Get Adobe Flash player
27.06.2016

Zapraszamy do udziału w VIII Toruńskim Międzynarodowym Sympozjum Malarskim MALOWNICZA BARBARKA 2016


W dniach od 27 czerwca do 6 lipca 2016 roku na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce odbywać się będzie VIII Toruńskie Międzynarodowe Sympozjum Malarskie MALOWNICZA BARBARKA 2016. Jego uczestnikami są artyści malarze (20 osób) z ośmiu krajów: Turcji, Anglii, Maroko, USA, Serbii, Austrii, Włoch i Polski.

  •     Uroczysta inauguracja Sympozjum odbędzie się 29 czerwca 2016 roku o godz. 12.30 w Muzeum Okręgowym w Toruniu w Sali Radzieckiej Ratusza Staromiejskiego (Rynek Staromiejski 1).O godz.15.00 w Piwnicy Gdańskiej  Muzeum Okręgowego w Toruniu nastąpi otwarcie  Polsko - Amerykańskiej wystawy malarstwa, tkaniny i ceramiki, której autorami są: Ewa Pankiewicz, Iga Kazimiera Kalkowska, Krzysztof Skarbek, David C. Mendoza, Christopher Hall
  •     Od 28 czerwca do 5 lipca (z wyjątkiem 3 i 4 lipca) w Szkole Leśnej na Barbarce /sala w Leśniczówce/ od godz. 17.30 uczestnicy sympozjum prezentować będą swój dorobek artystyczny. Prezentacjom towarzyszyć będzie pokaz slajdów, filmów oraz dyskusje na temat kondycji współczesnej sztuki na świecie (wstęp wolny).
  •   Wszystkich chętnych a przede wszystkim dzieci oraz osoby zainteresowane sztuką serdecznie zapraszamy na rodzinny plener malarski, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca w godzinach 14.00 - 16.00 na terenie małej polany przy stawie na Barbarce.W imprezie udział wezmą uczestnicy VIII Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego MALOWNICZA BARBARKA 2016.
     
  •     6 lipca o godz.18.00 w sali konferencyjnej w Dworku odbędzie się uroczyste zakończenie sympozjum. Zaprezentowana zostanie wystawa poplenerowa, artystom wręczone zostaną certyfikaty uczestnictwa (wstęp wolny).

Sympozjum organizowane jest w ramach projektu pn: "Plener malarski", współfinansowanego ze środków Miasta Toruń.


Serdecznie zapraszamy do udziału!


Załącznik:

program Sympozjum - kliknij tutaj