Get Adobe Flash player

Zapytanie ofertowe dotyczące prowadzenia punktu cateringowego na Barbarce

Stowarzyszenie "Tilia? prosi o złożenie oferty dotyczącej prowadzenia sezonowego punktu gastronomicznego na Barbarce (polana górna, parking) z wyłączeniem  sprzedaży alkoholu, potraw typu Fast food oraz asortymentu znajdującego się w sklepiku w Leśniczówce, przede wszystkim pakowanych lodów. Przewidywany okres działalności punktu przewiduje się od maja do września. z możliwością...wię™cej »

11-05-2016

Bar w Osadzie Leśnej na Barbarce

Informujemy, iż bar, który działał w Osadzie Leśnej na Barbarce przy parkingu i polanie górnej został zamknięty. Obecnie stowarzyszenie "Tilia" poszukuje firmy chętnej do jego prowadzenia.wię™cej »

09-05-2016

Zapisy na bezpłatne warsztaty przyrodniczo-ekologiczne realizowane w terminie od września do grudnia 2016r.

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zapraszają grupy zorganizowane dzieci i młodzieży do skorzystania z bezpłatnych warsztatów przyrodniczo-ekologicznych realizowanych na terenie Osady Leśnej na Barbarce w ramach programu pn. "Akademia Przyrodników. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży woj. kujawsko-pomorskiego".Rekrutacja na warsztaty w terminach...wię™cej »

02-05-2016

Wyniki konkursu na komiks pn "Masz wybór segreguj, odzyskuj- odpady opakowaniowe"

Znamy już laureatów konkursu na komiks  realizowanego w ramach projektu pn "Masz wybór, segreguj, odzyskuj- odpady opakowaniowe" , finansowanego ze środków NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Toruniu- w celu zapoznania się z wynikami konkursu kliknij tutajwię™cej »

25-04-2016

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pn. "Kolor w przyrodzie"

Stowarzyszenie "Tilia" oraz  Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pn. "Kolor w przyrodzie", który będzie organizowany w okresie od 1 marca do 30 września 2016r. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie dzieci i młodzież z terenu woj. kujawsko-pomorskiego. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Do pobrania:1.Regulamin konkursu2.Karta...wię™cej »

18-04-2016

Wolontariat dla studentów oraz absolwentów studiów wyższych w Stowarzyszeniu "Tilia"

Oferta dla studentów oraz absolwentów studiów wyższych , którzy chcą zająć się pozyskiwaniem uczestników programu Erasmus +, w tym korespondencją oraz nawiązywaniem nowych  kontaktów z potencjalnymi uczestnikami a także przygotowaniem wniosku w języku angielskim oraz organizowaniem finalnych wyjazdów w ramach wolontariatu...wię™cej »

18-04-2016

Zapraszamy do udziału w spotkaniu dotyczacym projektu pn "NA STRAŻY DRZEW Zarządzanie zielenią w miastach Polski"

Fundacja Ekorozwoju, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza 28.04.2016 na godz. 13.00-15.00 do sali konferencyjnej w Dworku (ul. Przysiecka13 w Toruniu) na spotkanie robocze, którego celem będzie: identyfikacja problemów i barier w realnej ochronie drzew w miastach, udzielenie odpowiedzi na pytanie jak unikać konfliktów związanych z wycinką drzew,...wię™cej »

18-04-2016

Zapisy na warsztaty pn "Pozytywna energia", organizowane w ramach XVI TFNIS

Informujemy,  iż Szkoła Leśna na Barbarce tak jak w ubiegłych latach organizuje warsztaty w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Tegoroczne warsztaty pn"Pozytywna energia" to zajęcia, których celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi źródłami energii, w tym źródłami energii odnawialnej oraz ich wpływem na środowisko. Część zajęć odbywać się będzie na zasadzie...wię™cej »

11-04-2016

Zapraszamy na rajd rowerowy organizowany w ramach III edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich pn. "Ptaki Rezerwatu Las Piwnicki"

Termin: 15 maja 2016r. (niedziela), Czas trwania: 10.00-14.00 (4 h) Odbiorcy: mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego,                   w tym dzieci od 6 roku życia z opiekunami, Uwaga! dzieci w trakcie rajdu znajdują się pod opieką rodziców, w rajdzie mogą uczestniczyć młodsze dzieci jednak ...wię™cej »

05-04-2016

Koniki z Barbarki przeprowadzają się do Różankowa

Informujemy, że koniki zamieszkujące do tej pory Stajnię na Barbarce, w związku z rozwojem ośrodka jeździeckiego przeniesione zostaną do Różankowa, gdzie powstaje duża stajnia. Dwa małe kucyki będą przyjeżdżały na barbarkę w weekendy, jeśli pogoda będzie sprzyjająca. Niewykorzystane karnety są ważne do końca maja i można je wykorzystać  w nowej stajni lub na Barbarce (lonże dla dzieci na...wię™cej »

01-04-2016

Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń - zgłoś się do nas po bezpłatne sadzonki

