Get Adobe Flash player

Zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych w ramach XV TFNiS

Szkoła Leśna na Barbarce tak jak w poprzednich latach organizuje zajęcia w ramach XV Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.  Warsztaty pt. "Żaby i ropuchy szukają pomocy" zorganizowane zostaną dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. W dniu 18 kwietnia 2015 r. (sobota) w godzinach 10.00-12.00 zapraszamy osoby indywidualne -  dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat...wię™cej »

07-04-2015

Szkolenie dla nauczycieli dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje 10 kwietnia 2015 r. bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i pracowników placówek oświatowych dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych w ramach projektu pn "Mówimy NIE bezmyślnym zakupom- budujemy społeczeństwo recyklingu" dofinansowanego ze środków NFOŚiGW. Początek godz. 9.00 Planowany program: 1.Rejestracja uczestników ...wię™cej »

30-03-2015

Weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj cenne nagrody!!!

Jesteś miłośnikiem przyrody? Lubisz z obiektywem podglądać zwierzęta i obserwować rośliny? Weź udział w naszym konkursie i wygraj cenne nagrody!!!       V edycja konkursu fotograficznego pn. EKO MULTIMEDIALNY KONKURS "Dobry dla przyrody, dobry dla siebie" (www.ekomultikonkurs.pl) Organizator konkursu: Stowarzyszenie "Tilia" i Szkoła Leśna na Barbarce...wię™cej »

23-03-2015

Konkursy grantowe: 20 000 Euro na start

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (DARR S.A.) działając w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w konkursach grantowych realizowanych w ramach projektu Climate-KIC.  W ramach projektu Climate-KIC realizowane są dwie inicjatywy:  1.     ClimateLaunchpad: Największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na ...wię™cej »

19-03-2015

Zapraszamy dzieci w piątek 27.02.15 na bezpłatne zajęcia feryjne

W piątek 27 lutego 2015 r.  w godz. 10.00-12.30 na zakończenie ferii zapraszamy  do udziału w bezpłatnych zajęciach przygotowanych przez Szkołę Leśną na Barbarce. Zapraszamy osoby indywidualne na warsztaty przyrodniczo- artystyczne. W ramach warsztatów zorganizowane zostaną zajęcia przyrodnicze pn "Leśny detektyw" oraz warsztaty artystyczne, w czasie których wykonywać...wię™cej »

23-02-2015

Wyniki konkursu "OZE w mojej miejscowości"

Do konkursu "OZE w mojej miejscowości" zgłosiło się 20 grup uczniów z placówek działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jury w terminie od 23 stycznia do 6 lutego 2015 r. odwiedziło szkoły i oceniło makiety przygotowane przez uczniów.Decyzją jury  w konkursie zwyciężyła makieta przygotowana przez uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku pod opieką Pani Julity...wię™cej »

18-02-2015

Weź udział w konkursie pn "OZE dobre praktyki" - zmienione zostały wymagania dotyczące filmu oraz wydłużony termin nadsyłania prac

W związku z problemami zgłaszanymi przez osoby, które chciałby wziąć udział w konkursie na film pn. "OZE dobre praktyki", uproszczone zostały wymagania dotyczące prac konkursowych m.in. film może zostać wykonany w formie prezentacji multimedialnej. Szczegółowe zmiany znajdziecie Państwo w aneksie do regulaminu, który zamieszczony został na stronie internetowej projektu...wię™cej »

06-02-2015

Odkrywamy tajemnice przyrody

Znamy listę szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski projekcie "Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat", w ramach którego 4 tysiące uczniów z regionu weźmie udział w bezpłatnych wyjazdowych zajęciach w  parkach krajobrazowych województwa.   - Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do uczniów szkół...wię™cej »

30-01-2015

Trwa nabór prac do konkursu "OZE dobre praktyki"- weź udział i wygraj cenną nagrodę

Przypominamy iż do 15 lutego 2015 czekamy na zgłoszenia prac w konkursie "OZE dobre praktyki"Konkurs ten kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starszych osób z województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs zakłada indywidualne lub grupowe przygotowanie maksymalnie  3-minutowego filmu, dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Film powinien pokazywać dobre praktyki w...wię™cej »

20-01-2015

Uwaga! Poszukujemy chętnych do pracy

Stowarzyszenie "Tilia" poszukuje chętnych do pracy przy realizacji projektu pn. "Eko- Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat".Poszukujemy: osób z wykształceniem przyrodniczym (biologia, ochrona środowiska, geografia, biotechnologia), pedagogicznym oraz studentów kierunków przyrodniczych, Predyspozycje: komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy,...wię™cej »

20-01-2015

Wyniki konkursu "OZE dla najmłodszych"

Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III SP oraz ich opiekunom za udział w konkursach.  W konkursie "OZE dla najmłodszych"- Karta pracy wzięły udział 882 osoby, zaś do konkursu: "OZE dla najmłodszych"-hasło promujące OZE zgłosiło się 50 osób, które nadesłały 105 haseł. Jury konkursu wyłoniło następujących laureatów konkursu: Konkurs "OZE dla...wię™cej »

