Get Adobe Flash player
15.06.2016

Zapraszamy szkoły podstawowe z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w Festiwalu Ekologicznym


SERDECZNIE ZAPRASZAMY  DO UDZIAŁU
w Festiwalu Ekologicznym
organizowanym w Osadzie Leśnej Barbarka,
 ul. Przysiecka 13 w Toruniu


ORGANIZATOR: Stowarzyszenie "Tilia"
BENEFICJENCI: grupy zorganizowane - uczniowie szkół podstawowych działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
KIEDY:  14-16  września  2016 r. (środa- piątek) w dwóch turach -w godz. 9.30-12.00 oraz   12.30 - 15.00 (w każdej turze weźmie udział 10 grup ok 225 osób)
BEZPŁATNIE!
DOFINANSOWANIE DO DOJAZDU
: W celu umożliwienia uczestnictwa w wydarzeniu uczniom z placówek oddalonych od Szkoły Leśnej na Barbarce uczestnicy mogli skorzystać z dopłaty do przewozu autokarowego (250 zł  brutto na autokar na ok. 50 uczestników, autokar grupy zamawiają we własnym zakresie)

ZGŁOSZENIA: W celu zgłoszenia chęci udziału w Festiwalu należy przesłać kartę zgłoszenia na adres k.marke@szkola-lesna.torun.pl lub faxem 56 657 60 85. ze względu na ograniczoną ilość miejsc decydująca o przyjęciu zgłoszenia jest kolejność zgłoszeń.


W PROGRAMIE FESTIWALU:
Na Festiwal przygotowanych zostanie 10 stanowisk warsztatowych z wykorzystaniem różnorodnych  pomocy i środków dydaktycznych, jak np. preparaty biologiczne, przewodniki i klucze, filmy edukacyjne, prezentacje, zdjęcia, plansze z gatunkami chronionymi, karty pracy, tak aby w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodych osób zaprezentować wybrane zagadnienia przyrodniczo-ekologiczne. Grupa uczestnicząca w festiwalu będzie brała udział w warsztatach na 7 stanowiskach. Na każdym stanowisku uczestnicy będą pracować ok. 20 min.  
 Na każdym stanowisku zostaną przygotowane konkursy dla uczestników wydarzenia. Uczestnicy konkursów będą  otrzymywać oznaczenie w postaci naklejki za prawidłowo rozwiązany konkurs. Osoby, które uzyskają najwięcej naklejek otrzymają nagrody - 60 osób podczas Festiwalu (20 osób każdego dnia). Realizowane warsztaty będą dostosowane merytorycznie oraz metodycznie do poziomu wiekowego uczestników.
A. Stanowiska edukacyjne:
1. Parki  krajobrazowe
2. Gatunki chronione
3. Staw
4. Las
5. Ptaki
6. Grzyby
7. Odpady opakowaniowe

Załączniki:

Karta zgłoszenia- kliknij tutaj

Zaproszenie na Festiwal- kliknij tutaj