Szkoła Leśna na Barbarce , tak jak w poprzednich latach, we współpracy z Nadleśnictwem Toruń organizuje akcję "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń", w której zachęca mieszkańców Torunia i okolic do sadzenia drzewek w swoim otoczeniu.Do rozdania mamy łącznie ok 1500 bezpłatnych sadzonek drzewek leśnych tj. jarząb, lipa, dąb, modrzew, klon jawor. Do udziału w akcji zapraszamy szkoły oraz osoby...wię™cej »

30-03-2016

Zapraszamy placówki oświatowe do udziału w projekcie pn "Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w 2016 r. "

Zapraszamy placówki oświatowe do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych organizowanych w ramach projektu pn. " Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w 2016 r." (kwiecień-grudzień 2016 r.) Projekt finansowany jest ze środków Gminy Miasta Toruń   Do udziału w projekcie zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli z Gminy Miasta Toruń. ...wię™cej »

11-03-2016

Zapisy na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w terminie kwiecień - czerwiec 2016 r.

Zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i młodzieży z  terenu woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w projekcie pn "Akademia Przyrodników. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży na terenie woj. kujawsko-pomorskiego", finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Grupy zainteresowane  udziałem w bezpłatnych dwu lub trzygodzinnych...wię™cej »

11-03-2016

Pokaz rekonstrukcyjny z czasów wojny secesyjnej Barbarce

Zapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę, 6 marca 2016 r. , na godzinę 12.00, na pokaz rekonstrukcyjny z czasów wojny secesyjnej. Na terenie Barbarki pojawią się żołnierze z 14 Pułku z Luizjany i z 58 z Nowego Jorku oraz... generał Robert E. Lee!!! Pomożemy przenieść się Państwu w czasy tak wspaniale pokazane w niezapomnianym serialu "Północ-Południe". Oba wspomniane pułki były...wię™cej »

01-03-2016

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to święto państwowe, ustanowione w 2011 r. dla upamiętnienia prześladowanych i pomordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. 12 marca  2016 r. na terenie Osady Leśnej na Barbarce odbędzie się gra terenowa pn. "O Szablę Pułkownika Pileckiego", której uczestnikami będą uczniowie...wię™cej »

01-03-2016

Mobilne studio ekologiczne rusza w trasę w ramach projektu "Masz wybór, segreguj, odzyskuj - ODPADY OPAKOWANIOWE".

Informujemy, iż od marca 2016 r. rusza w trasę nasze mobilne studio edukacyjne w ramach projektu "Masz wybór, segreguj, odzyskuj - ODPADY OPAKOWANIOWE", finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.W ramach projektu zaplanowano zorganizowanie 18 akcji promocyjnych: 12 (5 godzinnych)...wię™cej »

19-02-2016

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na komiks

Zapraszamy uczniów z terenu województw kujawsko-pomorskie, pomorskiego oraz warmińsko- mazurskiego do udziału w konkursie na komiks. Konkurs organizowany jest w ramach projekty pn. "Masz wybór segreguj, odzyskuj - ODPADY OPAKOWANIOWE", finansowanego ze środków NFOŚiGW w Warszawie oraz WFOŚiGW w Toruniu. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP- zadanie...wię™cej »

03-02-2016

Poszukujemy przyrodnika do prowadzenia zajęć dydaktycznych

Stowarzyszenie "Tilia" poszukuje pracownika do prowadzenia zajęć dydaktycznych (przyrodniczo-ekologicznych) w Szkole Leśnej na Barbarce. Wymagania: - wykształcenie wyższe, kierunki: biologia, ochrona przyrody, przyroda, geografia Oferujemy pracę na umowę zlecenie i zmienny grafik pracy uzgadniany z miesięcznym wyprzedzeniem. Osoby chętne prosimy  o kontakt z Biurem Szkoły...wię™cej »

28-01-2016

Zapraszamy do Wypożyczalni nart biegowych na Barbarce w sobotę 23 stycznia i niedzielę 24 stycznia 2016 r.

Informujemy, iż firma Sikorsky obsługująca Wypożyczalnię nart biegowych na Barbarce  zdecydowała o jej uruchomieniu w  najbliższą sobotę 23 stycznia i niedzielę 24 stycznia 2016 r. Godziny otwarcia wypożyczalni: 10.00-16.00 Cennik: 2 godziny: 20 zł, 3 godziny 40 zł, cały dzień 40 zł Opłata dotyczy wypożyczenia sprzętu narciarskiego: buty, kijki, narty Miejsce: warsztat przy...wię™cej »

22-01-2016

Stajnia na Barbarce zaprosza do udziału w kuligach w sobotę (23.01.16) i niedzielę (24.01.16)

Stajnia na Barbarce zaprasza osoby indywidualne do udziału w kuligach (sanie i saneczki) w najbliższą sobotę 23 stycznia i niedzielę 24 stycznia 2016r. Godziny: 12.00-12.30 , 12.30-13.00, 13.00-13.30 oraz 15.00-15.30 i 15.30-16.00 Ilość osób mogących jednocześnie wziąć udział w kuligu: 16 osób , brak zapisów, decyduje kolejność zgłoszenia Cennik: osoby dorosłe 10 zł/osoby, dzieci 8...wię™cej »

22-01-2016