Get Adobe Flash player

Trwa nasz projekt edukacyjny dotyczący ornitofauny woj. kujawsko-pomorskiego

W ramach projektu pn. "Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie ornitofauny terenu woj. kujawsko-pomorskiego" realizowane są : szkolenie dla nauczycieli pn. "Różnorodność gatunkowa i ochrona ptaków na terenie woj. kujawsko-pomorskiego"konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży szkolnej pn. "Ptaki i ich siedliska"otwarte warsztaty ornitologiczne dla...wię™cej »

03-09-2015

Przypominamy o projekcie Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w 2015

Projekt wciąż trwa. Zapraszamy chętne szkoły i przedszkola do udziału w działaniach projektowych. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w schronisku dla zwierząt. Odwiedzimy również wybrane placówki oświatowe ze stoiskiem promocyjno-informacyjnym oraz  pieskiem ze schroniska. W szkołach tych przeprowadzimy również zajęcia. Jeśli chciałbyś wziąć udział w projekcie prosimy o kontakt (projekt dla...wię™cej »

02-09-2015

Przypominamy trwa V edycja Ekomultikonkursu! Jeszcze tylko przez dwa tygodnie czekamy na Twoje zdjęcia! Nie zwlekaj! Łączna pula nagród 9600zł

Gorąco zapraszamy do udziału w naszym konkursie na fotografię przyrodniczą! Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych 13-18 lat oraz powyżej 18 lat. Zgłoszenie udziału w konkursie jest bezpłatne - zdjęcia do konkursu przyjmowane są poprzez formularz internetowy. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe o łącznej wartości 9600 zł. Laureaci konkursu (20 osób- po 10 osób z każdej...wię™cej »

24-08-2015

Zapraszamy do udziału w Festynie Ekologicznym "Kujawsko-Pomorskie Jestem Eko"

Zapraszamy grupy zorganizowane z terenu województwa kujawsko-pomorskiego (przedszkole, I-III SP, IV-VI SP oraz gimnazjum) do udziału w Festynie Ekologicznym Kujawsko-Pomorskie Jestem Eko, który odbywać się będzie w terminie 9-10-11 września 2015 r. w Osadzie Leśnej na Barbarce w Toruniu. Ze względu na warsztatowy charakter większości stoisk ilość miejsc jest ograniczona i decydująca jest...wię™cej »

24-08-2015

Nocne obserwacje nieba z mieszkańcami Torunia na Barbarce

Tradycyjnie jak co roku zapraszamy mieszkańców Torunia i okolic oraz do turystów do uczestnictwa w nocnych obserwacjach nieba, które zaplanowano na  15 sierpnia  2015 r. (sobotę ) od godziny 20.30 na Polanie Dolnej Barbarce. Obserwacje organizowane są w ramach Toruńskiego Zlotu Miłośników Astronomii 2015 r., który odbywać się będzie w terminie od 13 sierpnia do 16 sierpnia 2015 r. w...wię™cej »

07-08-2015

Zapraszamy na wystawę fotografii przyrodniczej

W imieniu Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku i Galerii Fotografii "Migawka" zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Członków Okręgu ZPFP pt. "Przyrodnicze fascynacje" 12 lipca 2015 r godz. 16.00 Centrum Kultury "Browar B." ul. Łęgska 28 we Włocławku Wystawa trwa do 31 sierpnia 2015...wię™cej »

07-07-2015

Raport z warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu pn "Woda wolna od butelek"

Polacy powoli doganiają Zachód w piciu wody butelkowanej! Już w tym roku statystyczny Polak wypije jej 95 litrów. Jednak czy tak samo dobrze jak Niemcy czy Szwedzi radzimy sobie z butelkami? Co możemy zrobić, by nie zalewał nas strumień plastikowych odpadów? Jako konsumenci wciąż nieumiejętnie postępujemy z odpadami, ale winny temu jest brak odpowiedniej infrastruktury do wygodnej zbiórki...wię™cej »

03-07-2015

Zaproszenie dla Serniorów

Stowarzyszenie Tilia wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce zapraszają osoby w wieku od 60 lat zamieszkujące teren województwa kujawsko- pomorskiego na cykl spotkań przyrodniczo- rekreacyjnych pt.: Pozytywna Energia współfinansowanych przez Ministerstwo Pracy i  Polityki Społecznej  w ramach programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych 2014-2020. Dla uczestników projektu przewidziane są...wię™cej »

