Get Adobe Flash player
18.03.2014

Komunikat specjalny Polskiej Akcji Humanitarnej na Dzień Wody 2014


22 marca obchodzimy Dzień Wody. Uczcij ten dzień razem z PAH, przystępując do kampanii edukacyjnej Studnia dla Południa!

Z okazji Dnia Wody zapraszamy Państwa do włączenia się do kampanii edukacyjnej "Studnia dla Południa". Po przystąpieniu do tej kampanii, Państwa Szkoła otrzyma wskazówki i materiały do przeprowadzenia działań edukacyjnych, które zwiększą wiedzę uczniów na temat dostępu do wody w różnych krajach oraz przyczyn i skutków jego braku. Ponadto, szkoły, które decydują się na zorganizowanie zbiórki lub sprzedaży gadżetów PAH, mają możliwość wsparcia działań PAH w Sudanie Południowym i Somalii.

Do tej pory, w ramach kampanii "Studnia dla Południa" wybudowaliśmy studnię w szkole podstawowej w Bor (Sudan Płd.). W szkole w Bor uczy się 250 dzieci, które dzięki studni mają dostęp do bezpiecznej pitnej wody.

Szkoła otrzymuje od PAH zestaw materiałów edukacyjnych: broszurę dla nauczyciela, zawierającą najważniejsze informacje o problemie dostępu do wody, a także plakaty przydatne w nagłośnieniu kampanii w szkole. Warto z tego skorzystać!

Niech Państwa szkoła uczci Dzień Wody 2014, przystępując do kampanii edukacyjnej "Studnia dla Południa"!

Aby przystąpić do kampanii, należy wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy pod adresem https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDIzRGZfR1E4TFJ6dWNrelBpNFFNMXc6MQ#gid=0  

Więcej informacji o kampanii "Studnia dla Południa" na stronie PAH:
http://pah.org.pl/nasze-dzialania/4/5029/studnia_dla_poludnia?nu=1


Inne pomysły na obchody Dnia Wody 2014 (22 marca)

Skorzystaj z naszych scenariuszy zajęć dla gimnazjum i szkoły gimnazjalnej i innych materiałów edukacyjnych o wodzie! Pobierz je ze strony PAH.
Prawo do wody - wprowadzenie merytoryczne do tematyki wodnej i scenariusze lekcji http://www.pah.org.pl/m/1263/Prawo%20do%20wody.zip

Obejrzyj krótkie filmy PAH o tematyce wodnej na kanale YouTube

Filmy:

Obejrzyj z młodzieżą zdjęcia PAH o wodzieWarto, aby młodzież dowiedziała się, dlaczego woda jest tak ważna dla każdego - dla nas i dla ludzi w Somalii i Sudanie Południowym. Dlatego zachęć ich do obejrzenia jednej z trzech galerii zdjęć autorstwa profesjonalnych fotografików.