2000.pl wię™cej »

14-01-2014

Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów bożonarodzeniowych

W niedzielne popołudnie 15 grudnia na Barbarce odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione". Na warsztaty do Dworku przybyła duża grupa osób zainteresowana wykonaniem prezentów. Dużym zainteresowaniem również cieszyły się ozdoby bożonarodzeniowe, które były wykonywane podczas warsztatów. Zdjęcia z warsztatów znajdują się w galerii. Aby zobaczyć...wię™cej »

31-12-2013

Szopka na Barbarce

Przy wejściu na polanę dolną na terenie osady pracownicy Stowarzyszenia "Tilia" postawili szopkę. Szopką jest wykonana z drewna. Zapraszamy wszystkie osoby odwiedzające Barbarkę do przyjścia przed szopkę. Wesołych Świątwię™cej »

18-12-2013

Podsumowanie konkursu Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą?

Klasy uczestniczące w konkursie ,,Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą?" brały również udział w konkursie organizowanym w ramach tego projektu. Uczniowie wykonywali makiety swoich miejscowości zastanawiając się jednocześnie nad możliwością ich ekologicznego zagospodarowania. W ramach konkursu powstało 12 makiet Górska, Grębocina i Złotorii. Mimo niewielkiej ilości czasu...wię™cej »

12-12-2013

Kończymy projekt Zadbaj o klimat - zmniejsz emisję CO2 z Berettą

Końcówka roku 2013 r. to druga edycja projektu Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą? Projekt ten adresowany był do Szkół Podstawowych z gmin Zławieś Wielka, Wielka Nieszawka, Lubicz. W ramach projektu realizowane były na terenie Osady Leśnej na Barbarce zajęcia dla uczniów z 12 klas. W trakcie zajęć uczestnicy dostali szereg praktycznych wskazówek odnoszących się do ograniczenia...wię™cej »

12-12-2013

Zapraszamy na warsztaty bożonarodzeniowe pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione"

Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zaprasza osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane do udziału w corocznych warsztatach własnoręcznego wykonywania ozdób i prezentów świątecznych pn. "Prezenty zrobione lepsze niż kupione" Oferta dla osób indywidualnych: Dla kogo: Dla każdego Kiedy:15 grudnia 2013 r. godz. 11.00-14.00 (Uwaga! Wcześniejszy termin tj 8.12 został...wię™cej »

04-12-2013

Zapraszamy do udziału w projekcie i szkoleniu dotyczącym ekonomii społecznej

Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza podmioty ekonomii społecznej (organizacje pozarządowe, spółdzielnie pracy, spółdzielnie socjalne, instytucje rynku pracy, pomocy i integracji społecznej) oraz osoby fizyczne w tym również bezrobotnych z terenu woj. kujawsko - pomorskiego z powiatów: chełmińskiego, aleksandrowskiego, toruńskiego, m. Toruń do...wię™cej »

02-12-2013

Uwaga! Został zmieniony termin warsztatów świątecznych

Został zmieniony termin warsztatów świątecznych pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione". Warsztaty odbędą się 15 grudnia w Szkole Leśnej na Barbarce. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane. Więcej informacji podamy bliżej terminu warsztatów.  wię™cej »

29-11-2013

W Barbórkę zapraszamy na Barbarkę na zajecia specjalnie "Historia Barbarki"

Z okazji święta patronki naszej Osady - św. Barbary - Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretty, zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia przygotowane specjalnie na tą okazję. Będa one miały charakter podchodów, w czasie których uczniowie poznają historię św. Barbary i Barbarki. Termin zajęć: 4 grudnia 2013 r. 12.00-13.00. W zajęciach mogą...wię™cej »

27-11-2013

4 grudnia - święto św. Barbary

4 grudnia, obchodzony przez górników jako Barbórka jest dniem, w którym wspominamy św. Barbarę.  Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć wszystkim sympatykom Barbarki, jak doszło do tego, iż nasza osada stała sie miejscem kultu św. Barbary. Osada Leśna Barbarka od średniowiecza znana jest jako miejsce kultu św. Barbary.  Św. Barbara, żyła w III w n.e  w Nikomedii, umarła ...wię™cej »

26-11-2013