01-07-2015

Odaj głos na rozbudowę placu zabaw na Barbarce w głosowaniu partycypacyjnym

Przypominamy trwa głosowanie w budżecie partycypacyjnym Torunia 2016! Liczy na Wasze głosy;-) Tylko dzięki nim będziemy mogli odnowić i rozbudować plac zabaw na Barbarce, który na pewno sprawi wiele frajdy najmłodszym By poprzeć rozbudowę placu zabaw na Barbarce prosimy w karcie do głosowania w tabeli Projekty z listy ogólnomiejskiej wpisać odpowiednio: Nr ID - 00290 Nazwa- Plac zabaw na...wię™cej »

26-06-2015

Zapraszam do udziału w VII Toruńskim Międzynarodowym Sympozjum Malarskim MALOWNICZA BARBARKA 2015

W dniach od 29 czerwca do 8 lipca 2015 roku na terenie Barbarce odbywać się będzie VII Toruńskie Międzynarodowe Sympozjum Malarskie MALOWNICZA BARBARKA 2015 Jego uczestnikami będą artyści malarze z jedenastu krajów: Turcji, Anglii, Maroko, Francji, Holandii, Tunezji, Algierii, Niemiec, Ukrainy, USA i Polski. Uroczysta inauguracja Sympozjum odbędzie się 1 lipca 2015 roku w Muzeum Okręgowym...wię™cej »

25-06-2015

Weź udział w prostym konkursie ekologicznym i wygraj nagrodę!

Odpowiedź na 5 prostych pytań testowych dotyczących ekologii oraz walorów przyrodniczych naszego województwa i wygraj nagrodę. Zajmie Ci to około 1 min. Nie zwlekaj konkurs trwa tylko 7 dni ;-) Żeby wziąć udział w konkursie  kliknij tutajwię™cej »

25-06-2015

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych szczegółowego opisu osi priorytetowych RPO WK-P 2014-2020

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (SZOOP), dokumentu, który uszczegóławia zapisy RPO WK-P 2014-2020. Celem konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat zapisów zawartych w SZOOP oraz załącznikach 1, 2...wię™cej »

23-06-2015

Otwarcie pierwszego w Toruniu hostelu prowadzonego przez spółdzielnię socjalną 26.06.2015 r.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu wraz ze Spółdzielnią socjalną Kulturhauz zaprasza na oficjalne otwarcie pierwszego w Toruniu hostelu, prowadzonego przez spółdzielnię socjalną. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2015 roku (piątek) o godzinie 13: 00,   przy ulicy Sukienniczej 24. W programie spotkania przewidziana jest prezentacja założeń i działalności Spółdzielni Socjalnej...wię™cej »

23-06-2015

Oferta wakacyjna Szkoły Leśnej na Barbarce - Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane na warsztaty

W celu zapoznania się z ofertą wakacyjną Szkoły Leśnej na Barbarce kliknij tutaj wię™cej »

22-06-2015

Zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków serialu pt "Misja Natura" w TVP2

W drugim odcinku serialu Misja Natura trafimy na Półwysep Helski i wodyZatoki Puckiej. To niezwykłe miejsca. Z jednej strony znane każdemu zwakacyjnych pobytów, z drugiej o wysokich walorach przyrodniczych októrych już nie każdy z nas wie. Najcenniejsze miejsca i gatunki kryjąsię tam pod płytkimi wodami morskimi. Podwodne łąki będące wspaniałymitarliskami ryb, foki szare i morświny to rzadkie...wię™cej »

19-06-2015

Wesprzyj projekt rozbudowy i modernizacji placu zabaw na Barbarce w budżecie partycypacyjnym!

Wesprzyj projekt rozbudowy i modernizacji placu zabaw na Barbarce w budżecie partycypacyjnym!   Naszym celem będzie stworzenie edukacyjnego placu zabaw utrzymanego w charakterze leśnym. Dostawimy: - nowe elementy ozdobione motywami tematycznie odnoszącymi się do przyrody, roślin, zwierząt itp. - piramidę linową do wspinaczki, - bujak sprężynowy, - huśtawki typu gniazdo, - młynki...wię™cej »

19-06-2015