Get Adobe Flash player

Zapraszamy chętnych do współpracy na zasadzie wolontariatu

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia zaprasza chętne osoby do współpracy na zasadzie wolonatariatu. Więcej szczegółów- kliknij tutajwię™cej »

21-01-2013

Remont Dworku Myśliwskiego w Lesie Piwnickim

Informujemy, iż Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia" w ramach projektu "Leśniczówka na terenie rezerwatu "Las Piwnicki? - modernizacja obiektu? prowadzi remont Dworku Myśliwskiego w Rezerwacie Las Piwnicki. Projekt finansowany jest  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007 - 2013. 2.6 - Ochrona i promocja. Remont...wię™cej »

21-01-2013

Organizacja kuligów

Uprzejmie informujemy, iż art.60 ust.2 pkt 4 Kodeksu Drogowego mówi, że "zabrania się ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu". Pkt 1 art.34 mówi, że "do zaprzęgu może być używane tylko zwierzę, niepłochliwe, odpowiednio sprawne fizycznie i dające sobą kierować". W związku z art.97 Kodeksu Wykroczeń karą za takie wykroczenie...wię™cej »

21-01-2013

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Narciarski 2013

Barbarkowy Bieg Narciarski 27 stycznia  2013 r.Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń Organizatorem biegu Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta przy współpracy z firmą SIKOR-SKI 1. Konkurencje:- bieg krótki (3 km) dziewcząt i chłopców urodzonych w 1998 i później- bieg długi (10 km) kobiet i mężczyzn 2. Bieg odbędzie się w stylu...wię™cej »

17-01-2013

Zapraszamy na darmowy kulig i ognisko

Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Berettazaprasza w ferie dzieci z rodzicami na kulig i ognisko do Osady Leśnej Barbarka Dla kogo: dla wszystkichTermin: 20 stycznia 2013 r. (niedziela) godz. 11.00-12.30Miejsce: Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, ToruńZapisy: BrakOdpłatność: BEZPŁATNIE! Ważne informacje:- Organizator nie zapewnia  prowiantu na ognisko, ...wię™cej »

17-01-2013

Wypożyczalnia nart biegowych na Barbarce

Informujemy, że w związku faktem iż zawitała do nas śnieżna zima rozpoczęła na Barbarce działalność wypożyczalnia nart biegowych. W okresie ferii zimowych wypożyczalnia działa od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-16.00, zaś w soboty i niedziele w godz. 10.00-16.00. Cennik (narty+ buty + kijki): 2  godz. 20 zł 3 godz. 30 zł cały dzień 40 zł Uwaga! Wypożyczalnia...wię™cej »

14-01-2013

Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier - II edycja projektu

Wspólnie z Polską Zieloną Siecią rozpoczęliśmy drugą edycję działań związanych z Edukacją ekologiczną konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej. Tym razem projekt kierujemy do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Poprzez działania projektowe zwracamy uwagę na problem nadmiernej konsumpcji produktów pochodzenia leśnego. Co roku w wyniku nadmiernej eksploatacji zasobów leśnych...wię™cej »

14-01-2013

Zapraszamy nauczycieli na bezpłatne szkolenia

Stowarzyszenie "Tilia? zaprasza nauczycieli z terenu województw kujawsko - pomorskiego, pomorskiego i warmińsko - mazurskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu gospodarowania elektroodpadami. Szkolenie ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z elektroodpadami w kontekście obowiązującej Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz podniesienie ...wię™cej »

09-01-2013

EkoFerie 2013 w Szkole Leśnej na Barbarce

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zapraszają w ferie zimowe dzieci na zajęcia edukacyjno- warsztatowo-integracyjne.  1) Oferta grupowaZapraszamy grupy zorganizowane (powyżej 10 osób). W ramach dwugodzinnego spotkania odbywać się będzie 1 temat przyrodniczy i jeden integracyjno-warsztatowy do wyboru z poniższych. Po...wię™cej »

03-01-2013

Konkurs na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych dla szkół

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych dla szkół. Konkurs ten organizowany jest w ramach projektu pn "Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów...wię™cej »

06-12-2012

4 grudnia - święto św. Barbary

4 grudnia, obchodzony przez górników jako Barbórka jest dniem, w którym wspominamy św. Barbarę.  Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć wszystkim sympatykom Barbarki, jak doszło do tego, iż nasza osada stała sie miejscem kultu św. Barbary. Osada Leśna Barbarka od średniowiecza znana jest jako miejsce kultu św. Barbary.  Św. Barbara, żyła w III w n.e  w Nikomedii, umarła śmiercią...wię™cej »

