Get Adobe Flash player

Zaproszenie dla Serniorów

Stowarzyszenie Tilia wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce zapraszają osoby w wieku od 60 lat zamieszkujące teren województwa kujawsko- pomorskiego na cykl spotkań przyrodniczo- rekreacyjnych pt.: Pozytywna Energia współfinansowanych przez Ministerstwo Pracy i  Polityki Społecznej  w ramach programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych 2014-2020. Dla uczestników projektu przewidziane są...wię™cej »

01-07-2015

Odaj głos na rozbudowę placu zabaw na Barbarce w głosowaniu partycypacyjnym

Przypominamy trwa głosowanie w budżecie partycypacyjnym Torunia 2016! Liczy na Wasze głosy;-) Tylko dzięki nim będziemy mogli odnowić i rozbudować plac zabaw na Barbarce, który na pewno sprawi wiele frajdy najmłodszym By poprzeć rozbudowę placu zabaw na Barbarce prosimy w karcie do głosowania w tabeli Projekty z listy ogólnomiejskiej wpisać odpowiednio: Nr ID - 00290 Nazwa- Plac zabaw na...wię™cej »

26-06-2015

Zapraszam do udziału w VII Toruńskim Międzynarodowym Sympozjum Malarskim MALOWNICZA BARBARKA 2015

W dniach od 29 czerwca do 8 lipca 2015 roku na terenie Barbarce odbywać się będzie VII Toruńskie Międzynarodowe Sympozjum Malarskie MALOWNICZA BARBARKA 2015 Jego uczestnikami będą artyści malarze z jedenastu krajów: Turcji, Anglii, Maroko, Francji, Holandii, Tunezji, Algierii, Niemiec, Ukrainy, USA i Polski. Uroczysta inauguracja Sympozjum odbędzie się 1 lipca 2015 roku w Muzeum Okręgowym...wię™cej »

25-06-2015

Weź udział w prostym konkursie ekologicznym i wygraj nagrodę!

Odpowiedź na 5 prostych pytań testowych dotyczących ekologii oraz walorów przyrodniczych naszego województwa i wygraj nagrodę. Zajmie Ci to około 1 min. Nie zwlekaj konkurs trwa tylko 7 dni ;-) Żeby wziąć udział w konkursie  kliknij tutajwię™cej »

25-06-2015

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych szczegółowego opisu osi priorytetowych RPO WK-P 2014-2020

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (SZOOP), dokumentu, który uszczegóławia zapisy RPO WK-P 2014-2020. Celem konsultacji jest zebranie opinii i uwag na temat zapisów zawartych w SZOOP oraz załącznikach 1, 2...wię™cej »

23-06-2015

Otwarcie pierwszego w Toruniu hostelu prowadzonego przez spółdzielnię socjalną 26.06.2015 r.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu wraz ze Spółdzielnią socjalną Kulturhauz zaprasza na oficjalne otwarcie pierwszego w Toruniu hostelu, prowadzonego przez spółdzielnię socjalną. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca 2015 roku (piątek) o godzinie 13: 00,   przy ulicy Sukienniczej 24. W programie spotkania przewidziana jest prezentacja założeń i działalności Spółdzielni Socjalnej...wię™cej »

23-06-2015

Oferta wakacyjna Szkoły Leśnej na Barbarce - Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane na warsztaty

W celu zapoznania się z ofertą wakacyjną Szkoły Leśnej na Barbarce kliknij tutaj wię™cej »

22-06-2015

Zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków serialu pt "Misja Natura" w TVP2

W drugim odcinku serialu Misja Natura trafimy na Półwysep Helski i wodyZatoki Puckiej. To niezwykłe miejsca. Z jednej strony znane każdemu zwakacyjnych pobytów, z drugiej o wysokich walorach przyrodniczych októrych już nie każdy z nas wie. Najcenniejsze miejsca i gatunki kryjąsię tam pod płytkimi wodami morskimi. Podwodne łąki będące wspaniałymitarliskami ryb, foki szare i morświny to rzadkie...wię™cej »

19-06-2015

Wesprzyj projekt rozbudowy i modernizacji placu zabaw na Barbarce w budżecie partycypacyjnym!

