Get Adobe Flash player

Wypożyczalnia nart zakończyła działalność

Z dniem dzisiejszym - 25 lutego - wypożyczalnia nart zakończyła działalność. Wszystkim osobom korzystającym z nart dziękujemy i zapraszamy w przyszłym sezonie zimowym do korzystania z nart biegowych.   wię™cej »

25-02-2013

Wspomóż naszą działaność przekaż 1% podatku dla Szkoły Leśnej na Barbarce

Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników Barbarki do przekazania 1 %podatku na rzecz Toruńskiego Stowarzyszenie Ekologicznego "Tilia" i wsparcia naszej działaności i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie wszystkim darczyńcom.  Kliknij na pierwszy baner na naszej stronie głównej i pobierz darmowy program do rozliczania podatku za 2012 on-line! Na czym polega przekazanie 1%...wię™cej »

21-02-2013

UWAGA! Już za tydzień tj. 28 lutego mija termin nadsyłania prac do konkursu dla uczniów dot. elektroodpadów

Przypominamy iż 28 lutego mija termin nadsyłania prac do do udziału w konkursie na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych. Konkurs ten organizowany jest w ramach projektu pn "Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów na terenie województwa...wię™cej »

21-02-2013

Szkolenie dla nauczycieli dotyczące elektroodpadów - Bydgoszcz 22 lutego 2013 r.

Informujemy, iż zakończyliśmy nabór uczestników na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli , realizowane w ramach projektu  pn. "Kampania promocyjno -informacyjna oraz aktywna edukacja dot. zagospodarowania elektroodpadów na terenie województw kujawsko-pomorskiego,   warmińsko-mazurskiego,zachodniopomorskiego i pomorskiego? finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony...wię™cej »

21-02-2013

Konkurs na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych dla szkół

Przypominamy, iż tylko do 28 lutego trwa konkurs dla uczniów dotyczący zagospodarowania elektroodpadów!!! Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych dla szkół. Konkurs ten organizowany jest w ramach...wię™cej »

13-02-2013

Polska Zielona Sieć zaprasza na kolejną odsłonę multimedialnej wystawy edukacyjnej kampanii "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" pt. "Lasy świata i ich mieszkańcy".

Polska Zielona Sieć zaprasza na kolejną odsłonę multimedialnej wystawy edukacyjnej kampanii "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier? pt. "Lasy świata i ich mieszkańcy?, która odbędzie się tym razem w Łodzi w dniach 1.02.2013 – 28.02.2013 r. Lasy na świecie zajmują łącznie ok. 4 mld ha (to prawie 130 razy tyle, co powierzchnia Polski), czyli ok. 30% zamieszkanych lądów. Znikają jednak z...wię™cej »

11-02-2013

Europejska edycja konkursu "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier"

  "Do the right thing, save the forests!"    Zachęcamy do wzięcia udziału w europejskiej edycji konkursu "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" organizowanego przez Polską Zieloną Sieć. Zaprojektuj lokalną kampanię na rzecz ochrony lasów świata. Dowiedz się więcej i pobierz regulamin konkursu -  kliknij tutajwię™cej »

05-02-2013

Relacja z Barbarkowego Biegu Narciarskiego 27.01.2013

 27 stycznia 2013 roku w Osadzie Leśnej Barbarka odbyła się kolejna impreza sportowa z cyklu "Żyjmy zdrowo na sportowo" - Barbarkowy Bieg Narciarski. Dobre warunki pogodowe i odpowiednia pokrywa śnieżna zachęciła 60 osób do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej.Bieg został zorganizowany przez Szkołę Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta oraz TSE Tilia...wię™cej »

29-01-2013

Regulamin Barbarkowego Biegu Narciarskiego 2013

Przypominamy, iżna niedzielę 27 stycznia 2013 r. zaplanowany został Barbarkowy Bieg Narciarski 2013 r. Barbarkowy Bieg Narciarski 27 stycznia  2013 r.Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń Organizatorem biegu sąSzkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta oraz Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tiliaprzy współpracy z firmą...wię™cej »

22-01-2013

Zapraszamy chętnych do współpracy na zasadzie wolontariatu

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia zaprasza chętne osoby do współpracy na zasadzie wolonatariatu. Więcej szczegółów- kliknij tutajwię™cej »

