Get Adobe Flash player

Uroczystość upamiętniająca mord na Barbarce

Obchody mordu 27 października na Barbarce o godz. 13:00 na Miejscu Pamięci rozpocznie się msza, a następnie uroczystość wojskowa połączona z wystawą. Uroczystość jest oddaniem hołdu osobom zamordowanym w lasach Barbarki.  Od 28 października do 6 grudnia  1939 r., w czasie rozstrzeliwań zamordowano około 600 Polaków, których więziono w Forcie VII od czasu wkroczenia wojsk niemieckich...wię™cej »

14-10-2013

WYNIKI III EDYCJI EKO MULTIMEDIALNEGO KONKURSU "DOBRY DLA PRZYRODY, DOBRY DLA SIEBIE"

Konkurs ma charakter ogólnopolski, zorganizowany został przez Stowarzyszenie "Tilia" po raz trzeci. Jego celem było pokazanie różnorodności biologicznej otaczającej przyrody z troską o jej ochronę i przetrwanie. Skierowany był do wszystkich twórców fotografii o tematyce przyrodniczej powyżej 13 roku. Prace do konkursu można było nadsyłać w terminie  od 11 marca do 11 września 2013 r. W tym...wię™cej »

13-10-2013

Pieski ze schroniska odwiedzają toruńskie szkoły i przedszkola

W ramach realizacji projektu "Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Zwierząt" w miesiącu październiku i listopadzie 2013 r. Stowarzyszenie Tilia wspólnie ze Schroniskiem dla Zwierząt w Toruniu organizuje w wybranych szkołach i przedszkolach punkty edukacyjne o tematyce związanej z opieką nad zwierzętami. Punkty te mają charakter stoiska ustawianego w danej placówce na okres trzech godzin. Oprócz...wię™cej »

11-10-2013

Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą?

Uczniu, nauczycielu - zależy Ci na powstrzymaniu zmian klimatycznych? Weź udział w projekcie i wygraj plecaki z solarem! Zapraszamy do udziału w drugiej edycji projektu Zadbaj o klimat - jak zmniejszyć emisję C02 z Berettą? Projekt ten adresowany jest do Szkół Podstawowych z gmin Zławieś Wielka, Wielka Nieszawka, Lubicz. W ramach projektu realizowane będą na terenie Osady Leśnej na Barbarce...wię™cej »

11-10-2013

Tramwaj konny

 Zapraszamy na przejażdżkę tramwajem konnym do Przysieka. Przejażdżka rozpoczyna się o godzinie 11.30, drugi kurs - 13.00 na Barbarce. Na godzinę 12.00 i 14.00 (drugi kurs) tramwaj dojedzie do szkoły w Przysieku. Zapraszamywię™cej »

04-10-2013

Światowy Dzień Zwierząt

Nadeszła jesień i miesiąc październik - z jednej strony jest to najpiękniejsza pora roku, z drugiej strony zapowiedź mroźnej i ciężkiej zimy, będącej najtrudniejszą porą roku dla bezpańskich zwierząt. Październik zwyczajowo uznawany jest za Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Czwartego października, w dzień imienin św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów, a także miłośnika zwierząt, obchodzony jest...wię™cej »

04-10-2013

Szkolenie dla nauczycieli

Szkolenie dla nauczycieli "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na szkolenie pn. "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier". Szkolenie jest realizowane przez Stowarzyszenie "Tilia" w ramach Polskiej Zielonej Sieci.  Szkolenia odbędą się w 12 województwach. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ...wię™cej »

04-10-2013

Grzybobranie na polanie

Grzybobranie na polanie   Data:  6 października 2013 r. (niedziela)   Miejsce: Toruń - Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, Toruń   Godzina : 14.00 - 18.00   Dla każdego!   Bezpłatnie   Stowarzyszenie ,"Tilia" zgodnie z coroczną już tradycją zaprasza wszystkich na imprezę plenerową pn. ,,Grzybobranie na polanie". Będzie to świetna okazja, by...wię™cej »

04-10-2013

Festiwal ekologiczny "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO" na Barbarce

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zapraszają do udziału w I Festiwalu Ekologicznym "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO" organizowanym w dniach 28-29 września 2013r. na terenie Osady Lesnej na Barbarce, realizowanym na zlecenie Województwa Kujawsko - Pomorskim i organizowanym w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży...wię™cej »

19-09-2013

Zapraszamy na Festiwal Ekologiczny "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO"

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta  zapraszają do udziału w I Festiwalu Ekologicznym "Kujawsko-Pomorskie JESTEM EKO" organizowanym w dniach 28-29 września 2013r. na terenie Osady Lesnej na Barbarce, realizowanym na zlecenie  Województwa  Kujawsko - Pomorskim i organizowanym w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej skierowanej do...wię™cej »

19-09-2013

Zapraszamy na wystawę poplenerową "Malownicza Barbarka 2013" do Dworu Mieszczańskiego

