Get Adobe Flash player

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat gazu z łupków?- odwiedź stronę internetową www.razemolubkach.pl

§  Czy w Polsce występuje i w jakich ilościach gaz łupkowy? §  Jak wygląda proces poszukiwawczy i wydobywczy? §  Kto jest odpowiedzialny za ochronę środowiska w tym procesie? §  Na te i inne pytania możesz znaleźć odpowiedź w Live Chat z Ekspertem. W serwisie www.razemolupkach.org odbywają się rozmowy na żywo z ekspertami w dziedzinach związanych z eksploatacją gazu...wię™cej »

20-11-2013

Zapraszamy na spotkania LKD organizowane w ramach projektu "Razem o łupkach"

W dniach 12-13.11.2013 r. odbyły się drugie spotkania Lokalnych Komitetów Dialogu w powiatach Rypińskim i Radziejowskim, realizowane w ramach projektu pn "Razem o łupkach" ( www.razemolupkach.pl) W trakcie spotkań uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji geologa zajmującego się tematyką gazu łupkowego - Pana Dr Michała Śmigielskiego.Na spotkaniach byli obecni koncesjonariusze -...wię™cej »

20-11-2013

Zapisy na bezpłatne zajęcia jednodniowe termin styczeń-czerwiec 2014

Informujemy, iż rozpoczynamy zapisy na bezpłatne zajęcia jednodniowe (1,5 godzinne) na okres styczeń- czerwiec 2014 r.,  realizowane w ramach projektu pn.  "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego". Projekt ten finansowany jest  współfinansowany ze środków Europejskiego...wię™cej »

15-11-2013

Zmiany w rozkładzie jazdy tramwaju konnego

Informujemy, iż ze względu na zmieniające się warunki pogodowe i mniejsze zainteresowanie odbiorców od listopada tramwaj konny nie będzie odbywał kursów do pętli autobusowej na Wrzosy oraz do Przysieka. Właściciele Stajni na Barbarce zapraszają na przejażdżki 12- osobową brydżką w okolicy Barbarki w weekendy lub na zamówienie. W celu dowiedzenia się o godziny przejażdżek brydżką prosimy o...wię™cej »

04-11-2013

Zapraszamy uczniów toruńskich szkół na bezpłatne turystyczne rajdy

Informuje, iż dysponujemy 3 wolnymi terminami na bezpłatne rajdy turystyczne na szlakach turystycznych otaczających Osadę Leśną Barbarka tj: - na szlaku "Barbarka- Fort VII. Krajobraz minionego stulecia" (ok 6 km) - na szlaku "Barbarka- Stawy Przysieckie. Mozaika przyrody" (ok 6 km) - na szlaku "Barbarka-Las Piwnicki. Powrót do pierwotnego lasu" (ok 9km) Rajdy trwają ok 3 godziny...wię™cej »

23-10-2013

Konkurs na plakat z hasłem promocyjnym dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego

Zapraszamy uczniów szkół działajacyh na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz dorosłych mieszkańców naszego województwa do udziałe w konkursie na plakat wraz z promocyjnym hasłem ukazujący atrakcje przyrodnicze i kulturowe obszarów objętych programem Natura 2000. Na prace czekamy do 10 marca 2014 r. Do wygrania m.in tablety i cyfrowe aparaty fotograficzne!!! Więcej...wię™cej »

22-10-2013

Wyniki Barbarkowego Biegu Przełajowego

20 października 2013 r odbył się w Osadzie Leśnej na Barbarce  po raz kolejny Barbarkowy Bieg Przełajowy, impreza sportowe z cyklu "Żyjmy zdrowo na sportowo". Pogoda nam dopisała i na mecie stanęło 88 zawodnikach w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcą biegu głównego na 10 km został Łukasz Zimmer z czasem 34:53, drugie miejsce zajął Bartłomiej Mechliński (35:41) a ...wię™cej »

21-10-2013

Zaproszenie dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na szkolenie pn. "Odnawialne źródła energii - Razem o łupkach".

Fundacja Rozwiązań Ekoenergetycznych, Stowarzyszenie "Tilia" oraz Warmińsko - Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z o.o. zapraszają nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko - pomorskiego na bezpłatne szkolenie pn. "Odnawialne źródła energii - Razem o łupkach". Szkolenia są jednym z wielu działań projektu pn. "Program aktywnej edukacji ekologicznej oraz...wię™cej »

17-10-2013

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Przełajowy 2013

Regulamin Barbarkowego Biegu Przełajowego 2013 r. 1.Organizatorzy: Stowarzyszenie Tilia wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta, ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85, Klub Maratoński UMK Toruń 2. Termin i miejsce: 20 października 2013 roku (niedziela), godz. 11.00, Osada Leśna Barbarka - start i meta przy Szkole Leśnej na Barbarce. 3. Cele...wię™cej »