21-01-2013

Remont Dworku Myśliwskiego w Lesie Piwnickim

Informujemy, iż Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia" w ramach projektu "Leśniczówka na terenie rezerwatu "Las Piwnicki? - modernizacja obiektu? prowadzi remont Dworku Myśliwskiego w Rezerwacie Las Piwnicki. Projekt finansowany jest  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007 - 2013. 2.6 - Ochrona i promocja. Remont...wię™cej »

21-01-2013

Organizacja kuligów

Uprzejmie informujemy, iż art.60 ust.2 pkt 4 Kodeksu Drogowego mówi, że "zabrania się ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu". Pkt 1 art.34 mówi, że "do zaprzęgu może być używane tylko zwierzę, niepłochliwe, odpowiednio sprawne fizycznie i dające sobą kierować". W związku z art.97 Kodeksu Wykroczeń karą za takie wykroczenie...wię™cej »

21-01-2013

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Narciarski 2013

Barbarkowy Bieg Narciarski 27 stycznia  2013 r.Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń Organizatorem biegu Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta przy współpracy z firmą SIKOR-SKI 1. Konkurencje:- bieg krótki (3 km) dziewcząt i chłopców urodzonych w 1998 i później- bieg długi (10 km) kobiet i mężczyzn 2. Bieg odbędzie się w stylu...wię™cej »

17-01-2013

Zapraszamy na darmowy kulig i ognisko

Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Berettazaprasza w ferie dzieci z rodzicami na kulig i ognisko do Osady Leśnej Barbarka Dla kogo: dla wszystkichTermin: 20 stycznia 2013 r. (niedziela) godz. 11.00-12.30Miejsce: Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, ToruńZapisy: BrakOdpłatność: BEZPŁATNIE! Ważne informacje:- Organizator nie zapewnia  prowiantu na ognisko, ...wię™cej »

17-01-2013

Wypożyczalnia nart biegowych na Barbarce

Informujemy, że w związku faktem iż zawitała do nas śnieżna zima rozpoczęła na Barbarce działalność wypożyczalnia nart biegowych. W okresie ferii zimowych wypożyczalnia działa od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-16.00, zaś w soboty i niedziele w godz. 10.00-16.00. Cennik (narty+ buty + kijki): 2  godz. 20 zł 3 godz. 30 zł cały dzień 40 zł Uwaga! Wypożyczalnia...wię™cej »

14-01-2013

Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier - II edycja projektu

Wspólnie z Polską Zieloną Siecią rozpoczęliśmy drugą edycję działań związanych z Edukacją ekologiczną konsumentów na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej. Tym razem projekt kierujemy do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Poprzez działania projektowe zwracamy uwagę na problem nadmiernej konsumpcji produktów pochodzenia leśnego. Co roku w wyniku nadmiernej eksploatacji zasobów leśnych...wię™cej »

14-01-2013

Zapraszamy nauczycieli na bezpłatne szkolenia

Stowarzyszenie "Tilia? zaprasza nauczycieli z terenu województw kujawsko - pomorskiego, pomorskiego i warmińsko - mazurskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu gospodarowania elektroodpadami. Szkolenie ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z elektroodpadami w kontekście obowiązującej Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz podniesienie ...wię™cej »

09-01-2013

EkoFerie 2013 w Szkole Leśnej na Barbarce

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne "Tilia? oraz Szkoła Leśna na Barbarce wspierana przez markę Beretta zapraszają w ferie zimowe dzieci na zajęcia edukacyjno- warsztatowo-integracyjne.  1) Oferta grupowaZapraszamy grupy zorganizowane (powyżej 10 osób). W ramach dwugodzinnego spotkania odbywać się będzie 1 temat przyrodniczy i jeden integracyjno-warsztatowy do wyboru z poniższych. Po...wię™cej »

03-01-2013

Konkurs na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych dla szkół

Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na dokończenie historii komiksowej oraz hasło promocyjne dotyczące zagospodarowania odpadów elektrycznych i elektronicznych dla szkół. Konkurs ten organizowany jest w ramach projektu pn "Kampania promocyjno-informacyjna oraz aktywna edukacja dotycząca zagospodarowania elektroodpadów...wię™cej »

06-12-2012

4 grudnia - święto św. Barbary

4 grudnia, obchodzony przez górników jako Barbórka jest dniem, w którym wspominamy św. Barbarę.  Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć wszystkim sympatykom Barbarki, jak doszło do tego, iż nasza osada stała sie miejscem kultu św. Barbary. Osada Leśna Barbarka od średniowiecza znana jest jako miejsce kultu św. Barbary.  Św. Barbara, żyła w III w n.e  w Nikomedii, umarła śmiercią...wię™cej »

03-12-2012