Get Adobe Flash player
03.07.2017

Zapraszamy do udziału w otwartym plenerze malarskim Malowanicza Barbarka 2017


Zapraszamy do udziału

w IX Toruńskim Międzynarodowym Sympozjum Malarskim

MALOWNICZA BARBARKA 2017

 W dniach od 3 do 13 lipca 2017 roku na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce odbywać się będzie IX Toruńskie Międzynarodowe Sympozjum Malarskie MALOWNICZA BARBARKA 2017.

Uczestnikami sympozjum będą artyści malarze (20 osób) z 11 krajów: Finlandii, Norwegii, Szwecji, Pakistanu, Rumunii, Turcji, Iraku, Algierii, Holandii, Włoch i Polski.

  • Uroczysta inauguracja sympozjum odbędzie się 5 lipca 2017 roku o godz. 12.00 w Muzeum Okręgowym w Toruniu w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego (Rynek Staromiejski 1). Tego samego dnia o godz.15.00 w Piwnicy Gdańskiej  Muzeum Okręgowego w Toruniu nastąpi otwarcie  Wystawy Paszport do Sztuki 2017, której autorami są: Burak Erim, Katja Juhola, Lenny Waasdorp oraz Małgorzata Wojnowska - Sobecka.
  • Od 4 do 11 lipca (z wyjątkiem 5 i 6 lipca) w Szkole Leśnej na Barbarce (sala w Leśniczówce) od godz. 19.00 uczestnicy sympozjum prezentować będą swój dorobek artystyczny.

Prezentacjom towarzyszyć będzie pokaz slajdów, filmów oraz dyskusje na temat kondycji współczesnej sztuki na świecie (wstęp wolny).

  • Wszystkich chętnych a przede wszystkim dzieci oraz osoby zainteresowane sztuką serdecznie zapraszamy na rodzinny plener malarski, który odbędzie się w niedzielę 9 lipca w godzinach 14.00 - 17.00 na terenie małej polany przy stawie na Barbarce. W imprezie udział wezmą uczestnicy IX Toruńskiego Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego MALOWNICZA BARBARKA 2017.
  • 12 lipca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w Dworku odbędzie się uroczyste zakończenie sympozjum. Zaprezentowana zostanie wystawa poplenerowa, artystom wręczone zostaną certyfikaty uczestnictwa (wstęp wolny).

Sympozjum organizowane jest w ramach projektu pn: "Plener malarski",

dofinansowanego ze środków Miasta Toruń.


Serdecznie zapraszamy do udziału!


Załącznik:

program sympozjum - kliknij tutaj