Wesprzyj projekt rozbudowy i modernizacji placu zabaw na Barbarce w budżecie partycypacyjnym!   Naszym celem będzie stworzenie edukacyjnego placu zabaw utrzymanego w charakterze leśnym. Dostawimy: - nowe elementy ozdobione motywami tematycznie odnoszącymi się do przyrody, roślin, zwierząt itp. - piramidę linową do wspinaczki, - bujak sprężynowy, - huśtawki typu gniazdo, - młynki...wię™cej »

19-06-2015

Zapraszamy grupy szkolne do udziału w Festynie Ekologicznym "Kujawsko-Pomorskie Jestem Eko"

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie "Tilia" na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego MIEJSCE: Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, ToruńBENEFICJENCI: grupy zorganizowane- uczniowie placówek oświatowych (przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów) działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,KIEDY:   9-11  września  2015 r. (środa-...wię™cej »

17-06-2015

Znamy laureatów konkursu na film pn"OZE dobre praktyki"

W głosowaniu internetowym w konkursie pn "OZE dobre praktyki" (strona internetowa projektu http://naszaenergia.kujawsko-pomorskie.pl/konkursy/filmy-oze-dobre-praktyki/) nadesłanych zostało 1040 głosów, z których ważnych było  662. Zgodnie z  zapisem w pkt 6 regulaminu głosowania internetowego  tj."Przez cały czas trwania głosowania internetowego internauta z jednego...wię™cej »

17-06-2015

Zapraszamy do udziału w Barbarkowym Rajdzie Rowerowym

Zapraszamy wszystkich miłośników czynnego odpoczynku do udziału w corocznym Barbarkowym Rajdzie Rowerowym w dniu 21 czerwca 2015 r. !!! REGULAMIN BARBARKOWEGO RAJDU ROWEROWEGO 2015 r.  1.      Organizator i biuro rajdu - Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85  2.      Termin i miejsce:...wię™cej »

15-06-2015

Szkolenie dla nauczycieli pn. "Różnorodnosć gatunkowa i ochrona ptaków na terenie woj. kujawsko-pomorskiego"

Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza nauczycieli do udziału w szkoleniu pn. "Różnorodność gatunkowa i ochrona ptaków na terenie woj. kujawsko-pomorskiego". więcej....wię™cej »

05-06-2015

Zapraszamy do oglądania nowego serialu przyrodniczego w TVP 2 pn. "Misja Natura"

Już wkrótce na ekranach naszych telewizorów będziemy mogli oglądać nowy serial przyrodniczy "Misja Natura" zrealizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu "Misja Natura" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Serial zrealizowany w nieco odmiennej...wię™cej »

02-06-2015

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatch przyrodniczych

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska i Dnia Dziecka zapraszamy  do udziału w warsztatach przyrodniczych pn "Chcę być przyrodnikiem" Kiedy: 7 czerwca 2015 r. godz. 14.00-16.00 Gdzie: Polana dolna,  Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń Dla kogo: dzieci w wieku 5-12 lat Zapisy: brak Bezpłatnie!!! W programie: warsztaty, podchody i zabawy...wię™cej »

02-06-2015

Weź udział w głosowaniu internetowym i typuj zwycięzcę konkursu "OZE dobre praktyki"

Zachęcamy wszystkich gorąco do obejrzenia filmów wyróżnionych przez jury w konkursie "OZE dobre praktyki" i typowania zwycięzcy poprzez głosowanie internetowe. Każdy głos ma znaczenie!!! Nie zwlekaj, wejdź na stronę projektu  i oddaj swój głos-kliknij tutaj. Konkurs realizowany jest  w ramach projektu pn. "Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów...wię™cej »

01-06-2015

Kolejne warsztaty ornitologiczne za nami. Zapraszamy na następne spotkania.

W dniu 24 maja 2015r. Stowarzyszenie "Tilia" zorganizowało drugie otwarte warsztaty ornitologiczne pn.  PTAKI  REZERWATU LAS PIWNICKI . więcej wię™cej »

29-05-2015

Fascynujący Dzień Roślin na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

            W piątek 22 maja na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK obchodzony był  " Fascynujący Dzień Roślin" To międzynarodowa impreza obchodzona jest jednocześnie na wielu uniwersytetach i instytucjach zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Nie mogło nas tam zabraknąć! Prócz atrakcji i wykładów przygotowanych przez...wię™cej »

26-05-2015