03-12-2012

Modernizacja Osady Leśnej Barbarka

Informujemy, iż w Osadzie Leśnej Barbarka rozpoczęły się roboty terenowe związane z podłączeniem do gazociągu miejskiego wszystkich ogrzewanych budynków znajdujacych się w Osadzie Leśnej Barbarka. Roboty potrwają około 10 dni. Podłączenie budynków do gazociągu sposorowane jest przez firmę RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A., właściciela marki Beretta, wspierajacego Szkołę Leśną na...wię™cej »

29-11-2012

Lista osób nagrodzonych w Konkursie na Komiks z cyklu "Historie Leśne" 2012

Lista osób nagrodzonych w Konkursie na Komiks "Historie leśne? 2012 pn "Mój dom - moja twierdza, czyli o tym gdzie mieszkają zwierzęta? W dniu 23 listopada jury Konkursu, w składzie   Piotr Tołoczko, Marcin Grężlikowski-pseudonim : poprostu Andrzej, Katarzyna van Marke de Lumen oceniło prace nadesłane do konkursu i wyłoniło następujących zwyciezcówKategoria wiekowa klasy I-III Szkoły...wię™cej »

26-11-2012

Spotkania w szkołach i przedszkolach w ramach projektu "Edukacja ekologiczna w schronisku dla zwierząt"

W ramach realizacji projektu "Edukacja ekologiczna w schronisku dla zwierząt? w miesiącu październiku  - miesiącu Dobroci dla Zwierząt, Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia wspólnie ze Schroniskiem dla Zwierząt w Toruniu zorganizowało w wybranych szkołach i przedszkolach punkt edukacyjny. W trakcie spotkania zainteresowane grupy miały okazję obejrzeć film "Dobry piesek??. Odbyła się...wię™cej »

23-11-2012

Raport MŚ na temat świadomości i zachowań ekologicznych Polaków

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej Ministerstwa Środowiska i zapoznania się z wynikami raportu pt "Badanie świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski" przygotowanym na zlecenie Ministerstwa. Kliknij tutaj w poniższy link http://www.mos.gov.pl/g2/big/2012_03/22e26473b6cbf1f7fb25d6e21218cd62.pdf wię™cej »

23-11-2012

Oferta szczegółowa warsztatów bożonarodzeniowych

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają grupy zorganizowane do udziału w przedświątecznych warsztatach wykonywania ozdób i prezentów ekologicznych. DLA KOGO - grupy zorganizowane bez ograniczeń wiekowych, minimum 15 osóbGDZIE - Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 ToruńKIEDY - termin warsztatów do uzgodnieniaZAPISY - Biuro Szkoły...wię™cej »

22-11-2012

Zapraszamy na coroczne warsztaty świąteczne pn "Prezenty zrobione lepsze niż kupione"

Co roku w ostatnią sobotę listopada w całej Europie obchodzony jest Dzień Bez Kupowania.. Wielu z nas zastanawia się po co to święto? Jedna piąta ludzkości, w tym Polacy konsumują ponad 80% dóbr produkowanych na świecie. Gdyby mieszkańcy całego świata konsumowali tyle co przeciętny Europejczyk, nie starczyłoby dóbr Ziemi. Pamiętajmy bowiem, że produkcja każdej rzeczy, którą kupujemy wymaga...wię™cej »

13-11-2012

Zapisy na zajęcia termin styczeń-czerwiec 2013

Informujemy, iż od 15 listopada 2012 r. rozpoczynamy zapisy na zajęcia przyrodniczo- edukacyjno, rekreacyjne i artystyczne Szkoły Leśnej na Barbarce na termin styczeń-czerwiec 2013. Ponieważ  nie wiemy jakie przyznane zostanie nam dofinasowanie na prowadzenie zajęć w 2013 r.  zajęcia w tej chwili zapisywane będą jako odpłatne, a w przypadku uzyskania dofinansowania będą one...wię™cej »

13-11-2012

Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym dot. podniesienia świadomości ekologicznej w zakresie gospodarowania zużytym sprzętem elektycznymi i elektronicznym

Informujemy, iż Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia w okresie od 1.10.2012 do 31.12.2013 r. realizuje projekt pn "Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego , warmińsko-mazurskiego , zachodniopomorskiego i pomorskiego, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...wię™cej »

09-11-2012

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Przełajowy w rocznicę straceń na Barbarce

Informujemy, iż coroczny jesienny Barbarkowy Bieg Przełajowy odbędzie się w 28 października 2012 r. w 73 rocznicę pierwszych roztrzeliwań Polaków przez Hitlerowców na Barbarce. Bieg rozpocznie się o godzinie 11.00 i zakończy sie przed rozpoczeciem uroczystości wojskowych i mszy św. na Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka. Gorąco zachęcamy dzieci i dorosłych do udziału w biegu, którego celem jest...wię™cej »

24-10-2012