Get Adobe Flash player

Uwaga! Poszukujemy chętnych do pracy

Stowarzyszenie "Tilia" poszukuje chętnych do pracy przy realizacji projektu pn. "Eko- Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat".Poszukujemy: osób z wykształceniem przyrodniczym (biologia, ochrona środowiska, geografia, biotechnologia), pedagogicznym oraz studentów kierunków przyrodniczych, Predyspozycje: komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy,...wię™cej »

20-01-2015

Wyniki konkursu "OZE dla najmłodszych"

Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III SP oraz ich opiekunom za udział w konkursach.  W konkursie "OZE dla najmłodszych"- Karta pracy wzięły udział 882 osoby, zaś do konkursu: "OZE dla najmłodszych"-hasło promujące OZE zgłosiło się 50 osób, które nadesłały 105 haseł. Jury konkursu wyłoniło następujących laureatów konkursu: Konkurs "OZE dla...wię™cej »

19-01-2015

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w projekcie pn "Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat"

Rusza przygotowany przez Urząd Marszałkowski projekt "Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat", w ramach którego 4 tysiące uczniów szkół podstawowych z regionu weźmie udział w bezpłatnych wyjazdowych zajęciach w  parkach krajobrazowych województwa. Zachęcamy szkoły do zgłaszania udziału w przedsięwzięciu.  - Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do...wię™cej »

15-01-2015

4 grudnia świeto patronki Barbary - św. Barbary

W dniu 4 grudnia obchodzone jest święto świętej Barbary od której imienia pochodzi nazwa Barbarki. Chcąc uczcić pamięć patronki Barbarki Szkoła Leśna na Barbarce zorganizowała specjalne zajęcia dla uczniów by przybliżyć im historię św. Barbary i Osady Leśnej na Barbarce, której historia sięga XIII wieku. Wszystkich, którzy chcieliby również poznać historię  św Barbary zachęcamy do...wię™cej »

04-12-2014

Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty bożonarodzeniowe pn "Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione"

Stowarzyszenie "Tilia" serdecznie zaprasza na przedświąteczne RODZINNE warsztaty pn. "Prezenty i ozdoby zrobione lepsze niż kupione"Termin: 14 grudnia 2014 roku (niedziela)Miejsce: Osada Leśna Barbarka,  sala konferencyjna w DworkuCzas trwania warsztatów: 2 godziny zegaroweDla kogo: dorośli oraz dzieci w wieku od 5 latGodziny rozpoczęcia: I GRUPA 10.00...wię™cej »

03-12-2014

Zaproszenie do udziału w wspólnym przedsięwzięciu: Lokalne inicjatywy dla środowiska w woj. kujawsko-pomorskim

Stowarzyszenie "Tilia" informuje, że zamierza ubiegać o środki finansowe z NFOŚiGW w Warszawie na realizację działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Stowarzyszenie zaprasza osoby fizyczne - indywidualne, grupy nieformalne (np. koła gospodyń wiejskich, koła przyjaciół wsi, miasteczek, itp.), małe lokalne fundacje, stowarzyszenia do współpracy w zakresie  realizacji...wię™cej »

27-11-2014

Zapraszamy uczniów w Barbórkę na Barbarkę na podchody pn "Historia Barbarki"

Chcecie dowiedzieć się: Ile lat ma Osada Leśna na Barbarce? Skąd wzięła się nazwa Barbarka? Kim była św. Barbara? Dlaczego na Barbarce znajduje się kaplica św. Barbary? Skorzystajcie z naszej oferty! W dniu 4 grudnia obchodzone są imieniny św. Barbary - patronki Osady Leśnej na Barbarce. W związku z tym, by przybliżyć dzieciom i młodzieży historię św. Barbary oraz Barbarki, Szkoła Leśna na...wię™cej »

21-11-2014

Jesteś mieszkańcem woj. kuj-pom - weź udział w naszych konkursach dotyczących OZE - wygraj cenne nagrody!!!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w naszych konkursach związanych z odnawialnymi źródłami energii, organizowanych w ramach projektu pn. "Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów dywersyfikujących źródła i sposoby ich wykorzystania jako element ochrony środowiska przyrodniczego w województwie kujawsko-pomorskim":  1." OZE...wię™cej »

10-11-2014

Uroczystość upamiętniajaca pomordowanych na Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka

28 października 2014 roku mija 75 rocznica pierwszych straceń dokonanych na ludności polskiej w lesie na Barbarce. Szacuje się w egzekucjach, które hitlerowcy przeprowadzili od października do grudnia 1939 r. zginęło około 600. Z tej okazji w ubiegłą niedzielę tj. 26 października 2014 r. odbyły się w Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka uroczystości z udziałem władz  kościelnych i...wię™cej »

29-10-2014

UWAGA NAUCZYCIELE! Od 3 listopada rozpoczynamy zapisy na zajecia przyrodnicze na I półrocze 2015 r.