Stowarzyszenie "Tilia" w ramach działalności Szkoły Leśnej na Barbarce wspieranej przez markę Beretta, a także Toruńska Agenda Kulturalna, Związek Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński oraz Towarzystwo Miast Partnerskich Torunia serdecznie zaprasza na wystawę poplenerową V Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego "Malownicza Barbarka 2013" Wernisaż...wię™cej »

19-09-2013

Zapraszamy na DZIEŃ BEZ SAMOCHODU NA BARBARCE

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, wspólnie ze Szkołą Leśną na Barbarce, wspieraną przez markę Beretta organizuje w niedzielę 22 września "DZIEŃ BEZ SAMOCHODU", włączając się w ten sposób w obchody Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zapraszamy mieszkańców Torunia na Barbarkę od godz. 14:00.W programie przewidujemy m.in.:- konkursy i zabawy terenowe, - możliwość znakowania rowerów,...wię™cej »

19-09-2013

Zaproszenie dla przedstawicieli mediów oraz starostw powiatowych na spotkanie informacyjne projektu pn."Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego"

Stowarzyszenie "Tilia" w ramach działalności Szkoły Leśnej na Barbarce wspieranej przez markę Beretta serdecznie zaprasza przedstawicieli mediów oraz starostw powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego na spotkanie informacyjne projektu połączone z wyjazdem terenowym na Błota Rakutowskie - obszar specjalnej ochrony ptaków, położony w powiecie włocławskim. Celem wyjazdu jest ukazanie...wię™cej »

16-09-2013

Zapraszamy 14 września na piknik dotyczący elekroodpadów połączony z ich zbiórką

Stowarzyszenie Tilia oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zaprasza wszystkich mieszkańców Torunia i okolic oraz turystów 14 września w godz. 12.00- 18.00 na Barbarkę na piknik dotyczący zagospodarowania elektroodpadów. W programie miedzy innymi: zbiórka elektroodpadów,punkt wymiany/sprzedaży działających sprzętów elektrycznych lub elektronicznych- zabierzcie koniecznie...wię™cej »

08-09-2013

Jesienna propozycja spędzenia czasu na Barbarce dla uczniów

Nauczycielu chcesz zorganizować spotkanie na Barbarce dla swoich uczniów zamów: grupa do 30 osób - 60 zl. . - 2 godz. dla grupy do 90 osób-  1 ognisko - 2 godziny 1 ognisko* 2zł/1 os. dla grup min. 30 osób - 2 godziny powyżej 90 osób -  2 ogniska - 2 godziny teren grupa do 30 osób - 30 zł - 2 godziny 1zł./1 osoba - 2 godziny * dla grup...wię™cej »

02-09-2013

Konkurs rysunkowy Komunikacji miejskiej MZK Toruń

Konkurs rysunkowy Komunikacja miejska MZK Sp. z o. o. ogłasza konkurs rysunkowy dotyczący funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu. Osoby biorące udział w konkursie wykonają dowolną techniką rysunek formatu A3. Więcej informacji na stronie internetowej   www.mzk-torun.pl. Poniżej regulamin konkursu: Regulamin konkursu - kliknij wię™cej »

02-09-2013

Tramwaj konny na Barbarce

Stajnia na Barbarce Stajnia zaprasza na przejażdżki tramwajem konnym. Więcej informacji na stronie internetowej stajni. Osobę, które chcą zamówić przejażdżkę tramwajem prosimy o  rezerwację telefoniczną po numer: 697623612, 603067764 lub o kontakt e-mail: lidkazalewa@gazeta.pl. wię™cej »

31-08-2013

Pokazy nieba na Barbarce

Obserwacje astronomiczne W piątkową noc, 23 sierpnia w Osadzie Leśnej na Barbarce podziwialiśmy piękne, letnie nieba. Wspaniała pogoda pozwoliła na obserwację Księżyca, pokrytego licznymi kraterami. Wszyscy miłośnicy astronomii, którzy przybyli na Barbarkę zobaczyli gromady gwiazdowe, zarówno młode, otwarte, jak i te o wiele starsze, kuliste. Podczas pokazów wykorzystane zostały dwie...wię™cej »

28-08-2013

Wydarzenie które zorganizowane zostaną przez Stowarzyszenie Tilia w najbliższym okresie:

1. Wyjazdy tzw. Tiliobusa - mobilnego stanowiska edukacyjnego w ramach projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego": a)      29 sierpnia- CH Plaza godz. 15.00-18.00 b)      31 sierpnia - Dożynki w Unisławiu, godz....wię™cej »

28-08-2013

31 sierpnia zapraszamy na stanowisko Tiliobusa na Dożynkach w Unisławiu

31 sierpnia 2013 r. od 14.00 Stowarzyszenie Tilia będzie brało udział w Dożynkach w Unisławiu. Na imprezę pojedziemy naszym Tiliobusem- specjalnie przystosowanym samochodem z mobilnym stanowiskiem ekologiczny. W czasie dożynek na naszym stanowisku zapewniamy konkursy, zabawy, edukację. Wyjazd Tiliobusa organizowany jest w ramach realizacji projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania...wię™cej »

28-08-2013