19 marca zapraszamy na pokaz filmu "Barbarka 1939"

Co: Pokaz filmu dokumentalnego  „Barbarka 1939”, reż. Sebastian Bartkowski,
Gdzie: Osada Leśna Barbarka, budynek Leśna Chatka (za przystankiem MZK)
Dla kogo: dorośli i młodzież (z uwagi na drastyczne sceny młodzież może uczestniczyć w pokazie w obecności rodziców/opiekunów)
Bezpłatnie!
Zapisy: Ze uwagi na ograniczoną ilość miejsc osoby chętne prosimy o kontakt telefoniczny z biurem Szkoły Leśnej na Barbarce 56 657 60 85 lub e-mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (udział w pokazie będzie zwrotnie potwierdzany)

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego pn. „Barbarka 1939” przygotowanego przez Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego dotyczącego zbrodni, jakich Niemcy dokonali na około 600 Polakach jesienią 1939 r. w lasach Barbarki. Historia ta została opowiedziana oczami świadków tamtych wydarzeń, członków rodzin pomordowanych oraz uzupełniona została faktami historycznymi wypowiedzianymi przez reżysera filmu pana Sebastiana Bartkowskiego. Dzięki temu film w przejmujący sposób przedstawia jak wyglądała codzienność Torunian i okolicznych mieszkańców na początku drugiej wojny światowej. Jest przesłaniem o pamięci, przebaczeniu i pokoju, tak ważnych w każdym czasie.
Premiera tego filmu odbyła się 27 listopada 2022 r. i od tej pory zainteresowanie filmem nie słabnie.