Get Adobe Flash player
23.04.2014

Zapraszamy na krakowskie Dni Ziemi


W imieniu krakowskiego zespołu PZS (Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, do której też należy tez nasze Stowarzyszenie "Tilia") zajmującego się kampanią Czyste Powietrze dla Krakowa i szczecińskiego zespołu PZS zajmującego się kampanią Neonawyki serdecznie zapraszamy  na Wystawę Ekologiczną organizowaną w ramach krakowskich Dni Ziemi.

Organizatorzy Dni Ziemi zapewniają wiele różnych atrakcji. Główną atrakcją stosika PZS będą rowery prądotwórcze, na których każdy będzie mógł sprawdzić ile energii elektrycznej jest w stanie wytworzyć.

Obecność zespołów w Krakowie jest częścią akcji pod nazwą "Energia w przestrzeni miejskiej", w ramach której do lipca PZS odwiedzi w sumie 10 Polskich miast przeprowadzając w nich edukacyjne eventy w przestrzeni publicznej.  Jako pierwsi, szansę na przetestowanie energorowerów będą mieli mieszkańcy Krakowa w dniach 25. I 26 kwietnia, podczas krakowskich Dni Ziemi (więcej informacji: dlaklimatu.pl/krakow-dni-ziemi/ )
Do dyspozycji odwiedzających zostaną udostępnione 4 prądotwórcze rowery, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił jeżdżąc i wytwarzając energię elektryczną. Ilość wytworzonej energii będzie można kontrolować na bieżąco na ekranie monitora.
Podczas każdej z akcji będzie też można porozmawiać o nowoczesnej energetyce, przejrzeć multimedialne materiały edukacyjne, w tym m.in.  zwalczać energetyczne wampiry na ekranie dotykowym, wziąć udział w organizowanych grach i zabawach oraz konkursach z nagrodami m.in. w konkursie na wytwarzanie energii elektrycznej na czas.

ZAPRASZAMY!
Źródło: dlaklimatu.pl,  facebook.com/dlaklimatu

Załączniki:

Informacja o akcji "Energia w przestrzeni miejskiej"- kliknij tutaj

Baner akcji- kliknij tutaj