16-10-2013

Uroczystość upamiętniająca mord na Barbarce

Obchody mordu 27 października na Barbarce o godz. 13:00 na Miejscu Pamięci rozpocznie się msza, a następnie uroczystość wojskowa połączona z wystawą. Uroczystość jest oddaniem hołdu osobom zamordowanym w lasach Barbarki.  Od 28 października do 6 grudnia  1939 r., w czasie rozstrzeliwań zamordowano około 600 Polaków, których więziono w Forcie VII od czasu wkroczenia wojsk niemieckich...wię™cej »

14-10-2013

WYNIKI III EDYCJI EKO MULTIMEDIALNEGO KONKURSU "DOBRY DLA PRZYRODY, DOBRY DLA SIEBIE"

Konkurs ma charakter ogólnopolski, zorganizowany został przez Stowarzyszenie "Tilia" po raz trzeci. Jego celem było pokazanie różnorodności biologicznej otaczającej przyrody z troską o jej ochronę i przetrwanie. Skierowany był do wszystkich twórców fotografii o tematyce przyrodniczej powyżej 13 roku. Prace do konkursu można było nadsyłać w terminie  od 11 marca do 11 września 2013 r. W tym...wię™cej »

13-10-2013

Pieski ze schroniska odwiedzają toruńskie szkoły i przedszkola

W ramach realizacji projektu "Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Zwierząt" w miesiącu październiku i listopadzie 2013 r. Stowarzyszenie Tilia wspólnie ze Schroniskiem dla Zwierząt w Toruniu organizuje w wybranych szkołach i przedszkolach punkty edukacyjne o tematyce związanej z opieką nad zwierzętami. Punkty te mają charakter stoiska ustawianego w danej placówce na okres trzech godzin. Oprócz...wię™cej »

11-10-2013

Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą?

Uczniu, nauczycielu - zależy Ci na powstrzymaniu zmian klimatycznych? Weź udział w projekcie i wygraj plecaki z solarem! Zapraszamy do udziału w drugiej edycji projektu Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą? Projekt ten adresowany jest do Szkół Podstawowych z gmin Zławieś Wielka, Wielka Nieszawka, Lubicz. W ramach projektu realizowane będą na terenie Osady Leśnej na Barbarce...wię™cej »

11-10-2013

Tramwaj konny

 Zapraszamy na przejażdżkę tramwajem konnym do Przysieka. Przejażdżka rozpoczyna się o godzinie 11.30, drugi kurs - 13.00 na Barbarce. Na godzinę 12.00 i 14.00 (drugi kurs) tramwaj dojedzie do szkoły w Przysieku. Zapraszamywię™cej »

04-10-2013

Światowy Dzień Zwierząt

Nadeszła jesień i miesiąc październik - z jednej strony jest to najpiękniejsza pora roku, z drugiej strony zapowiedź mroźnej i ciężkiej zimy, będącej najtrudniejszą porą roku dla bezpańskich zwierząt. Październik zwyczajowo uznawany jest za Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Czwartego października, w dzień imienin św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów, a także miłośnika zwierząt, obchodzony jest...wię™cej »

04-10-2013

Szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieli "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na szkolenie pn. "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier". Szkolenie jest realizowane przez Stowarzyszenie "Tilia" w ramach Polskiej Zielonej Sieci.  Szkolenia odbędą się w 12 województwach. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ...wię™cej »

04-10-2013

Grzybobranie na polanie

Grzybobranie na polanie   Data:  6 października 2013 r. (niedziela)   Miejsce: Toruń - Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń   Godzina : 14.00 - 18.00   Dla każdego!   Bezpłatnie   Stowarzyszenie ,"Tilia" zgodnie z coroczną już tradycją zaprasza wszystkich na imprezę plenerową pn. ,,Grzybobranie na polanie". Będzie to świetna okazja, by...wię™cej »

04-10-2013

Festiwal ekologiczny "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO" na Barbarce

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zapraszają do udziału w I Festiwalu Ekologicznym "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO" organizowanym w dniach 28-29 września 2013r. na terenie Osady Lesnej na Barbarce, realizowanym na zlecenie Województwa Kujawsko - Pomorskim i organizowanym w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży...wię™cej »

19-09-2013

Zapraszamy na Festiwal Ekologiczny "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO"

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta  zapraszają do udziału w I Festiwalu Ekologicznym "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO" organizowanym w dniach 28-29 września 2013r. na terenie Osady Lesnej na Barbarce, realizowanym na zlecenie  Województwa  Kujawsko - Pomorskim i organizowanym w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej skierowanej do...wię™cej »

19-09-2013

Zapraszamy na wystawę poplenerową "Malownicza Barbarka 2013" do Dworu Mieszczańskiego

Stowarzyszenie "Tilia" w ramach działalności Szkoły Leśnej na Barbarce wspieranej przez markę Beretta, a także Toruńska Agenda Kulturalna, Związek Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński oraz Towarzystwo Miast Partnerskich Torunia serdecznie zaprasza na wystawę poplenerową V Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego "Malownicza Barbarka 2013" Wernisaż...wię™cej »

19-09-2013