Zaproszamy toruńśkich nauczycieli do udziału w webinarium pn "Ograniczaj, segreguj, odzyskuj

Szkoła Leśna na Barbarce i Stowarzyszenie “Tilia” serdecznie zapraszają nauczycieli z toruńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium pn. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj.”


Co oferujemy:

-dwugodzinne webinarium dla 30 nauczycieli, składające się z dwóch części:
•    pierwsza część – spotkanie on – line prowadzący specjalista ds. edukacji ekologicznej Stowarzyszenia „Tilia” Katarzyna van Marke de Lumen – w czasie spotkania omówione zostaną obowiązki właścicieli nieruchomości wynikające z przepisów utrzymania czystości i porządku w Gminie Miasta Toruń
•    druga część- wizytacja w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Toruniu – osoba oprowadzająca główny technolog MPO Toruń Grzegorz Gronowski, dzięki temu spotkaniu uczestnicy naocznie będą mogli przekonać się jak wygląda praca zakładu oraz jak ważne zadanie w odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami odgrywa właściwa segregacja w gospodarstwach domowych.
- pakiety edukacyjnych kursów elearningowych pn "Uczę się jak ograniczać i segregować odpady" dostosowane do rożnych grup wiekowych ( klasy I-IV SP, V –VIIISP oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych) z filmikami quizami internatowymi i zadaniami aktywizującym. Nauczyciele biorący udział w webinariach deklarują przeprowadzenie  minimum jednych warsztatów z ok. 20 swoimi uczniami na podstawie otrzymanych materiałów.
 -Certyfikaty potwierdzające udział w webinarium.

Dla kogo:

-  łącznie 30 nauczycieli z toruńskich szkól podstawowych i ponadpodstawowych, uczących różnych przedmiotów, otrzymane materiały można wykorzystać do prowadzenia zajęć na biologii, przyrody, edukacji wczesnoszkolnej,  ale także lekcjach wychowawczych  edukacji wczesnoszkolnej, zajęciach w świetlicy.

Kiedy i gdzie:

- spotkanie on line : dwa terminy do wyboru 23.11.2023 (czwartek) lub 27.11.2023 (poniedziałek) godz. 16.00
- wizytacja w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Toruniu , zlokalizowanym przy ulicy Kociewskiej 37/53 w Toruniu w dniu  24.11.2023 (piątek) godz. 14.00-15.00

Zapisy:
- formularz  on – line, decyduje kolejność zgłoszeń

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYLiy_lirb-C9K6aNYalvO2mLsz1nlpisTDykHL6KWLEY-dQ/viewform

 

Udział w webinariach zostanie potwierdzony przez pracownika Stowarzyszenia „Tilia”. Osobą do kontaktu w sprawie webinarium jest Katarzyna van Marke de Lumen nr tel. 56 657 60 85 wew. 85, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Webinarium organizowane jest w ramach projektu pn. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami”, który współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Toruń. Całkowity koszt realizacji projektu to 61 090,00  zł, a wartość otrzymanej dotacji 42 720,00 zł.
.