19-01-2015

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w projekcie pn "Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat"

Rusza przygotowany przez Urząd Marszałkowski projekt "Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat", w ramach którego 4 tysiące uczniów szkół podstawowych z regionu weźmie udział w bezpłatnych wyjazdowych zajęciach w  parkach krajobrazowych województwa. Zachęcamy szkoły do zgłaszania udziału w przedsięwzięciu.  - Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do...wię™cej »

15-01-2015

4 grudnia świeto patronki Barbary - św. Barbary

W dniu 4 grudnia obchodzone jest święto świętej Barbary od której imienia pochodzi nazwa Barbarki. Chcąc uczcić pamięć patronki Barbarki Szkoła Leśna na Barbarce zorganizowała specjalne zajęcia dla uczniów by przybliżyć im historię św. Barbary i Osady Leśnej na Barbarce, której historia sięga XIII wieku. Wszystkich, którzy chcieliby również poznać historię  św Barbary zachęcamy do...wię™cej »

04-12-2014

Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty bożonarodzeniowe pn "Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione"

Stowarzyszenie "Tilia" serdecznie zaprasza na przedświąteczne RODZINNE warsztaty pn. "Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione"Termin: 14 grudnia 2014 roku (niedziela)Miejsce: Osada Leśna Barbarka,  sala konferencyjna w DworkuCzas trwania warsztatów: 2 godziny zegaroweDla kogo: dorośli oraz dzieci w wieku od 5 latGodziny rozpoczęcia: I GRUPA 10.00...wię™cej »

03-12-2014

Zaproszenie do udziału w wspólnym przedsięwzięciu: Lokalne inicjatywy dla środowiska w woj. kujawsko-pomorskim

Stowarzyszenie "Tilia" informuje, że zamierza ubiegać o środki finansowe z NFOŚiGW w Warszawie na realizację działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Stowarzyszenie zaprasza osoby fizyczne - indywidualne, grupy nieformalne (np. koła gospodyń wiejskich, koła przyjaciół wsi, miasteczek, itp.), małe lokalne fundacje, stowarzyszenia do współpracy w zakresie  realizacji...wię™cej »

27-11-2014

Zapraszamy uczniów w Barbórkę na Barbarkę na podchody pn "Historia Barbarki"

Chcecie dowiedzieć się: Ile lat ma Osada Leśna na Barbarce? Skąd wzięła się nazwa Barbarka? Kim była św. Barbara? Dlaczego na Barbarce znajduje się kaplica św. Barbary? Skorzystajcie z naszej oferty! W dniu 4 grudnia obchodzone są imieniny św. Barbary - patronki Osady Leśnej na Barbarce. W związku z tym, by przybliżyć dzieciom i młodzieży historię św. Barbary oraz Barbarki, Szkoła Leśna na...wię™cej »

21-11-2014

Jesteś mieszkańcem woj. kuj-pom - weź udział w naszych konkursach dotyczących OZE - wygraj cenne nagrody!!!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w naszych konkursach związanych z odnawialnymi źródłami energii, organizowanych w ramach projektu pn. "Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów dywersyfikujących źródła i sposoby ich wykorzystania jako element ochrony środowiska przyrodniczego w województwie kujawsko-pomorskim":  1." OZE...wię™cej »

10-11-2014

Uroczystość upamiętniajaca pomordowanych na Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka

28 października 2014 roku mija 75 rocznica pierwszych straceń dokonanych na ludności polskiej w lesie na Barbarce. Szacuje się w egzekucjach, które hitlerowcy przeprowadzili od października do grudnia 1939 r. zginęło około 600. Z tej okazji w ubiegłą niedzielę tj. 26 października 2014 r. odbyły się w Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka uroczystości z udziałem władz  kościelnych i...wię™cej »

29-10-2014

UWAGA NAUCZYCIELE! Od 3 listopada rozpoczynamy zapisy na zajecia przyrodnicze na I półrocze 2015 r.

Informujemy iż od 3 listopada 2014 r. rozpoczynamy zapisy na bezpłatne 1,5 -godzinne zajęcia przyrodnicze na okres od stycznia do czerwca 2015 roku. Zajęcia realizowane będą w ramach projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Rozwój ośrodka edukacji ekologicznej w Toruniu", finansowanego ze środków Mechanizmu Europejskiego EOG oraz współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w...wię™cej »

27-10-2014

Zapraszamy przedstawicieli NGO na Energetyczny Warsztat

W imieniu Polskiej Zielonej Sieci zapraszamy na dwudniowe, bezpłatne szkolenie. Szkolenie startuje 20 listopada 2014 w Toruniu na Barbarce i w jego trakcie organizatorzy będą szkolić z zakresu nowoczesnej energetyki, aktualnego stanu prawnego i potencjału prosumenckiego, zaś drugiego dnia warsztatów  skupią się na metodach komunikacji tych tematów do ogółu społeczeństwa. Kto już brał udział...wię™cej »

24-10-2014