Informujemy iż od 3 listopada 2014 r. rozpoczynamy zapisy na bezpłatne 1,5 -godzinne zajęcia przyrodnicze na okres od stycznia do czerwca 2015 roku. Zajęcia realizowane będą w ramach projektu pn "Człowiek, środowisko, integracja. Rozwój ośrodka edukacji ekologicznej w Toruniu", finansowanego ze środków Mechanizmu Europejskiego EOG oraz współfinansowanego ze środków WFOŚiGW w...wię™cej »

27-10-2014

Zapraszamy przedstawicieli NGO na Energetyczny Warsztat

W imieniu Polskiej Zielonej Sieci zapraszamy na dwudniowe, bezpłatne szkolenie. Szkolenie startuje 20 listopada 2014 w Toruniu na Barbarce i w jego trakcie organizatorzy będą szkolić z zakresu nowoczesnej energetyki, aktualnego stanu prawnego i potencjału prosumenckiego, zaś drugiego dnia warsztatów  skupią się na metodach komunikacji tych tematów do ogółu społeczeństwa. Kto już brał udział...wię™cej »

24-10-2014

Zapraszamy uczniów i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursach dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii

Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza uczniów i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursach dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) pn.:1." OZE dla najmłodszych: karta pracy" (klasy I-III SP)2." OZE dla najmłodszych: hasło promujące" (klasy I-III SP)3." OZE w mojej miejscowości" (klasy IV-VI) 4."OZE - dobre praktyki" (szkoły ponadpodstawowe i starsze osoby indywidulane...wię™cej »

22-10-2014

Wyniki Barbarkowego Biegu Przełajowego 19.10.2014

Bieg Główny- Dorośli i młodzież 10 km Mężczyźni Lp. NUMER STARTOWY NAZWISKO I IMIĘ CZAS 1.         142 Mechliński Bartek 35: 09 2.         111 Jaworski Andrzej 35: 52 3.      ...wię™cej »

20-10-2014

Zapraszamy na Barbarkowy Bieg Przełajowy 2014

Regulamin Barbarkowego Biegu Przełajowego 2014 1.    Organizatorzy:  -    Stowarzyszenie "Tilia" wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta, ul. Przysiecka 13; 87-100 Toruń, tel./fax. 056/ 657 60 85-    Klub Maratoński UMK Toruń2.    Termin i miejsce: -    19 października 2014 r, start biegu godz....wię™cej »

14-10-2014

Zapraszamy na szkolenie pn "Pozycjonowanie stron"

Szanowni Państwo,   Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenie "Tilia" zaprasza podmioty ekonomii społecznej (organizacje pozarządowe, spółdzielnie pracy, spółdzielnie socjalne) oraz osoby fizyczne w tym również bezrobotnych z terenu woj. kujawsko - pomorskiego z powiatów: chełmińskiego, aleksandrowskiego, toruńskiego, m. Toruń do uczestnictwa w projekcie pn....wię™cej »

10-10-2014

Zapraszamy na seminaria pt. "Prawidłowe gospodarowanie i bezpieczne usuwanie wyrobów zawierających azbest - możliwości i koszty"

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. "Prawidłowe gospodarowanie i bezpieczne usuwanie wyrobów zawierających azbest - możliwości i koszty" Wydarzenie odbędzie się w sześciu miastach województwa kujawsko - pomorskiego. 7.10.2014 - TORUŃ, Plac Teatralny 2, godz. 10:00, sala 208 na 2 piętrze budynku Urzędu Marszałkowskiego 8.10.2014 - RYPIN, ul. Warszawska 38, godz. 10:00, Sala...wię™cej »

03-10-2014

Rodzinny Rajd Rowerowy

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy który odbędzie się 11 października (sobota) na 20-kilometrowej trasie prowadzącej z toruńskich Wrzosów przez Zamek Bierzgłowski na Barbarkę. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej kliknij tutaj Termin rajdu : 11 października (sobota), start godzina 10.00Start: Toruń, plac przy pętli autobusowej,...wię™cej »

02-10-2014

Zapraszamy na Grzybobranie na polanie

Stowarzyszenie "Tilia" wraz ze Szkołą Leśną na Barbarce wspieraną przez markę Beretta zaprasza mieszkańców Torunia oraz okolic, a także turystów na coroczną imprezę plenerową pn. "Grzybobranie na polanie"   Kiedy: 28 września 2014 roku (niedziela) godz. 14.00-18.00 Miejsce: Osada Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń Dla kogo: Dla każdego   W...wię™cej »

23-09-2014

Zapraszamy na obchody Dnia bez Samochodu na Barbarce

Stowarzyszenie "Tilia" oraz Arriva RP wspólnie z Operatorem Logistycznym Paliw Płynnych z Bazy Paliw nr 11 w Zamku Bierzgłowskim, PKP PLK Zakładem Linii Kolejowych w Bydgoszczy  zapraszają mieszkańców Torunia i okolic w dniu 21 września 2014 r. (niedziela) na event promujący aktywny styl życia w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu.  Event ma na celu popularyzację...wię™cej »

17-09-2014

Uczymy jak odpowiedzialnie traktować zwierzęta

W ramach realizacji projektu "Edukacja ekologiczna w Schronisku dla Zwierząt" w miesiącu październiku i listopadzie 2014 r. Stowarzyszenie Tilia wspólnie ze Schroniskiem dla Zwierząt w Toruniu organizuje w wybranych szkołach i przedszkolach punkty edukacyjne o tematyce związanej z opieką nad zwierzętami. Punkty te mają charakter stoiska ustawianego w danej placówce na okres trzech godzin. Oprócz...wię™cej »

11-09-2014