Get Adobe Flash player
23.04.2014

Zapraszamy szkoły do udziału w pikniku Natura 2000


Stowarzyszenie "Tilia" w ramach projektu pn  "Człowiek, środowisko, integracja. Kampania promocyjna i informacyjna dotycząca obszarów Natura 2000 na terenie województwa kujawsko - pomorskiego" organizuje 11 maja 2014 r. w godzinach 14.00-18.00 na terenie Osady Leśnej Barbarka piknik NATURA 2000 podsumowujący kampanię informacyjno-promocyjną.
    W ramach pikniku w godzinach 12.00-13.00 zorganizowany zostanie quiz dla szkół, który poprowadzi znany i lubiany aktor, dziennikarz, a także prezenter telewizyjny Maciej Orłoś. Konkurs odbędzie się w Sali Konferencyjnej (budynek Dworek).  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zaplanowano, że w spotkaniu z Maciejem Orłosiem i quizie wezmą udział reprezentacje wybranych klas/szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Reprezentacja klasy/szkoły może liczyć maksymalnie 10 osób. Quiz zorganizowany zostanie na zasadzie telewizyjnych teleturniejów  z serii "Wielki test z.....". Pytania w quizie dotyczyć będą ochrony przyrody i Obszarów Natura 2000. Prowadzący na zasadzie prezentacji multimedialnej wyświetlać będzie pytania testowe z czterema odpowiedziami do wyboru. Zadaniem uczestników będzie zakreślenie wybranej odpowiedzi na karcie. Test składał się będzie z 4 serii, z których każda składać się będzie z 6 pytań. Po zakończeniu każdej serii pytań prowadzący przedstawi i krótko omówi prawidłowe odpowiedzi. Po zakończeniu testu uczestnicy wrzucą karty odpowiedzi do urny. Spośród nich  wylosowanych zostanie 10 osób, które otrzymają drobne nagrody.  W czasie spotkania uczestnicy quizu będą mieli również okazję obejrzeć spoty reklamowe z udziałem Macieja Orłosia, który został "Głosem projektu", a także z nim porozmawiać. Po zakończeniu spotkania wszyscy jego uczestnicy zaproszeni zostaną do udziału w pikniku.
    Na piknik przygotowane zostaną stanowiska edukacyjne, warsztatowe i informacyjne, a  konkursy i zabawy z nagrodami prowadzone ze sceny. Uczestniczyć będą także regionalni producenci żywności i rękodzieła. Na zakończenie pikniku odbędzie się koncert zespołu Sofa .
    Serdecznie zapraszamy do udziału w guzie oraz pikniku. Klasy zainteresowane udziałem w guizie prosimy o przesłanie załączonej karty zgłoszenia. Ze względu na organiczną ilość miejsc o udziale w guizie decydować będzie kolejność zgłoszenia. Wypełnione karty zgłoszenia prosimy o przesłanie mailem na adres k.marke@szkola-lesna.torun.pl lub faxem na nr tel 56 657 60 85 do dnia 5 maja 2014 r.